kašelj
Lep pozdrav !
Pred tremi tedni sem pričela močno kašljati,ni bilo rjave sluzi.
Splošni zdravnik diagnoza: vnetje dihalnih poti
Terapija:pet dni Amoksiklav 2x 1000 mg na 12 ur
Fluimukan 200 mg dve do tri tablete na dan
Po treh dneh se je pričela izločati rjava sluz vendar je zjutraj za čajno žličko.
Ker kašelk ni pojenjal čez pet dni na pljučni oddelek.
Slikanje.Pljuča so vredu.
Nasvet :prenehanje jemanja zdravil in pitje veliko tekočine
Ker po enem tedni ni bili nič boljše -začutila sem močno bolečino
v desnem predelu reber pod prso in ob strani ponovno k zdravniku.
Diagnoza :akutni bronhitis
Terapija :10 dni fromilid 500
Ker bolečina ni pojenjala čez štiri dni ponoven obisk pri zdravniku.Pričetek staleža
Ponovno plučni oddelek,nič posebnegaVnetje reberne mrene terapijo naj nadaljujem proti kašlju naj jemljem Sinecod 50 mg.
Narejena krvna slika nakazuje na vnetje.
Bolečina v predeli reber počasi pojenjuje.
Kašelj je kljub tabletam ostal -občutek imam da me draži v grlu.
Mečneje kašljem popoldan in zvečer,ponoči se najmanj 4x zaradi dušečega kašlja zbudim ,oz kadar spremenim položaj.
Zjutraj me kašelj skoraj zaduši tako da komaj pridem do sape.Občurtek imam kakor da se mi zaprejo dihalne poti.
Včasih med kašlanjem tudi bruhnem.Postajam obupana ! kako naprej?
Hvala za odgovor!
Spoštovani!
Upam, da po mojem odgovoru ne boste še bolj obupana. Res je lahko biti moder po dejanju, a že v startu se mi zdi, da ste opravili nekaj poti popolnoma odveč, da ne omenjam zdravil, ki ste jih pojedli. Z njimi ali brez njih vas bo kašelj spremljal še nekaj časa. Tudi do tri mesece, a ne bo vseskozi enako slabo. Rjav izpljuvek prihaja iz žrela, ali pa če ste kadilka. Pijte tekočine, ne izpostavljajte se prevelikim temperaturnim spremembam, imejte vlažen zrak v bivalnih prostorih in čim bolj potrpežljivo čakajte.
Lep pozdrav!
Janko Kersnik
Lep pozdrav !
Pišem vam ponovno,Med napadom kašljanja večkrat bruham.
Ponoči se zbudim in močno kašljam.
Ponovno sem obiskala zdravnika .
Terapija Taracef 500 mg na 8ur in Bisolvon 8 mg 3 na dan.
Pri kašljanju ne izločim druga kot sline ,grlo me na boli,tudi vročine nimam,še vedno me zbada pod rebri,tudi če ne kašljam.
Nikoli v življenju nisem kadila stara sem 33 let.
Hvala za odgovor.
Lep pozdrav !
Kašelj se je ustavil .
Sem ter tja še pokašljam.
Vendar pa je bolečina tik pod desno prso ostrejša.Zaboli me močno pri kašljanju in če nekoliko globje vdihnem,tudi na otip ne boli.Pri gibanju vstajanje iz postelje ali ko se uležem tudi.Bolečina je zelo ostra.
Boli me tudi na desni strani v pasu.Tudi na otip.
Krvna slika je vredu.
Po potrebi jemljem Naklofen proti bolečinam ,vendar se jih izogibam.
Nisem padla.
Veliko počivam,če sem na miru me nič ne boli.
Hvala za odgovor!