Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Popkovna kila

Popkovna kila

Pozdravljeni.

Sin je 8.6.2012 dopolnil eno leto. Dobra dva tedna po rojstvu se mu je pojavila popkovna kila, ki se je do 4 meseca sama poštimala oz. ugreznila in popek je bil ok, edinole malo širok je.
Zanima me ali se lahko pojavi ponovno. Sin je name navezan in zna s krčevitim kričanjem izsiljevati, predvsem zvečer, ko smo poskušali, da bi šel ata z njim spat. Lahko tak krčevit jok sproži ponovno popkovno kilo. Predvsem me je sedaj strah vrtca in uvajanja.

Hvala

Popkovna kila, kot tudi vse ostale kile, nastanejo zaradi slabše kakovosti vezva, ki spaja trebušne mišice in steno na sredini trebuha. Seveda je možno, da ob povečanju tlaka v trebuhu, kar se zgodi tudi ob joku, kila ponovno izstopi. Vendar ostajajo navodila enaka: če je ne moremo reponirati oz. sama ne gre nazaj, otroka pa na dotik boli, gremo na pregled.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close