kaj se dogaja z moškimi 50+
Baje da moški 40+, 50+, še furajo fazone izpred 20++ let, ampak samo takrat, ko hočejo mlade bejbike osvojit s pristopom stare šole, s katerim lahko resno konkurirajo mlajšim moškim tekmecem. 🙂
Drugače pa se današnji 50+ itak vsi obnašajo kot pubertetniki. In prav internet vsakemu loleku omogoča, da se lahko slini po “mladem mesu”, pa magari samo prek slike.
No, jaz sem krepko pod 40. Pa opažam, da je ta “tehnološka revolucija” več nemoralnosti prinesla starejšim genracijam kot pa mladim, ki so s temi tehnologijami gor rasli.
ferbčna,
a se niso mladi, torej najstniki recimo, od nekdaj zanimali za starejše in bolj izkušene in se celo izdajali za starejše kot v resnici so? 🙂
Mislim, mladi imajo že tako ali tako bolj razgibano socialno življenje. Z internetom jih seveda še toliko bolj mede. Pač mladost je norost, pa to.
Ampak od starejših pa se pričkauje malo več resnosti. Če pogledaš konkretno starejše in poročene nad katerimi se pritožujejo tukaj. Razmeroma malo starejših poročenih moških je prej hodilo zvečer po lokalih in podobno, kjer so spoznavali mlajše ženske. Glede tega so bili bolj omejeni recimo na službo pa nek lokalni prostor. Zdaj pa za računalnikom zvečer visi skoraj vsak računalniško opismenjen starejši gospod. 🙂
metuljčica,
se popolnoma strinjam. včasih so starejši gospodje vedeli, da pri mladih nimajo kaj dosti šans, saj so vsakič, ko so se kaj sukali okrog mladih deklet dobili večinoma zelo nedvoumno povratno informacijo, naj se speljejo.
Zdaj je pa ta internetna utvara, da je tam zunaj nekje čuda lepih in mladih in seksa željnih žensk in da so mu vse dostopne, sam kliknit jo mora in najti pravo. Se obnašajo kot da so v samopostrežbi, kjer si mirno ogledaš blago in se odločiš, ali ga boš kupil ali ne. Tako se zdaj dela z ljudmi in to je neprijetno. Je pa res, da ni velikih razlik med spoloma, da smo se tudi ženske že nalezle te mentalitete, morda malo manj kot moški, ker nam ni potrebno imeti tega občutka, da so nam na razpolago vsi super moški. Medtem ko pa moški spol ta občutek zelo ceni in potrebuje. Tako mnogi vsak večer za tipkovnico preživijo leta v navidezni resničnosti, da so glavni petelini, dejansko jih pa v reali nobena ne bi niti resno jemala. Žalost je tudi ta, da mnogi na ta način bežijo iz mrtvega zakona ali si samo delajo kratek čas, skratka navidezna resničnost te lahko krepko zapelje in zamudiš pravo življenje (ki pa seveda ni tako zelo privlačno). Saj če smo čisto iskreni, bi bilo življenje z 10 ali 15 let mlajšim in še hudo privlačnim partnerjem – partnerko hudo naporno.
Medsebojno spoštovanje med ženskami in moškimi je res padlo nizko, na žalost. Se čuti tudi v komentarjih v tem postu.
Glede zanimanja mlajših fantov za starejše punce imaš prav, ampak danes je to napredovalo v to, da mladi fantje iščejo 40+-letnice, kar se mi pa zdi, da prej ni bil ravno običaj.
Vse skupaj gre pa v smer, kot je napisala licorice – zdi se, da so možnosti neomejene, da je izbira ogromna in da ni težko priti do “blaga”. Širi se en tak ciničen pogled na medsebojne odnose – če ne boš ti, bo pa katera/kateri drugi in če mi ti ne boš več dovolj dober/dobra, bom pa spet šel/šla malo po ogledih.
Internet je seveda idealen za take vaje. Plus še nekaj omogoča internet: Verjetno se je vezanim že prej kdaj dogajalo, da so imeli še kakšno simpatijo, frišne metuljčke in to. Ampak o tem seveda niso razlagali naokrog, mogoče najboljši prijateljici/prijatelju ali pa še to ne. In je ostalo pri tem, minilo in se pozabilo. Nihče ni mogel vedeti, ali se to dogaja še komu drugemu. Danes pa to napišeš na forum in ugotoviš, da je tebi podobnih na stotine ljudi in da to v bistvu ni nič takšnega – v smislu, naj prvi vrže kamen tisti, ki je brez greha in zarečeni kruh in nikoli ne reci nikoli. In potem seveda vse postane normalno, sprejemljivo, človeško, medtem ko je bilo v “starih” časih skorajda tabu. No, nekaj takega razmišljam, ker se mi zdi, da je ljubezen res ratala nenormalna.
