Vnete očke?
Očitno je rahlo vnetje, ampak jaz še ne bi hodila k zdravniku. Kaj drugega kot mazilo tako ne boste dobili, jaz pa bi tudi z mazilom na vašem mestu še počakala. Če bi se poslabšalo, da bi bilo tega iztekanja več, potem pa kar k zdravniku.
Vladka
To kar pišete, da ima hčerka je konjunktivitis oz. po domače vnete oči. Priporočljivo je mazanje z antibiotičnim mazilom, da se stvar ne prenese še na kakšnega majhnega otroka, ki bi bil v stiku z vašo punčko, pa tudi njej vso stvar olajšate- predstavljajte si, da bi vi imeli kaj na očesu in bi vas to omejevalo pri gledanju? pa lep pozdrav
Mojemu se je tud to zgodilo ko smo bili zunaj in je nekaj jokal, pol ga je pa veter dobil in zjutraj sm imeli isto situacijo kot vi. Zdravnici smo pokazali in mi je predpisala kapljice za oči. Rekla je da je stvar virusna in precej nalezljiva in tudi težko se pozdravi brez kapljic.
Pojdi k zdravniku!
Drži vse, kar so ti že napisali, čeprav so odgovori različni. Mi smo zadnjič imeli že kar kritično zadevo z očmi in mi je zdravnica pojasnila takole: lahko je barketijsko ali virusno vnetje. Ker na pogled večinoma ne vedo, katera oblika je, dobiš Bivacin kaplice in/ali mazilo. Če je bakterijsko, bo pomagalo takoj, če je virusno, pa zdravila ne delujejo in bo minilo samo od sebe. Prenaša se na druge (tudi odrasle!) v obeh primerih.
Ko boš čistila, čisti s fiziološko raztopino ali prekuhano vodo/rahlimi kamilicami, ne sme biti hlasno. Čisti tako, kot ti je opisala Vladka. To je zelo pomembno, da se ne prenaša.
To prenašanje je zelo zoprno v vrtcu, ko ima en otrok vnetje in ga dobijo (skoraj) vsi, ker starši premalo pazijo. Sicer pa za sam vid zadeva ni nevarna, tudi če se ponavlja.
Mi smo imeli enak problem, vendar brez mazila ni šlo. Zdravnik navadno vidi za kakšno okužbo gre in svetuje. Je zelo nalezljivo, sploh brez mazila se lahko vleče. Moje mnenje – pojdi k zdravniku. Z mazilom in redno nego je vsega konec v treh dneh. Nam se je sicer po enem tednu ponovilo in smo postopek ponovili, potem pa je bil mir.
N.