riževo mleko
ojla
rižev napitek je riževo “mleko”. Drugega ni, le mi ga imenujemo mleko, čeprav je napitek. lahko ga uporabljaš kot navadno mleko: kuhaš, pečeš(priporočljivo mu je dodati eno čajno žličko kisa ali limone par minut predno ga umešaš v testo)…Razen jogurta ne moreš narediti ker se ne skisa, lahko narediš puding oz strjenko. Najdla si ga pato že, je večinoma v vseh trgovinah vsaj Merkatorjevih.