Se je pa marsikaj dogajalo tudi že prej, delovno mesto je še vedno dobro izhodišče za izlete onkraj domačih plank.
Kaj si pa ti mislil s tem? A hčere bi morale biti pa slepe?
Fotr je bi smešen, to je dejstvo, pa niti nisem mislila povedati tega, ampak to, da so tudi ženske ene kokoši, saj so mu nasedale same kao brihtne, visoko izobražene ločenke.
Torej, kaj so imele te ženske na začetku 40 v glavah, da so si omislile za njih dejansko dosti prestarega, za nameček pa še poročenega dedca, česar jim sploh ni skrival. Si ne morem misliti drugega, kot da so pač pobrale prvega, ki jih je sploh opazil, ker selekcija, pa da se ceniš, o tem tukaj ne bi mogla govoriti. Dejanje obupa?
Mislim no, danes sem njihovih let, pa enga takega niti povohala ne bi, star, poročen. Ne vem no, to je zame ološ izbira, bi bila raje sama. Sicer so pa imele veliko srečo, ker bi bile danes že več let negovalke.[/quote]
Kar zdaj dela tvoja mama, vdana v usodo vsa leta prenašala in požirala njegovo ku-banje zdaj pa ga še neguje.
Le kaj je vsa ta leta mama videla na njem? kam gledala? se kaj cenila? bila le ena izmed kokošk, tega se nikoli nisi vprašala?
ko so se delale raziskave, se je izkazalo, da na določenih portalih za zmenke vedrijo v glavnem moški s povprečno poklicno izobrazbo. redke bele vrane imajo v resnici (ne na jeziku) kaj več v indexu.
Ženske so- ravno obratno- v glavnem z viško ali visoko izobrazbo, med tistimi, ki tam iščejo srečo je precej iz zdravniškega poklica, Centrov za socialno delo, učiteljic, računovodkinj, bančnic, itd.
Drugi problem, s katerim se ženske iskalke ukvarjajo je, da število moških po cca 50 + nekako akr zmanjka. Zanimivo je, da imajo mnogi na istem portalu odprtih po več profilov. izkazalo se je tudi, da eni in isti nastopajo na vseh 6-7 portalih, kolikor jih je raziskava zajela.
Nekateri so se na teh portalih že postarali, večina žensk, ki ni ravno prefriganih, pa gre skozi roke domala vseh, ki tam prežijo nanje.
Zgodilo se je celo, da seje nek moški z žensko XX sestal dvakrat z vmesnim premorom cca 6 let, s tem da drugić sploh ni več vedel, da sta se nekoč že srečala.
Večina med njimi je poročenih, imajo žene , ki so se jih naveličale (za kar so običajno smai krivi).
večina ima dokaj dobro izdelano strategijo, kaj ženske, ki ”iščejo”, želijo.
Praksa pač naredi svoje….
To so tudi moški, ki imajo take in drugačne težave v spolnosti, vseeno pa še zmeraj živijo na ”minuli slavi”, misleč, da jim bo sveže ”meso” povrnilo ”energijo”.
Ženskam, ki uporabljajo te portale, bi svetoval veliko previdnost. Nič ni narobe, če si odprete dva profila, grem stavit za zaboj piva, da bodo dotični moški, če jih kliknete pod obema, osvajali kot bi bili edini.
Pazite tudi, ker so dotični dokazano zelo skopuški, kar je razumljivo, saj so njihovi mesečni prihodki v teh kriznih časih mizerni.
Prej, preden komu od njih karkoli dovolite, se z njimi pogovarjajte. kakro hitro ugotovite povišano mero nestrpnsoti, vedite, da se mu že mudi in da mu je za vas prav toliko mar koz za lanski sneg. želi edinole sexat in to zastonj, ker kurbe so drage, od 70 evrov navzgor. Vi pa ste voljni, padli ste mu v roke kot zrela hruška, pa še zastonj.
Senjor bravoo to je edina resnica o moških na raznih portalih, vse to in točno to sem doživela že sama, pa nebi znala tako dobro napisati, kot si opisal ti, sem pa slišala od nekega gospoda, čeprav bi mu dala drugačno ime, da tam pa sigurno dobiš seks tudi vsak dan, če se potrudiš in to zastojn ali za kavico, zato ženske, če daste kaj nase dol s takih portalov, pa srečno.
Moški pri 50+ iščejo vedno nove ženske zaradi potrjevanja sami sebi, da še zmorejo. Vendar nekaj malega spravijo erekcije skupaj le prvič, drugič in naslednjič pa gre vedno težje.Ker mislijo, da bodo pri naslednji svojo stvar lahko obdržali v bolj trdem stanju tako letajo od ene do druge in iščejo nekaj, kar so izgubili.
