hematom
Zdravo!
Moja hčerka se je rodila s kar nekaj hematomi in nihče od zdravnikov mi sploh ne pove, zakaj se to pojavi. Kogarkoli vprašam, mi samo reče, da bo to po enem letu začelo bledeti in da ni nevarno. No, ampak mene pa zanima, zakaj to nastane?
Slišala sem edino, da je lahko, če je otrok rojen z vakumom, toda naša je rojena po naravni poti in ob roku.
Poleg tega sem danes pri previjanju opazila, da ima na enem takem hematomu takšno majhno odprto ranico, kot tak odprt mehurček, pa me zanima, ali je to kaj hudega? Bi morale k zdravniku? Zaenkrat sem ji namazala z Bepantenom.
hvala za odgovor
Pozdravljeni, mlada_mamica,
kje pa ima deklica hematome?
Pozdravljeni, mlada mamica,
nisem prepričana, da gre za normalno zadevo. Če bi bili vsaj na glavici, kjer bi bilo to možno kot stanje po porodu, hematomi po nogicah, na bokih in ročici pa niso v tej zvezi. Verjetno gre za nekaj prirojenega, vendar bi vas jaz kar napotila k hematologu na pediatrično kliniko, da si to ogledajo! Tudi ranico ne hematomu bi bilo dobro oskrbeti pri zdravniku.
Koliko pa je stara deklica?
Živ, mlada_mamica,
seveda počakajte do ponedeljka, saj ne gre za urgentno stanje, predvsem pa jo njen zdravnik pozna in dežurna je namenjena nujnim stanjem-tistim, ki bi se brez takojšnje pomoči lahko poslabšala tako, da je ogroženo otrokovo zdravje ali življenje.
Nisem rekla, da niso hematomi. Ampak saj je tudi vam menda jasno, da tega nimajo vsi otroci in da je nekaj prisotno, kar ni običajno. Zato je potrebno razjasniti.
Pozdravljeni še enkrat!
Ja, se strinjam, da to nimajo vsi otroci, toda, zakaj sta mi potem 2 porodničarja, babice v porodnišnici, 2 pediatrinji v porodnišnici, patronažna in naša pediatrinja rekli, da to ni nič in da bo najkasneje po enem letu začelo bledeti, vi pa pravite, da se vam to ne zdi normalno in ste me celo napotili k hematologu???
To me bega, razumete?
Sicer pa najlepša hvala za hitre odgovore, ker sem zdaj res nekoliko znervirana.
Hvala!!!
Potem pa midve ne govoriva o isti stvari.
Hematom: (haematoma); krvna podplutba, modrica, črnavka
Vir: http://www.slovarcek.com/index.php?option=com_content&task=view&id=10139&Itemid=54
V tem primeru je razjasnitev hematoma nujno potrebna.
Vi pa morda govorite o prirojenih žilnih znamenjih (angiom ali hemangiom), kar pa resnično ne potrebuje posebne obdelave.
Tole je prirojeno znamenja: angiom, ki običajno sam izgine v letu ali dveh:
http://www.aeped.es/infofamilia/imagenes/angioma_plano.jpg
http://www.girandola.org/ITA/Immagini/Angiomi/angioma%20congenito%20(RICH).jpg tako izgleda, ko sam izginja
ali pa je tudi takšen, pri odraslem:
http://www.vestnik.szd.si/st4-7-8/imigi/577-583-2.jpg
hematom:
http://www.scipion.hr/baza/upload/Image/hematom.jpg
http://www.cmlsupport.com/hematoma3.jpg
http://www.more-mtb.org/galleries/gal_imgs/2/7/9/4/Ouchie2.jpg
http://blog.m3.com/yyy/files/hematoma3.jpeg
http://www.lhamalove.blogger.com.br/hematoma%2003.JPG