udarec v gleženj
Spoštovani,
Včeraj sem se pri sankanju poškodovala-najbolj v gležnju, ki mi je zvečer rahlo otekel, danes je oteklina malo večja, vendar ne prehuda. K zdravniku nisem šla, ker bolečina ni neznosna. Malo me boli, nogo sem si povila in ponoči dajala ledene obkladke ter mazala s kremo (Lokohepan… nekaj podobnega). Skrbi me, če ni morebiti gleženj zvit ali kaj drugega…pravijo mi, da takrat na nogo sploh ne bi mogla stopiti, pa še oteklina je baje takrat znatno večja. Mene pa v bistvu malo boli in na nogo nočem stopati… Je možno, da sem se samo močno udarila v kost in da ni nič drugega?
Najlepša vam hvala,
Andreja
Spoštovani!
Tudi, če ste si zvila nogo, ni potrebno nobeno posebno zdravljenje. Zadošča, da se, kolikor dopuščajo bolečine, normalno gibate in pri tem mogoče zavijete nogo z elastičnim povojem, nosite bolj čvrsto obutev in ne hodite po neravnem terenu. Med počitkom nogo dvignite na tabure, ali na psoteljo in si oteklino hladite. Traja najmanj 10 dni.
Lep pozdrav!
Janko Kersnik