Najdi forum

glycerlean- Staša

Živjo, Staša!

Zanima me ta beljakovinski prašek. A lahko z njim nadomestis večerjo? Za kako dolgo imaš eno skatlo? A zadostuje za en mesec, ce ga ješ 1X na dan? Cena je namrec kar zasoljena. Pribl. 7,500 sit za manjšo.

Izracunaj si.

Po mojih izkusnjah je 20-30g dovolj za en obrokec (in ja, Glycerlean je odlicen zadnji obrok) – lahko dodas se malo skute.

Jaz imam dvokilsko kanto od sredine novembra, jem ga priblizno v povprecju 5x tedensko in ga imam se ohoholala… Placas sicer ful naenkrat, drugace pa si lahko preracunas, koliko te stane gram B v skuti (ali mesu) in koliko gram B v glycerleanu (pa ne da obstaja direktna primerjava).

__ http://www.cenim.se

nekje 50 g pred spanjem to se pravi da imaš eno kanto za ca. 20 dni če pa veliko kupiš pa za en mesec.

Lp oliver

to je predvsem odvisno koliko poješ na dan, osebno imam veliko škatlo za cca 14 dni.

ena merica je 24g tako da si izračunaj z akako dolgo bi imela

Hvala vsem za odg!

Oliver in krpan: bi bilo fajn, ce zraven napiseta, ce sta na masi. Ker napisati 50 g glycerleana brez dodatnih pojasnil, je lahko zavajajoce (vem na lastnem spehu!). Poleg tega je treba vedeti, da zenske naceloma zaradi drugacnih ciljev, majhnosti in manjse kilaze (v povprecju) ne porabimo 3000 kcal dnevno, kolikor jih lahko zelo bajdwej poje en junc.

__ http://www.cenim.se

Ja samo a ni 48g nomarlna doza?

osebno definiram/hujšam torej nisem na masi.
na dan zaužijem 100g glycer.. ko je aerobna vadba pa 170g glycer..

to so dnevne količine!

to so količine samo za glycer dobim p aše bljakovine iz navadne hrane ali wheja po treningu z utežmi. seveda ne pozabim na OH in M

Ma ni normalne doze. Odvisno od ciljev, od dnevnih potreb, od tega, ali imas se druge vire B, ali se s cim mesas ipd.

Krpan, a to vso kolicino glycerleana zvecer?

Ker ce imas moznost imeti obroke cez ves dan, se mi zdi rahlo nesmiselno z glycerleanom se cez dan futrat. Cez dan pac vzames obicajen whey. Po mojem, no. Jaz cez dan vzamem navaden Dwhey.

__ http://www.cenim.se

ne glycer je razporejen čez dan in po treningu (aerobni) po treningu z utežmi pa whey.

čez dan zato ker j ev nekaterih obrokih glycer edini vir B

Pika,

vidim, da si že dobila odgovore… sem komaj sedaj prišla domov. Jaz ga uporabljam vedno, kadar ne morem imeti normalnega obroka (npr. tekom dneva, včasih namesto zajtrka ali pa zvečer po fitnessu, če se mi ne da kuhat). Vzamem pa vedno 2 merici, torej 48 g. Res je, da je malo dražji od drugih, vendar tudi neprimerljiv. Če ti LJ ni predaleč, se lahko oglasiš v trgovini in dobiš 10% popust (sedaj se ravno selimo v BTC Kalipso; štarta pa drug teden). Kako dolgo ga imaš… kot so že drugi rekli, odvisno od tega, koliko drugih beljakovin poješ čez dan… Jaz imam eno škatlo kar dolgo – včasih si naredim šejk dvakrat ali celo trikrat dnevno (to je redko), včasih pa potem nekaj dni sploh nič. Če imam možnost normalnega obroka, dam prednost “normalni” hrani, glycerlean pa le občasno.

LP, Staša

Stasa,
a ti tudi samo se glycerlean uporabljas? Navadnega wheya nic vec?

__ http://www.cenim.se

Po treningu vedno navaden whey, če želim nadomestiti obrok, pa glycerlean.

LP, Staša

Hvala. Zelo ste mi pomagali.

Trenutno še ne uporabljam glycerleana ker sem še vedno mnenja da pred spanjem še vedno najboljše kombinacija meso & zelenjava & laneno olje. Drugače pa skozi dan pijem mešanico whey + kazein 3 merice whey + 1merica kazein v litru in pol vode, zajtrk in malica 2x 250g skute z otrobi. Po treningu whey. Trenutno cikliram 5 dni low carb in 2 dni polnjenje.

Lp Oliver

A tile praški nič ne škodujejo organizmu ( sploh na dolgi rok), mislim tako ali jih boste celo življenje konzumiral? Ker pri meni je ravno to razlog, da jih ne uporabljam, ker nimam namena potem to celo življenje kupovat. Ne me takoj napadat, ker se ne spoznam na te stvari ampak je to samo moje “laično” ; ) vprašanje.
Lp

hmmm… ja nekateri jih ze uzivajo kaksne 10let in zgledajo zdravi, nasmejani itn… tko da pomojem ni ravno skodlivo, trdit pa tega ne morm, ti povem ce docakam 60let:)

Odkar praske uzivam, sem si ze izdelavo krste narocila – vsak cas pricakujem, da me bo pobralo, ker tam v tiste kante itak samo strupe filajo…

No, zdaj se ti pa se pozanimat ni treba, ker sem ti jaz vse povedala…. brrrrr….

__ http://www.cenim.se

Tjaša, kaj pa naročaš krste pri drugih?? Mi jih dajemo kar zraven.

Malo šale, Čokoladka ;)) Predstavljaj si mleko v prahu, ki mu odstranijo mlečni sladkor in maščobe, ostanejo pa skorajda čiste beljakovine. Ko ljude vidijo prašek, se jim to jasno ne sklada z njihovo predstavo o tem, kako bi naj izgledala hrana, zato seveda dvomijo. Ampak to JE hrana in nič drugega.

LP, Staša

New Report

Close