Namesto, da bi si pomagali z obiskom pri zdravniku in primerno terapijo v obliki zdravil, nekatera od njih nimajo nobenih negativnih stranskih učinkov, jih je sram iti do zdravnika in raje tako brez zveze iščejo tisto, kar ne bodo več našli brez ustreznih zdravil. Tako je to.
Ne razumem jih, da se vedno znova spuščajo v situacije, ki jih vedno znova potrejo. Cepci.
Letnice 50+ sanjajo o istem sranju, ki so ga sanjale kot mladoletnice.
Halooooooooooo! Težko bo najti nekoga, ki se ni vsaj malo navadil na svobodo ( ne mislim, na letanje od bejbe, do bejbe) in ni pripravljen poonovno vsega postaviti na glavo. Potem pa blodimo (ženske in moški) okoli in iščemo idealnega/idealno, namesto, da bi izkoriščali višek časa za prijetna druženja in si dopusčali tudi nekaj svobode.
Kdor je razumel napisano, je razumel, ostali pa.. .
Seveda smo razumeli, kako ne bi?:) Sama sem razmišljala podobno, a je v praksi to težko uresničiti. Če najdeš človeka, s katerim se ujameš na skoraj vseh področjih, si itak našel vse. Če se rodi ljubezen, je to nekaj najlepšega. A v zrelih letih se to skoraj ne dogaja ali pa je ljubezen enostranska. Radi bi pa še vedno seksali, se dotikali, objemali, pogovarjali in se družili. Kaj zdaj?
Sama sem spoznala nekaj moških, ki so iskali prijateljico za druženje in občasna srečanja, a jih je po nekaj tednih začelo zanimati, a spim še s kom drugim, kako to, da nimam več časa, kam grem in podobno. Namesto veselja ob srečanju je v zraku viselo nezaupanje, čeprav so določena pravila postavljena že na začetku (že iz zdravstvenih razlogov, če ne zaradi česa drugega).
Zgleda, da nam je vsem, moškim in ženskam, skupno to, da si začnemo človeka, ki nam je všeč, lastiti, pa čeprav zatrjujemo drugače….:)
Jap, se strinjam o mnenju o lastninjenju, ampak jaz sem imel največ težav, ker nisem lastnini in spraševal bedarij!!![/quote]
Hja, včasih je težko ločit med brezbrižnostjo in spoštovanjem človekove individualnosti. No, seveda pa imajo nekateri izkrivljene predstave o tem, kaj naj bi bila ljubezen.[/quote]
Vsak gleda in vidi tako kot zna in zmore! Večina je zna peljati brez “kolesnic”!
Strinjam se z vami; žal preko interneta ne spoznaš moških za prijateljstvo, druž
enje temveč samo za seks. Problem je v tem, da ženske nočemo vedeti ali slišati , da moški živijo samo za seks in si na podlagi utvar za katere so v veliki meri odgovorne naše mame v ranem otroštvu in mladosti, zgradimo lažen svet, kejr nas čaka moški, nekdo, ki nas bo razumel ,varoval in imel rad Mnogo let zaradi majhnega otroka nisem imela potrebe po prijatelju, saj sem si želela nežnosti in varnosti moških rok, da ne bo pomote ampak sem vse nekako odrinila na rob,ćeš, saj je še čas..(40 let) To kar sem doživela na internetu v dveh letih in pol, si nisem niti v sanjah predstavljala, da je možno , da so ljudje tako gnili in da se bo , nekoč zgodilo meni. Moški so v resnicin iskali samo hiter seks in vedno nove in nove ženske pod kupom laži in prebrisanosti. Takrat na začetku,ko sem se spuščala v te vode nisem vedela, sedaj vem, da so na internetu za ljudi kao zelo priljubljenih spoznavnih portalih za zasebne stike kot je Badoo, Twoo ,Netlog , Lolispot,Kupid.com in še bi lahko naštevala, samo moški za seks in ničesar drugega in to za tisti najbolj umazan seks, kjer te naslednji dan ne želi več nihče poznati…Na začetku sem mislila, da bom od vsega hudega umrla,mnogo kasneje sem se utrdila in postala močna, ničesar mi več ni prišlo do živega , ljubezni nisem našla. Kljub grdim izkušnjam pa sem ponosna, da me niso zlomili in sem iz vse te morije se dvignila boljša in močnejša, kar za nekatere, ki so me prizadeli ne morem trditi..Će jih dandanes srečam vidim , da so velike čustvene razvaline in seveda so sami…življenje je nazadnje le pravično in kar seješ to žanješ pa brez zamere.