testiranje na hiv
Zdravo,
kako je HIVCombi test zanesljiv v poznih fazah okužbe? Testiral sem se v Legebitri, test je bil 4. generacije. Ali je možno, da bi bili nereaktivni, ker je nekdo izgubil protitelesa zaradi tako napredovane bolezni?
Nej samo omenim, da sem vzporedno s tem mel zdravniški pregled za službo in je bila splošna krvna slika BP (vse vrednosti v normali), bi se, če bi bolezen bila tako napredovana, da bi bil na Combi testu lažno nereaktiven, videle anomalije v splošni krvni sliki?
Hvala
Spostovani,
imam enak problem kot oseba zgoraj. Razganja in razganja me misel na to, da je bil moj Hiv test (narejen v laboratoriju, oddelek za transfuzijo, serolosko testiranje -Ptuj) lažno nereaktiven zaradi tako napredovane faze bolezni, napredovanega Aidsa. Toliko sem namreč prebrala o tem na spletu, da se to dogaja 🙁 Naj povem svojo zgodbo.. Test je bil narejen Avgusta 2023, izvid Nereaktiven, izvid sem vrgla v smeti, tako da ne vem katere vrste test je bil narejen. Do danes, skoraj dve leti potem nisem nič posebej hudo zbolela. Trajno imam sicer tipni dve bezgavki, eno na vratu in eno v dimljah, že iz obdobja pred tistim testom v 2023, sta zelo mali, ne rasteta. Pa bele obloge na jeziku, niso sicer takšne kot “aids kandidiaza” na fotografijah na spletu.. Takrat sem opravila test, ker so se mi pojavili kondilomi, z izvidom sem se pomirila in na to pozabila. Zadnje čase pa me ta misel (ker sem o tem brala na spletu) tako mori, da komaj živim.
Podobno kot oseba zgoraj sem ne dolgo nazaj dala v laboratoriju kri, pač splošna krvna slika.. Na kateri je bilo vse popolnoma v najlepšem redu, nobena vrednost ni izstopala ne navzdol, ne navzgor. Bi to bilo možno, takšen izvid krvi ob dejstvu, da bi imela že (skoraj) dve leti nazaj tako napredovan aids, da bi prejela “lažno” nereaktivni izvid?
Vem, da se boste ob mojem vprašanju verjetno prijeli za glavo, ampak me to res teži, vi pa imate na vsako takšno in podobno vprašanje vedno pravi odgovor.
Hvala
Spoštovani, zdaj pa res več ne razumem, a vi to resno sprašujete ali kaj drugega? Napredovali AIDS po definiciji pomeni težko bolezen, prisotnost skupkov simptomov, znakov, okužb. tumorjev, laboratorijskih vrednosti…
Vi sploh ne razumete, KAJ AIDS sploh pomeni. AIDS pomeni stadij okužbe z virusom HIV, ko je virus HIV že hudo prizadel imunski sistem in je le-ta ostal hudo prizadet/okvarjen zaradi okužbe z virusom HIV. Posledica tega so številne res težke okužbe (težke pljučnice, težke sistemske glivične okužbe, maligni tumorji, ….)
Se opravičujem.. samo vprašam, ker je na spletu toliko podatkov o tem, da imaš lahko tudi v tej fazi še normalno krvno sliko in izgledaš navidezno normalno.. Iz vaših odgovorov sedaj sklepam, da 1. lažno nereaktivni test v tako pozni fazi bolezni v praksi ni mogoč in 2. če bi že bil, moja krvna slika sedaj dve leti potem ne bi bila niti približno v mejah normale..
Hvala
Pozdravljeni. Pred pol leta sem imel rizičen oralni odnos, oralno zadovoljevanje ženske, nic drugega. Imel sem nočno potenje, nekaj izpuščajev, vročino, boleče mišice. Po 19, 34 dneh sem se dal testirati za spolne bolezni pri osebni zdravnici. Negativno. 74 dan sem šel na pregled k dermatologu, ki je preveril gonorejo, klamidijo, sifilis, hiv, hepatis b in c in ostale bolezni. Imel sem mejno vrednost hepatitisa B, zato sem moral 116 dan na pregled v Infekcijsko kliniko v Ljubljano, Japljeva 2. Tam so pregledali gonorejo, klamidijo, sifilis, hepatitis B in C, hiv in ostale. Vse negativno. Rekli so da so spolne bolezni izključene. Ko sem šel 116 dan na pregled na kliniko me je 14 dni prej pekla glavica penisa. Pekoč obcutek je močnejši ko mislim na to. Traja že 3 mesece, vmes malo neha za kakšnih 10 dni. Ali bi moral še na kak pregled za spolne bolezni ali je dokončno?
Najlepša hvala!
Spostovani, ce prav razumem, naj bi vas ob “rizicnem” odnosu oralna zadovoljevala zenska? In od takrat niste imeli nobenega spolnega odnosa vec? Ce je tako, bi morali izvidom verjeti in iskati tezave drugje. Se morda grobo samozadovoljujete in ob tem psokodujete glavico penisa? Spodnje perilo? Voznja s kolesom v dolgotrajnem polozaju in neprimerne spodnjice; Uporabljate prevec agresivna mila, oziroma ste nanje celo alergicni? Vcasih tudi vnetje secnice, ali pa prostatitis daje obcutek pekoce glavice…
Spostovani, ce ste vi oralno zadovoljevali zensko, in njena vagina z vasim spolnim udom sploh ni imela stika, potem je iskanje okuzb, kot so gonoreja, sifilis, clamidija, v povezavi s tem stikom, popolnoma nesmiselni. V kolikor bi npr. imela zenska sifiliticne spremembe v ustih – bi imeli vi spremembe ‘ razjede v ustih; na mestu primarnega stika. Ce bi imela gonorojicni izcedek, bi spet pri vas nastala okuzba v ustni votlini. 2x negativno testiranje na spolno prenosljive bolezni – kazejo, da takrat okuzbe ni bilo. Od taktat do danes pa ne bi smeli imeti nobenih spolnih nezascitenih odnosov, da bi lahko rekli, da vas pekoc občutek ni povezan s SPB. Ali se je vasa spolna partnerka tudi testirala na SPB?
Stalno partnerko imam 7 let, to oralno zadovoljevanje ženske je bilo izvenzakonsko. Po tem dogotku sem imel odnose samo s stalno partnerko. Partnerka ni bila testirana na SPB, samo redno nosečniško testiranje za hiv in sifilis. Negativno. Če bi se na tem dogotku z oralnim zadovoljevanjem jaz okužil s katero SPB in bi le to prenesel na stalno partnerko potem bi moralo meni pokazati pozitivne teste? Od stalne partnerke zagotovo nisem prejel ničesar. Če sem kje dobil ali če bi bil pekoč občutek povezan s SPB je lahko samo od izvenzakonskega oralnega zadovoljevanja, ki se je zgodil pred testiranji.
Da, ce bi se med oralnim zadovoljevanjem okuzili, bi bili vi pozitivni. Ampak, ce ste z usti izvajali oralo zenski vi, ne morem vasih tezav s pekoco glavico povezovati s spo ob tem dejanju, saj vaša glavica sploh ni bila v stiku s sluznico vagine ali pa ust te zenske. Testom o neokuzenosti pa bi glede na oddaljenost morali verjeti