Najdi forum

Pozna kdo to okrasno rastlino?
Ali je uporabna za okenska korita, lega sončna ali polsenca in vaše
izkušnje z njo?

Ali tudi drugače mandenvilea.
Ja, poznam. Prekrasna plezavka z velikimi živo roza cvetovi. Zdi se mi, da obstajajo tudi beli cvetovi.
Lega sončna vendar ne na pripeki. Ponavadi se uporablja bolj kot plezavka in ne toliko v koritih viseče.
Prezimovanje obvezno v svetlem prostoru nad 10 stopinj. Po ledenih možeh jo postaviš ven, jeseni pa njene veje odpleteš z opore, jih zviješ in prestaviš v prezimovališče.

Najlepša hvala za odgovor oz. nasvet. Kupili smo živo rdeče barve in nismo vedeli kako jo negovati.
Še enkrat hvala in LP.

Tukaj piše nekaj o njej:

Pred leti sem jo imela, kot plezalko. Sestra jo je dala v dnevno sobo čez zimo in je lepo uspevala, ne vem pa, če jo še ima.

LP