Najdi forum

želim ti veliko sreče;)
srečno

Jaz imam pa tudi problem, če temu lahko rečemo. Sedaj nekaj delam, 8 ur sem v tisti pisarni, dela dovolj, ampak enostavno nevem kaj bi delal popoldne. V službi nas je malo zapsolenih, delam bolj sam. Časa po službi je tistih nekaj ur, kar niti ni malo, če bi jih zapolnil, čez vikend bi lahko tudi zapolnil zadeve..skratka rad bi izkoristill čas, ker nočem “čakati” vmes na službo.Rad se rekreiram, morda bi šel v kakšen fitnes itd..ampak vseeno bi kakšno spoznal. Star sem over 30. Jasno da bi šel na fitnes zaradi sebe, ali šel na telovadbo zaradi sebe, no ja, seveda tudi da bi katero uredu spoznal. Ampak to preko interneta, se mi zdi vse nekakšna zafrkancija. Res nevem, kar dolgčas.


Na splosno in neosebno bom komentiral del, ki sem ga povdaril…

Zavedam se, da je pomembno, da se partnerja sprejema takega kot je. Zal pa v praksi vidim, da gre vecina predalec pri tem prepricanju. Po eni strani si mocno zelijo partnerja, po drugi plati pa se ali ne zavedajo, da so sami nesposobni zdravega odnosa (in se v nedogled cudijo kako to da jim “ne gre”) ali pa navkljub zavedanju lastne problematicnosti “upajo”, da jih bo nekdo sprejel prav taksne kot so, morda preprosto neprimerne za zdravo razmerje.

Ne glede na razloge pa so rezultati sila predvidljivi. Nekega dne – srecni, da so koncno naleteli na partnerja, ki jih navidezno sprejema prav taksne kot so – ne uvidijo, da je temu tako le zato, ker je tudi kandidat “skart” roba. Par primerov:
– Nekateri “kandidati” so zaradi lastne obupanosti pripravljeni sprejeti prav vsako, ki ga hoce. Krasen zacetek. Spoznanje, da to ni to, pa pride sele kasneje, ko si malo dvignejo samozavest. Tako prej ali slej sledi brodolom.
– Drugi, zaradi neizkusenosti, naivnosti, vztrajajo iz prepricanja, da se bo partner ze “spremenil”. In kako se to obicajno konca? Ta dan nikakor da pride. Zamere s casom rastejo, intimnost se zgubi in nekega dne z iluzija veza tudi “formalno” umre.
– Tretji, recimo jim “kompatibilno problematicni”, pa so tudi sami nesposobni zdravega razmerja. Veza s takimi na zacetku uspeva prav zaradi (nezdrave) navidezne kompatibilnosti. Ampak kako dolgo? Na primer, ce gre za iskoriscevalski odnost, le ta traje dokler obema “pase” ali izkoriscani uvidi svojo zmoto. Na splosno pa potenciranje nezdravih vzorcev obnasanja scasoma le poglobi individualne osebnostne probleme obeh partnerjev in veza preide v osebnostno trpljenje obeh.

Skratka, ko zacetna euforija v nezdravem razmerju – stanje, ki vcasih traja tudi par let – mine, sledijo take ali drugacne drame. Namrec, nezdrav odnos je to kar je, nezdrav, in v taksni vezi ne gre iskati trajne srece.

Ne zelim biti popolnoma iskljucujoc. Tudi se tako problematicne in nezdrave veze obstanejo. Gotovo so tudi dolgorocno uspesne med njimi. Nenazadnje, ljudje se vcasih res spremenimo, na primer. Ampak, partner, ki si ga zenske najbolj zelite, “normalen”, in vsesplosno okay, ne bo dolgo vztrajal s tako ali drugace problematicno zensko. Je skoda zgubljati cas.

Torej, kaj je, po moje, prava pot do srece? Najprej je treba samega sebe “spraviti v red”. Do takrat bo trajna sreca sila spolzka.

Tudi jaz nisem idealen, in vedno se najde kaksna malenkost, ki je ne bi skodilo popraviti. Ampak, ko se ozrem okoli sebe, pomislim na kaj vse sem ze dozivel in razmislim o zgodbah na katere sem naletel, mi gredo kar lasje pokonci. Vecina samskih enostavno ni primerna za parckanje. Razumem, da si to zelijo, po tem hrepenijo, vendar mislim da se bomo vsi strinjali, za dolgorocno srecno vezo to zal se ni dovolj. Govorim predvsem o takih, ki so ze v letih, in je naravna selekcija ze naredila svoje.

