Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina zehanje pri otroku

zehanje pri otroku

Pozdravljeni
Prosim za vaše mnenje o sledeči stvari. Imam 4-letno hčerkico, ki se ji zadnjih nekaj tednov kar naprej zeha. oz. sili jo na zehanje, potem pa ne more in ji je neprijetno. Vse skozi lovi sapo z odprtimi usti kot bi morala zehati. Opažam tudi, da je težko pri miru. Zdi se, kot bi morala venomer brcati z nogami, sicer bi ji “zaspale”. Zelo čudno. Zanima me, če ste že kdaj slišali kaj o tem. Pristaviti moram še, da je punčka močnejše postave – nerada rečem, da je debela… (115 cm in 28 kg.) Spi dovolj in tudi sicer je zdrava.

Zdehanje je posledica zmanjane količine kisika v možganih, kar se lahko zgodi zaradi slabše cirkulacije (nizek pritisk) ali pa pomanjkanja kisika v krvi (slabokrvnost). V vsakem primeru bi bilo dobro pregledati kri. Oglasite se pri pediatru.