Bavaria Wolltex Company
Zivjo!
O nadvzmetnicah sem ze sprasevala, zdaj pa me zanima natancneje – ima kdo izkusnje z volneno prevleko, ki jo das na vzmetnico in cez njo rjuho, Bavaria Wolltex Company?
Pravijo, da vzdrzuje konstantno telesno temperaturo 36,8 in te na njej nikoli ne zebe, obenem pa ti nikoli ni vroce. Vpijala naj bi telesno potenje, zato naj nikoli ne bi bila vlazna. Prav tako naj bi z ozemljitvijo nevtralizirala vsa sevanja iz okolja. Ima kdo izkusnje z njihovimi proizvodi in s tem posebej?
Lp, Ina
Hja, moja starša sta jo kupila – in svinjsko drago plačala. Sta zadovoljna, v bistvu sploh ne opazita razlike. Razliko sta opazila ko sta kupila novo vzmetnico 😉
Mogoče bosta zato čez leta bolj zdrava in dlje živela??
čao
Jaz imam njihovo volneno posteljnino (cel komplet, prevleko za jogi, odejo, vzglavnik pa še okrasno deko) že dobrih 10 let. Obnese se odlično in je ne zamenjam za “navadno posteljnino. Res nikoli ne zebe in za zlepa ni vroče (hm, no ja, razen ko se mi sin namota okoli vratu), kljub vsem mojim dvomom in pomislekom pa se odlično čisti sama, ko jo obesiš ven v meglo. Vzglavnik velikokrat perem v stroju na programu za volno, medtem ko odejo in prevleko samo zračim, predvsem v jutrih, ko je v zraku veliko vlage. Nima nobenega vonja – skratka sem res več kot zadovoljna. Moja varianta še ni “ozemljena” in glede tistih žičk imam nekaj dvomov, milo rečeno. Imam tudi dvodelno blazino v za v avto in imam redko vlažen hrbet, četudi mi je zelo vroče. Volna res regulira telesno temperaturo in je odličen “izolator”. Je pa proizvajalcev več, ni samo Bavaria, imam pa z njimi konkretno dobre izkušnje.