Znamenje se je pojavilo čez noč
Pozdravljeni
Stara sem 42 let, nekadilka. Čez noč sem opazila, da se mi je na lasišču pojavilo manjše znamenje. Danes sem bila pri dermatologu , ki je zapisal “modrikasta makula velika 2×1 mm, ki kaže klinično slikoznačilno za blue (modri) nevus, vendar dermatoskopsko ne morem z zagotovostjo izključiti atipične melanocitneproliferacije.”
Čakam na odstranitev. Ker sem zelo panična bi vas prosila za informacijo, kako pogoste je, da se nevus pojavi praktično čez noč? Ali bi morala biti zaskrbljena?
Hvala in lep pozdrav
Pozdrav!
Znamenja se pojavijo na novo pogosto. Č je blue naevus se vam ni treba bati, odstranitev bo kirurška in boste s tem zaključili zdravljenje.
Lp
Se vam zahvaljujem za hiter odgovor. Prosim še za razlago, kaj pomeni diagnoza: blue nevus na čelu i.o. ( DDg hemangiom, atipična melanocitna proliferacija).
Znamenje sem včeraj odstranila in je poslano na histologijo. Me pa vseeno zanima kaj pomeni diagnoza.
Hvala vam
blue nevus je modro znamenje, ki ni nevarno
atipična melanocitna proliferarija je oblika znamenja , ki bi lahko bilo nevarno
hemangiom je žilno znamenje.
Lp
Imam 14 let cez noc se mi je pojavila bula na lasiscu kaksen centimeter prvo vijolicna imam jo ze 3 mesece od marca kaj naredim
Najprej te moram naučiti osnov: pozdravi se, prosi se in se vnaprej zahvali, če nekoga nekaj prosiš!
Če je bula res cm premera je zelo verjetno zaprta lojnica, aterom, če pa je modrikaste barve pa je lahko tudi žilno znamenje, kar pa zelo redko nastane v kratkem času.
Priporočam, da se pokaže sprememba osebnemu zdravniku, ki bo ocenil stanje in potrebo po zdravljenju.
Lep pozdrav!
Pozdravljeni, na kolobarju dojke imam že kar nekaj let znamenje. Meni se zdi, da se ne spreminja. Pred dvema letoma sem bila pri dermatologu na pregledu vseh znamenj in ni nič omenil, da je kaj narobe. Danes sem šla samoplačniško preventivno na pregled vseh znamenj. Dermatologinja svetuje odstranitev znamenja, ker bi morda lahko postalo nevarno. V izvidu piše: iregularno strukturo in pigmentacijo kaže nevus na levi dojki, pr. 4 mm. Svetujem ekscizijo in histološko preiskavo. Me kar skrbi poleg tega pa to poseg na dojki in verjetno tudi boli. Sicer je rekla da histološko nič ne pričakuje. V kolikem času je to smiselno odstranit in ali je glede na izvid to samo preventiva in zaenkrat ne kaže nič nevarnega? Bi priložila sliko, vendar ne gre. Hvala vnaprej in lep pozdrav.
Pozdrav!
Ni mi čisto jasno: po opisu bi bilo potrebno odstraniti, pričakuje pa na histolgiji kaj posebnega? To se ne sklada.
Sam poseg ni nič hudega, lokalna anesteziji za peče, potem pa ne čutite nič. Kaj dosti več iz tega ne morem pomagati.
Lp
Pozdravljeni, hvala za hiter odgovor. Se opravičujem, če sem malo nerodno zapisala. Dermatologinja je rekla, da ne svetuje odstranitve znamenja zato, ker bi bilo sedaj nevarno, pač pa zato, ker se morda lahko s časom kaj razvije. Da pa pričakuje, da bo histološki izvid b.p. Če prav razumem gre za atipični nevus?
Lep pozdrav,
Da , v tem primeru sta dve možnosti: da se znamenje spremlja in se odstrani ko se spremeni, druga možnost, ki jo je omenila pa je preventivna odstranitev in je s tem konec skrbi.
Mislim, da je druga možnost v tem primeru najprimernejša.
Lp
Forum je zaprt za komentiranje.