Trittico in nosecnost
Pozdravljeni,
Ker je trenutno moj ginekolog na dopustu, prav tako osebni zdravnik, se obracam na vas. Ze 5 mesecev jemljem Trittico, sedaj sem pa izvedela da sem noseca (zadnja M 24.5.2026). Ali je potrebno z zdravilom prenehati? Vem da bi antidepresivi naj bili v nosecnosti varni, ne vem pa kako je s tradozonom.
Hvala in lep pozdrav
Blue123, 26.06.2026 ob 12:43
Pozdravljeni,
Ker je trenutno moj ginekolog na dopustu, prav tako osebni zdravnik, se obracam na vas. Ze 5 mesecev jemljem Trittico, sedaj sem pa izvedela da sem noseca (zadnja M 24.5.2026). Ali je potrebno z zdravilom prenehati? Vem da bi antidepresivi naj bili v nosecnosti varni, ne vem pa kako je s tradozonom.
Hvala in lep pozdrav
Z uporabo antidepresiva Trittico lahko v nosečnosti varno nadaljujete, saj ni nobena raziskava dokazala povečanega tveganja za slabe izide pri nosečnicah ali plodovih (za splav, nizko porodno težo, za razvojne nepravilnosti).
Če nosečnice prenehajo z uporabo, se lahko ponovi depresija, kar ni dobro za potek nosečnosti.
Torej nadaljujte. Svetujem, da se naročite na pregled tudi pri psihiatru.
srečno, N