Najdi forum

kako pospešiti hujšanje

Pozdravljeni. Stara sem 40/168 cm. Vedno sem bila bolj močnejše postave, z nosečnostjo drugega otroka pa sem zelo zredila in še potem. Začetek novembra lani sem dosegla 110 kg. Zaradi zdr. težav mi je v glavi kliknilo in sem čez noč spremenila prehranjevanje, najprej sem izločila sladkarije (saj prej nisem niti dneva zdržala brez 10 dkg čokolade) kavo, kruh, testenine, krompir, riž…..Zdaj se držim 3 obrokov na dan, popijem do 2 litra vode, nesladkanih čajev. Že to je velik boom v mojem sistemu, da imam obroke in med njimi nič (vodo). Jedilnik je nekako tak: zajtrk: pomaranča in prepečenec ali pa sveže stisnjen zelenjavni sok, kosilo: jajce, jogurt (chia semena) ali meso, zelenjava, večerja: podobno kot kosilo, za vikend si privoščim malo več, včasih tud en čokoladni bombonček, ali malo mandeljnov, že zaradi psihe. Zaradi službe in otrok nimam časa za kakšno posebno rekreacijo,razen če se odpovem času za spanje. služba je sedeča, psihično naporna, doma pa sem skozi v gibanju, dokler ne padem v posteljo. Do novega leta sem shujšala 15 kg. Zdaj v januarju pa komaj še kilo na teden, do danes torej skupaj 18 kg. Kile mi gredo celokupno dol, ostaja pa trebuh, ki je zdaj še bolj izrazit. Moj cilj je bil seveda sprva zdravstven, težave sem odpravila, vendar pa bi rada še shujšala na neko normalno težo, torej še kakih 20 kg. Še vedno se prehranjujem na način kot sem ga opisala, ker je očitno učinkovito. In kaj je zdaj problem? Če bodo šli kg zdaj naprej tako počasi dol, me kar malo mineva volja. Me ima, da bi jedla še manj, ampak sem brala, da mi to ne bo pomagalo, kvečjemu zavrlo hujšanje. Ali to drži? Kaj bi mi pomagalo, da bi hujšanje vsaj malo pospešila? Ja, malo sem neučakana. Brala sem, da če hujšaš, da je fino občasno malo telo šokirati s kalorijo več, da potem pa spet naprej hujša. Jaz to naredim vsak vikend. Tukaj imate izkušnje, prosim za nasvet, kako malo pospešiti oz. kaj me čaka naprej. HVALA

Bolj kot se bližaš idealni teži, počasneje gredo kg dol. Zdravo hujšanje je počasno hujšanje in naj bi šlo 10 do 15 % začetne teže v 6 mesecih, po 6 mesecih pa si spet postaviš cilj glede na trenutno težo. Ti hujšaš hitreje.

Za tvoj jedilnik bi jaz rekla, da ješ premalo. Glede na tvoja leta in kg, porabi tvoj bazalni metabolizem okoli 1700 kcal, tvoj jedilnik jih pa kaj več kot 1000-1200 nima. en čokoladni bonbon čez vikend ni noben šok za organizem, kalorij je še vedno premalo.

Jaz bi na vsak način poskusila najti čas za vadbo vsaj 2-3 krat na teden, magari doma. In to predvsem vaje za moč, da dobiš mišice, pa da se malce prešvicaš zraven. Poleg maščobe pri hujšanju prav gotovo izgubljaš tudi mišice, hitreje kot hujšaš, manj kot se gibaš več mišične mase izgubljaš in manj maščobne, kar je pa hudo narobe in vodi v jo-jo efekt. Poleg tega, če boš povečala mišično maso, se ti bo telo preoblikovalo in postalo bolj čvrsto, manj bo težav z visečo kožo (pri tvojih letih še en razlog za res počasno hujšanje), pa še izgledalo bo, da si več shujšala.

Vsaj na približno si izračunaj koliko kalorij sploh zaužiješ dnevno, potem pa v jedilnik vključi še kakšne polnozrnate ogljikove hidrate in obvezno kakšne zdrave maščobe. Sicer nisi pisala ravno podrobno, ampak tako na prvi pogled ti ti dve stvari manjkata v jedilniku.

Če hočeš zdravo hujšat, ne it s kaloričnim vnosom pod bazalni metabolizem, toliko kcal moraš vsak dan zaužiti. Hujšala boš sicer bolj počasi, ampak dosti bolj zdravo in rezultat bo potem bolj trajen.

Glede št. obrokov, če ti ustrezajo samo trije OK, mirno pa si lahko privoščiš še kakšen obrok zraven.

Lep pozdrav. Normalno je, da kilogrami najprej kar letijo od nas potem pa postopoma. S hrano boste zagotovo veliko naredili vseeno pa je potrebna tudi telovadba. Tri ure na teden si zagotovo lahko vzamete ali pa 20 minut na dan. Začnete lahko s sobnim kolesom, če si ga lahko privoščite (mi smo si ga in Vam lahko povem, da je super. Seveda se je najprej uporabljalo redno, sedaj sameva v kotu ampak nekajkrat na mesec je super, stalo je 150€ in nismo razočarani) kasneje s pohodi, nato tek, otroke lahko vzamete s sabo, če so dovolj stari seveda :-). Greste skupaj na bližnji hrib ali le na krajši sprehod. Če pa nimate popolnoma nič časa za gibanje priporočam kakšno dieto, ki so jo spisali strokovnjaki (tukaj jih imate ogromno), začnite sodelovati v kakšni temi kjer hujšajo ”skupinsko”, navežite stike s kom, ki ima enake težave kot Vi, v dvoje je boljše kot sam. Vseeno pa upam, da si boste organizirali čas tako, da boste pol urce malo ”poskakali okoli”. Sama sedaj testiram 16 dnevno tako, da lahko počakate kakšne rezultate bo prinesla in ali mi bo škodovala in se na to odločite kaj in kako. Sladkarije jejte raje na vsake 14 dni, pijte vodo, BRAVO za chia semena.. So super in izredno zdrava!!!! Vseeno pa se raje izogibajte ogljikovim hidratom za večerjo in raje jejte beljakovine. OH pa za kosilo… Če Vam kilogrami gredo dol ne obupajte, vsak kg, tudi če v treh mesecih, je napredek. Bodite ponosni nase in na Vaše dosežke. 18kg je super za začetek, sedaj pa kar lepo naprej. Namesto, da razmišljate o dieti, ki jo držite razmišljajte o načinu življenja, ki ste ga spremenili in se zavedajte, da ni načina, da bi šli korak nazaj.

New Report

Close