Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! kateri pralni res dober?

kateri pralni res dober?

Ker imam z gorenjevim non stop težave, ko imam največ za oprati crkne:(
Sedaj sem se odločila, da kupim novega in bi rada res dober stroj, ki se ne kvari in dobro pere.
Prosim za nasvete pri izbiri, hvala.

men je tud crknu gorenjev, grrr

pa sem pred enim tednom kupila bosch, tašča ga ima pa je full zadovoljna z njim, slišala sem tudi že pohvale od večih, za gorenje pa od 5ih uporabnic ga samo 1 nima nonstop na servisu

če pa finance niso problem pa priporočam Miele

Najprej si moraš razjasnit, kaj hočeš? Koliko perila na dan? Izberi centifugo 1200, kar je več, ni opaznega učinka. Preberi lastnosti p.s.. Poglej uporabnost gumbov (temp. obrati. jasnost oznak). Imam Whirlpoola, čeprav je narejen na Poljskem, dela dobro.
To o Gorenju pa sem že slišal (tašča, sorodniki …) Firma ne pove veliko. Šteje samo uporabna vrednost programov ipd. in ergonomija.

Hmmm, ne vem, mogoče je odvisno od sreče…

Jaz sem imela najprej 7 let Gorenjevega (takrat najcenejšega) – nobenih problemov, zamenjala sem ga, ker se si ob selitvi zaželela pralno sušilni stroj, potem 5 let Candy pralno sušilni, ne najcenejši model (Candy sem izbrala samo zato, ker Gorenje takrat ni imelo pralno-sušilnih ampak samo eno ali drugo), veliko servisov, nazadnje sem ga odpisala, ker je začel rjaveti boben, menjava bobna pa je stala skoraj toliko, kot najcenejši model Gorenjevega pralnega stroja (brez sušilca), ki ga zdaj že 5 let laufa brez kakršnihkoli problemov.

Skratka moje izkušnje: čimbolj enostaven Gorenjev model, brez kombiniranja s sušilcem.

Tašča vam priporoča ročni perivnik, če imate pa dolge in nalakirane nohte, potem pa boljš, da kupite kakšnega za 200 Eurov. Navaden pa ZIHR.

Jaz imam Whirlpool 6 čut že šest let. Samo enkrat je neki štrajkal, pa smo ga samo nagnili naprej in nazaj in zdaj že tri leta dela brez problemov.

Jaz sem 2 leti nazaj kupila Beko in sem ful zadovoljna.

No, jaz imam pa Gorenjevega že 11.leto. Dal je čez 3 otroke – se pravi, non stop pranje, pa ni bil še niti 1x v popravilu. Sem pa v pripravljenosti, da bo vsak čas končal svojo pot :-)))

Imam Candy ene 6-7 let. Do sedaj brez težav.
Dvomim, da bom kaj veliko v popravila vlagala. Ko bo šel k vragu, bom po moje kar Beko kupila – saj imam sicer denar, ampak če dobro razmislim, potrebujem pač le stroj z bobnom, obrate 1200 in 3-4 programe (za belo, za barvano, za občutljivo in morda za volno). vse ostalo je vedno bilo in je neuporabljeno. Dvomim, da em Miele vrti boben drugače od drugega stroja. Ok, je znamka, je estetika. elektronike pa tako ne prenesem, ker največ težav pride prav od tam.

Beko-turški Bosch. Je bistveno cenejši od Boscha, vendar ima garancijo 5 let (to pove o kvaliteti dosti!) in pere ko urca! Trkaaaaam!

Sam ročni ma 18 programov:))
Ni mi pomembna elektronika in ne vem koliko programov, saj navsezadnje uporabljam vedno samo štiri.
perem skoraj vsak dan, trenutno res na roke, ker je med pranjen počilo in se skadilo iz njega. Torej gorenje absolutno odpade, tale moj ni star niti 3 leta in sem imela že 8 krat servis.
Sem pa že na več strani slišala, čim preprostejši brez nepotrebne elektronike.
Hvala za nasvete, grem dalje prat, še dobro, da imam kratke nohte:)

Verjetno je res odvisno od sreče. Jaz imam Gorenje že deseto leto, dosti perem (za 2 otroka pralnih plenic je opral, pa še vse ostalo) in dela kot urca. Sem pred časom sanjala, kako bi bilo lepo, da bi crknil, bi imela izgovor kupiti Miele, satasti boben, pa estetika, bla, bla, zdaj pa pravim: stari Gorenjček, drži se, jaz te mam rada!

no to je pač smola če je skoz v popravilu, moj Gorenjev je delal 9 let ko urca, zdaj je pa tudi konec z njim, imam tudi gorenjev sušilnik tudi nobenih večjih težav, saj ima gorenje tudi 5 let garancije., imam pa Candy pomivalca pa je najmanj enkrat letno v popravilu, tko da… nič ne zagovarjam sam hočem povedat da je smola lahko pri eni ali drugi firmi.

Imela Whirpool. 5 let. Delal brezhibno. Po petih letih kot bi odrezal nehal.

Zdaj imam Bosch. Super je, le moti me, ker piska, ko je konec programa. Ker perem večinoma ponoči zna biti zoprno.

Hmm..zdajle sem se spomnila, če katera rabi čisto novo originalno zapakirano “elektroniko” za Whirpool. Jo brezplačno oddava. Je nova kar draga midva pa je ne rabiva več.
Tako, da če katera rabi jo lahko dobi.

Lep monovski pozdrav.

Imam Gorenjev pralni stroj že 13 let, prav tako sušilca (smo ju kupili skupaj) pa še kar oba delata brez problemov. Peremo kar veliko, imam dva otroka športnika, tako da je kar veliko cunj za oprati.

Tudi sama sem imela vedno gorenje. Stari stroj je delal brezhibno več kot 10 let.
Toda premamil me je večji boben in starega so odpeljali, ko so dostavili novega.
Gorenje je nekoč imelo vrhunske stroje, menjali smo samo gumo pri vratcih in nič drugega, sedaj sem pa totalno razočarana.

Tudi jaz sem bila nekoč vrhunska zdej bi bilo pa treba tudi pri meni kakšno “dihtungo” zamenjat. :))))
Ampak brez starca ni udarca.:)

Bosch

Tudi jaz sem bila nekoč vrhunska zdej bi bilo pa treba tudi pri meni kakšno “dihtungo” zamenjat. :))))
Ampak brez starca ni udarca.:)[/quote]Eh, ti 36 letno dete, moraš ravno sedaj biti v vrhunski formi.
O menjavi “gum” začni razmišljati, tam okoli 80-ega:))

Moja babica je imela pralni stroj Gorenje, mama tudi, nato še jaz.
Tisti od babice je star cca. 20 let in še vedno dela.
Tisti od mame je star cca. 15 let in še vedno dela (ta je opral že nekaj več kot prvi).
Moj je crknu 1 mesec po izteku 5 letne garancije … 🙁
Očitno so včasih v Gorenju znali naredit boljše stroje …
Zdaj imam Bosh Maxx for Kids in sem zadovoljna.

In Mojčica1976 – tisto piskanje se lahko izklopi z neko kombinacijo gumbov …