In da ne bi kdo mislil, da zolc zlivam le na zenske, zgoraj napisano velja tako za zenske kot moske. Le zakaj ne bi? In ceprav je vsak posameznik zgodba zase, in izjem gotovo ne manjka, menim, da je vecja koncentracija problematicnih samskih moskih med dolgoletno samskimi v kohorti 40-50 letnikov, nekoliko manj med mlajsimi. Sploh taki, ki za sabo se nimajo dolgoletne veze kronane s poroko, so polni “skritih” “biserjev” in bi se jih, ce bi bil zenska, izogibal kot hudic kriza.

Kot vidite, ne govorim o “kompatibilnosti”, skupnih interesih, ciljih, zeljah, ipd. Vse to, in se marsikaj, je pomembno, da lahko govorimo o kompatibilnosti partnerjev. Omejil sem se na predpogoj, temelj vsake zdrave veze, to pa sta dva osebnostno ‘vsesplosno okay’ cloveka. Brez tega se utegne se taka kompatibilnost kaj kmalu izpuhteti.

@samska30+

To kar bi ti delala narobe neboš nikdar sama uvidela…

Verjetno pač nisi zabavna oseba za moške oz. je tvoja ”meja normalnosti” za marsikaterega moškega nenormalna. Ali pa kaj drugega mogoče si vbistvu bled karakter, maš neke principe in mišljenja še od staršev(to moške odbija sploh inteligentne in samozavestne)

Pač jaz poznam kar nekaj žensk pri 3x letih in večina jih je ”paranoičnih” ali z tem kdaj bodo imele otroka, ali pa z tem kak jih tipi majo grdo, nikoli se pa nobena ne vpraša da so pač tak slabe da si več pač ne zaslužijo zaenkrat.

30ta so nova 20ta sploh pri moških in tega se boste ženske morale navadit…

Težko je in vedno težje bo najt moškega okrog 30tih ki bo imel svojo hišo/vlko stanovanje(torej več kot 60 kvadratov) ki bo mel redno službo z nadpovprečno plačo porihtano podstrešje in bo za povrhu še zelo samozavesten in karakter in samski ki komaj čaka da navali ko vas vidi.

Takih moških več ni vsaj ne z vsemi lastnosti. Poznam pa mnogo moških ki imajo tam nekje 2 lastnosti izmed naštetih.

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

Tako bom napisal: niso “problematične” le 30+ ženske, temveč tudi tiste med 20 in 30 let. Sem šel na pijačo z eno punco (takrat je imela 25 let), pa ker ji nisem že takoj na spoznavnem srečanju izkazal čustev ter ker ji nisem pokazal tiste ljubezni, ki jo pogreša pri svojem očetu (WTF?), me je skenslala. Trdila je tudi, da je morala ona dajati pobudo (kljub temu da sem dajal pobudo) ter to, da očeta nisem nikoli poznal, je po njenem lahko nevarno. No, obenem sem izvedel tudi, da hodi k psihoterapevtu, ker da ima probleme sama s sabo in je te probleme skušala projecirati name, češ da imam jaz enake probleme. Skratka dokaz da ženske, ki imate probleme same s seboj ter trditev, ki jo je napisal Se en izkusen, kaže na to da take ženske niste primerne za zvezo, ter boste zelo težko ali pa celo nikoli našle primernega partnerja. Tako to, da ona ni hotela več imeti opravka z mano, jemljem kot blagoslov. Kdove kaj bi bilo, če bi se med nama kaj izcimilo. Menda je hudičevo težko shajat s tako osebo.

