TIFOL ali ELEVIT
Pozdravljene,
Na vas se obračam z vprašanjem katere tablete s folno kislino ste ve jemale v nosečnosti?
Trenutno jemljem Elevit že teden dni, vendar me vseeno zanima ali se je katera pozanimala katere so bolj priporočljive? Vem, da je Tifol samo za folno kislino nadomestiti v prvih treh mesecih nosečnosti, vendar ko sem prebrala da je tudi ELEVIT na voljo, ter da imajo le te zdravila več folne kisline + še vitamine, ki so potrebni v nosečnosti, sem se odločila za le te. Vendar moram povedati, da so Elevit tablete veliko večje kot pa Tifol.
Pa me malo zanima kakšno je vaše mnenje glede teh tablet?
Lp
Jaz jemljem Elevit, preprosto zaradi tega, ker ima še ostale vitamine in minerale, Tifol pa ima samo folno. Dobre pa so tudi pregnacare ker imajo še omega poleg (za te sem zvedela v zadnjem trimesečju). Mislim da nič ne škodi, če jemo več vitaminov ne samo folno, saj je npr. sadje, zelenjava dokaj siromašna z vitamini in minerali, mi pa v tem času potrebujemo več tega.