Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Neonatologija Pilorostenoza

Pilorostenoza

Pozdravljeni,

sinu so pri štirih tednih starosti ugotovili in operirali pilorostenozo. Pred operacijo so omenili, da se pilorostenoza pogosteje pojavi pri fantkih, pri tistih, ki niso dojeni in da se rado pojavi tudi pri sorojencih.

Zdaj sem ponovno noseča, ponovno pričakujem fantka. Zanima me, ali je res, da ima drugi sin večje možnosti, da bi imel tudi on pilorostenozo? So možnosti nekoliko povečane, ampak vseeno zanemarljive?

Že vnaprej najlepša hvala za odgovor!

Dejavniki tveganja (tako omenjeni, kot tudi “genetika”, ki ima tudi ima vlogo pri pilorostenozi) seveda pomenijo tudi večjo nevarnost za ponovitev pri drugem otroku, a gre za zelo majhna tveganja. Zato se ne bi obremenjevala, še zlasti ne sedaj.

Ne dvomim pa, da boste prve mesece po rojstvu novega mladička na trnih in boste panični ob vsakem že najmanjšem polivanju. In da bo panika grabila tudi pediatra, če boste šli na pregled.  Kar pomeni, da obstoja predvsem povečano tveganje za kakšno opazovanje v bolnišnici, tudi v primeru običajnih težavic…

Srečno,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.