Zdaj sem se pa pošteno nasmejala 🙂

Govorite, kot da so ženske nad 30 za pokop. Neverjetno koliko negativnih pridevnikov najdete…Vsak človek je lahko tečen, zakompleksan, zatežen, s težko preteklostjo, razočaran, zaprt, čustveno nezrel itd itd. VSAK in to v vsakem obdobju. Tukaj pa nekateri pišete kot da smo tega sposobne samo ženske. S kakšno pravico? Ker ste moški? Če je nekdo poimenoval boga z ON, še ne pomeni, da je v resnici moški in da se lahko vi enačite z njim.
Da ne začnem jaz kakšne moške se da spoznavat. Ampak mi na kraj pameti ne pade, da bi zaradi tega rekla, da se bom na dolgo in široko izogibala moškim od 20 pa do 60 (ker se v vsaki starosti najdejo primerki, ki so za en k****).
Koliko neumnih izjav sem prebrala….ženska po 30, ki si želi družine je obupana. Ženska med 20 in 30, ki si želi družine, je pa skrbna in čustveno nezavrta itd. Malo se zamislite, ker takšen način razmišljanja res ne pelje nikamor. Tu se samo kaže VAŠA neinteligenca- takšna ali drugačna, strah pred neznanim, strah pred tem, da bi morali komu prisluhnit, mu nastavit ramo. Ker lahko je nekdo samo presneto zaprt zaradi različnih razlogov in se potem tudi čudno obnaša. In če je volja (ne da po 3 zmenkih pobegneš), se da to lupino stret in lahko se znotraj nje najde marsikaj lepega in užitnega. Sodit človeka po nekaj besedah je najbolj neumno kar je sploh možno. Še živali rabijo čas, da se navadijo eden na drugega, človek ki pa je resnično kompleksno bitje, pa bi moral v trenutku ugajat drugemu. In verjetno bi tudi to sčasoma postalo večini vam hitro dolgočasno in bi že našli nekaj, da pač enostavno ni tako kot bi moralo bit. Me zanima, če bi takrat bila kriva leta?!

In zapomnite si: kdor s prstom na drugega kaže, so trije proti njemu obrnjeni!

lp

samska30+…. piši na gorenc71@gmail.com

Lahko napišeš kaj več? Zakaj ni imelo smisla vztrajati?[/quote]

Vec kot polovica jih je imela bolj ali manj prikrite dusevne in vedenjske motnje, pa ce so se tega zavedale ali ne. Partnerstvo s vecino takih oseb prej ali slej postane sila naporno in nezdravo. Kdor s takimi vstraja, sam sebi jamo koplje.

Sicer pa, vsaka je bila zgodba zase. Naporen karakter; “obsedenost” s kariero ali materinstvom, da so si ze po mesecu dni so zazelele mojega otroka; vase zagledanost, sebicnost, izkoriscevalstvo; porazno spolno zivljenje ali odnos do le tega; ne manjka sanjacic; itd. Pri teh letih je vecina samskih, zal, tako ali drugace problematicnih.

S tem nocem reci, da preferiram 20 letnice. Za moj okus so pogosto ne dovolj zrele, saj ne iscem zabave ampak partnerstvo. Pravim le, da se je pri iskanju “starejse” partnerice pametno namazati s potrpljenjem.[/quote]

Kje pa pobiraš ta jagodni izbor?

ja ja potem pa 35+ letnik najde 22 letno pa ji reče ker greš glih avto po jopco mi lahko prineseš še Dire straitse iz avta. In damica pride nazaj in pravi: ljubi sory ampak teh čikov pa nimaš v avtu :))))…no pol se pa pejt.
Resnična zgodba.

poglej tehtnica obstaja ZELO močna povezava med tem da mamica samohranilka pri 28-35 letih je oseba ki je verjetno nardila otroka pred 30tim in to s tipom ki ga je imela z srednje šole (torej LUZERJEM) taka punca oz zdaj ženska ni cvet inteligence ne karakterne in ne po pameti.

Običajno je čustveno neuravnovešena zato ker jo je tip pusto.

Če pa še nima otroka, pa je načeloma to punca ki je med 19-26tim letom predala svoje življenje in svoje mednožje poštenemu število moških (torej več kot 6,7) in je zdaj v 30-35 letih nenadoma ne več tako mlada in nezanimiva večji populaciji moških, ker moškemu pri 30-35 so bolj fletne mladenke med 20-26 letom.

In to sta 2 profila v katerega pade notri VSAJ 70% žensk pa sem bil zdaj zelo prizanesljiv. Oziroma sem povedal v svojem primeru iz realnost 8/11 takih primerov poznam bodisi preko pogovora z zelo dobrimi in dolgoletnimi prijatelji bodisi videno na lastne oči.

