Hemeroidi ali kaj drugega?
Pozdravljeni,
stara sem 33 let in načeloma zdrava. Tudi prebavo imam normalno, edino kakšen dan sem tudi zaprta oz. grem malo težje na veliko potrebo. V službi večino časa stojim in tudi dvigujem težke stvari.
Že nekaj časa (prlibližno 3 mesece) imam bolečine v anusu, ki pa so kakšen dan bolj izrazite, kakšen dan pa jih sploh ni. Na prvi pogled je videti vse ok, ko pa se malo bolj napnem, pa se mi pokažejo temno modre nabrekle žile okrog anusa. Anus deluje bolj v notranjosti tudi bolj “razdražen”, na nekaterih mestih zelo rdeče barve. Včasih me boli bolj zunanji del, včasih bolj v notranjosti. Sedaj si že več kot en teden nanašam kremo proti hemerodiom, tudi v notranjost in sem tudi znotraj anusa začutila kot neko malo bunkico. Se mi zdi, da se stanje še poslabša, če veliko sedim, v službi stojim ali pa grem težje na wc.
Bila sem tudi že pri svojem zdravniku, ki enkrat meni, da so hemeroidi, drugič, da me lahko boli od hrbtenice, tretjič, da so lahko mišice okrog anusa zakrčene… u glavnem, ne prideva stvari do dna.
Ali menite, da gre po opisu za hemeroide (naj še enkrat povem, da na prvi pogled anus deluje normalno in ni videti hemeroidov) in če bi bila lahko tista bunkica v notranjosti notranji hemeroid?
Samoplačniško sem se naročila tudi k proktologu, vendar moram še malo počakati na pregled.
Hvala in lp!
Pozdravljeni dr.Kersnik.
Sem avtorica zgornjega posta in naj na vam na hitro opišem svoje težave. Že nekaj mesecev sem imela občasne tope bolečine zadaj v danki, občasno tudi v anusu. Bolečina je bila kakšen dan bolj prisotna, kakšen dan manj. Na videz ni bilo videti kakšnih sprememb, tudi odvajanje blata je bilo normalno, edino od časa do časa sem bila zaprta ali pa imela drisko, odvisno od prehrane najbrž.
Pred dvema tednoma sem bila pri proktologu, ki me je pregledal in mi naredil samo začetek rektoskopije, ker je bilo preveč blata v črevesju. Imam notranje hemeroide in enega mi je želel podvezati, vendar sem bila ravno pred potovanjem in ga potem ni. Imam tudi nadraženo suznico anusa in manjšo kožno gubo. Kar je lahko opravil rektoskopije, je rekel, da je bilo vse bp, ampak da bi jo bilo vseeno enkrat pametno opraviti.
Dobila sem svečke in si jih zatem kakšen teden vstavljala in glede bolečin je malo bolje.
Pred dvema dnevoma sem začela s postopkom IVF in si vsak dan dajem injekcije s hormonsko terapijo, Diphereline. Približno ob istem času pa se mi je začel pojavljati čuden občutek pretakanja zadaj v danki in že 3x zaporedoma sem odvajala nekoliko tanjše blato z večjo količino bledo rjave sluzi. To me je ponovno kar zaskrbelo. Ali je možno, da je to reakcija na hormonsko terapijo? Sluz ima tudi neobičajen “kemični” vonj.
Stara sem 33 in me vsi ti simptomi in težave že dlje časa skrbijo.
Zahvaljujem se vam za vaš čas in odgovor.
Hvala za vaš odgovor.
Ali menite, da je potem možno, da imam to bolečino v danki in trtici (sploh zadnje 3 dni je kar huda) ter sluz na blatu kot posledico notranjih hemeroidov? Ker sem brala, da naj ti ne bi boleli, razen če se vnamejo.
Boli me tudi zuanji del ausa na levi strani, sploh na otip, kot da je vse otečeno in razboleno. Proktolog ni na pregledu opazil nič drugega kot notranje hemeroide ter razdraženo sluznico anusa, z njegovimi besedami “kot da bi hotela napokati”. Ali naj nadaljujem z vstavljanjem svečk?
Sem že v skrbeh, da ni kaj hujšega (rak danke, anusa), čeprav sem stara šele 33 let.
Hvala in lepo vas pozdravljam.