Nihče ne govori da so vse take, ampak večina pa jih na žalost je.

Pa saj da neboš mislila da se spravljam na ženske vsaj 50% moških pri 3x letih ki so samski so tudi večni faliranci luzerji ali pa moški ki so v svojih 20tih ampak to zadnjo se bo samo stopnjevalo ker 30ta pri moških so nova dvajseta zahvalite pa se to sistemu kjer redkokdo v tej ljubi slo dobi službo pred 30tim dandanes

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

Samska 30 plus, prosim pošlji svoj kontakt na dami8171@gmail.com
Rad bi navezal stik s teboj. Pri tvojem pisanju sem ugotovil, da imava podobne poglede in želje.
V pričakovanju odgovora te lepo pozdravlajm

Dami

sem samski iskren dober ce zelis se lahko spoznava star 31 mogoce ti nebo zal..

ja težko je spoznati sorodno dušo… toliko nas je pa se težko najdemo…
Res pa je da imamo različne okuse in zahteve pri partnerjih, kar je tudi prav. Ne more nek avanturist spoznati punce ki ne vara… oz. karakterno si morata biti čim bolj podobna, kar je zelo težko, na to da smo si moški in ženske med seboj zelo različni…
Potem so tukaj še iskrena ljubezen, spoštovanje zaupanje… telesna privlačnost…ljubezen na prvi pogled, to lahko traja za zmeraj
Ja in potem se izbor zelo zelo zmanjša…

Vaaa..to temo bi pa lahko v knjigo stisnal 🙂 …bolj, ko berem tale forum, slabši občutek imam, da bom kakšno v redu punco spoznal….

Sem nad 30, ne dobro situiran, brezsluzbe, brezizobrazbe, na cakanju, lahko cakama v dvoje.
Na lepse case, lahko si pa polepsama case(kaksna cudna fraza, ta na zadnja, nisem mislil kaj necistega), ce ljudje skrbijo drug za drugega, je zivjenje lazje, ali nekaj takega.

Neuspesen, neambicijozen, vcasih se mi posreci povedati kaj smesnega. Vcasih sem si smesen sam sebi. Sem nealkoholik, nekadim.

Kakorkoli, sploh ne vem kaj delam tu na netu, sploh si ne iscem zenske.

What ever comes my way.

Zakaj se pravzaprav sploh gre ta tem forumu?

Pac sem samski moski nad trideset. Poskusam se vkljuciti v debato.
Poskusam delati z racunalniki, srfam na internetu. In kaj vse vidis kaj vse srecas. Cuda od cuda.

Ta ekran in vse to.
Sokrat je rekel:
Vsekakor se clovek more ozeniti. Ce se srecno ozeni bo imel srecno zivjenje, ce pa ne bo pa postal filizof.
Moram iti na isci.sluzbo na borzi so mi rekli da sem na napacni www. strani.
Sem mislil da ponujajo sluzbo za osebe, pogoj nad trideset.

okroglih 30, seveda samski, živim na svojem, solidno situiran, nič mi ne manjka, nisem ženskar, nikoli varal, ne kadim, občasno spijem kozarec kvalitetnega rdečega za lastno dušo, ambiciozen, iznajdljiv, rad potujem, aktiven, s pogledom v prihodnost, iz okolice LJ…

ampak ne iščem ženske 🙂 nekako ne verjamem več v te pravljice in imam rad svoje živce.

jaz pa mislim da vem zakaj imajo zenske tako strasne probleme najti nekoga “normalnega”, nad 30. Nekaj je zaradi tega ker imamo na obeh straneh visoke zahteve in standarde, precej drugacne kot pred 10 leti in je nekoga kompatibilnega tezje najt. Nekaj pa bo pomoje na tem da ce je nekdo v oceh danasnje civilizacije normalen, pomeni da je do 30ega leta ali nekaj vec, do tistega trenutka ko ostane sam, ze nekaj skozi dal. In ponavadi je tako da so ti razhodi iz dolgoletnih vez boleci, zivce parajoci, povezani s financami, skupnim imetjem in po moznosti se otroci. In ko tak moski ostane sam, verjemite drage dame, precej casa noce ob sebi redne zenske, razen ce pride nekaj mimo ko reces da je res to to, kar pa je redko.
Ce malo berem te prispevke tukaj kaj zenske zahtevajo od danasnjih moskih, lahko recem da imam vse in se kaj zraven. Odkar sem samski sem zacel se malo delat na videzu, ker opazam da so odzivi zensk prav neverjetni. In palijo prav se. Od 20 do 50, vezane, samske,…, nima veze. Zdi se da bi lahko dobil prav vsako. Vidim pa da v danasnji druzbi steje vse drugo, kot pa kako se z nekom razumes. Prav vidim zenice v ockah kako se vsaki razsirijo ko zacnem pripovedovat o sebi. Ko polek simpaticnega videza, inteligence, razgledanosti in samozavesti se slisijo konkretna sluzba, visoka izobrazba, nepremicnina, dober pedigre, firma zraven sluzbe, malo sporta,…, vsaka dobi mehka kolena. Kar je prav ogabno na case. In sam vem da se nocem imet redne partnere, ker uzivam zivljenje res na polno.

In iskreno zal mi je za reveze, ki tega nimajo, ker jim je precej tezje. In koga potem najdejo zenske nad 30, kaj jim se preostane? ostanejo vsi oni ki zgoraj nastetih stvari in lastnosti nimajo, vecni mamini sincki, geeki, cudaki, zafrustriranci,…

Aja pa se nekaj, to ko vsi ponosno pisete ne kadim, ne pijem, verjemite da je vredno tocno nic. Jaz kadim, redno se ga napijem s kakimi kolegi, druzbo ko gremo ven, ko grem s kako punco oz. zensko ven se ga druzno napijema…v glavnem se ene ni zmotlo.

Pa se en nasvet za zenske ki iscete koga novega. Iz lastnih izkusenj vam povem da je najbolj odbijajoce ce dajete vtis da ste zaradi osamljenosti oz. bilo cesa drugaga, obupane. Ker to je zelo odbijajoce. Ker potem moski dobimo obcutek da ce taksni zenski slucajno ugajamo, smo peceni, ker bo nam visela na vratu 24/7 in poslala 50 smsov na dan. Igrajte hladnokrvno, rahlo zainteresirano, ne pisite prve smsov ze drugi dan za dobro jutro, delajte se ful zaposleno in dajte vtis da imate samo obcasno cas za novega samca, ne da ga iscete na vse pretege. Ce ste obupane, privlacite na sebe same obupance

Ej ce ti pa na ta vpis kaksna pade pa je res cudna.. ‘občasno spijem kozarec kvalitetnega rdečega’

Bljek, bljek.

LP

Lahko kar copypastam s popravki (saj ni (C), yahel?):

okroglih 30, seveda samska, živim na svojem, solidno situirana, nič mi ne manjka, nisem kurba, nikoli varala, ne kadim, občasno spijem kozarec kvalitetnega rdečega za lastno dušo, ambiciozna, iznajdljiva, zelo rada potujem, aktivna, s pogledom v prihodnost, iz LJ…

ampak ne iščem moškega 🙂 nekako ne verjamem več v te pravljice in imam rada svoje živce.

Močno dvomim, da si privlačen ženskam. Kaj pa naj bi jim bilo na tebi privlačnega?
Ok, praviš, da zgledaš ok. Recimo, da ti verjamem. Ampak tudi, če mi je moški lep mi to ni dovolj. Kaj več dobrega pa ni od tebe.
Recimo všeč mi je, če je moški kolikor toliko pismen. Ne maram kadilcev. Le kdo bi si želel poljubljat z nekom, ki odvratno smrdi? Glede na to, da ne pijem popolnoma nič, me moški, ki so pijani močno odbijajo. Ne moti me kozarec tu in tam, ampak, da se ga tip takole pogosto ulije pa ni šans.
Privlačna mi je inteligenca, razgledanost – tega ni čutiti iz tvojega pisanja.
Firma zraven službe? Če prav razumem, da po službi furaš še s.p.? Alarm. Tip je deloholik, tip bo dopoldan v službi, popoldan v drugi službi. Kaj češ s takim? Boring.
Malo športa? No way. Tipi brez kondicije me ne zanimajo. Športa mora biti veliko.
Dober pedigre? Alarm. Zatežena familija zadaj.

Tako, da moški, ne si takega tipa iskat za zgled.

New Report

Close