Najdi forum

TIFOL ali ELEVIT

Pozdravljene,

Na vas se obračam z vprašanjem katere tablete s folno kislino ste ve jemale v nosečnosti?

Trenutno jemljem Elevit že teden dni, vendar me vseeno zanima ali se je katera pozanimala katere so bolj priporočljive? Vem, da je Tifol samo za folno kislino nadomestiti v prvih treh mesecih nosečnosti, vendar ko sem prebrala da je tudi ELEVIT na voljo, ter da imajo le te zdravila več folne kisline + še vitamine, ki so potrebni v nosečnosti, sem se odločila za le te. Vendar moram povedati, da so Elevit tablete veliko večje kot pa Tifol.

Pa me malo zanima kakšno je vaše mnenje glede teh tablet?

Lp

jaz sem pred prvo nosečnostjo jemala tifol, ko sem zanosila pa sem začela jemati elevit. no ta nosečnost se ni srečno končala, sedaj ko spet planirava pa jemljem centramed mami – od elevita se razlukuje po tem, da ima manj folne (toliko kot tifol) in vsebuje še jod.

jaz sem jemala elevit in mi je bilo po njem slabo nato sem začela s centramed mami ki mi veliko bolj ustreza

jaz jem Centramedmami, od začetka, pa ga bom tudi do konca

Jaz pa jemljem pregnacare plus, so dvojne tablete, v prvi so folna in vitamini, ki jih kot nosečnica potrebuješ, druga kapsula pa je omega 3. Sem jih pred časom kupila v Angliji, zdaj sem pa videla, da jih imajo tudi pri nas.

Jaz jemljem Elevit, preprosto zaradi tega, ker ima še ostale vitamine in minerale, Tifol pa ima samo folno. Dobre pa so tudi pregnacare ker imajo še omega poleg (za te sem zvedela v zadnjem trimesečju). Mislim da nič ne škodi, če jemo več vitaminov ne samo folno, saj je npr. sadje, zelenjava dokaj siromašna z vitamini in minerali, mi pa v tem času potrebujemo več tega.

Oj – malo poglejte – ko sem bila v dilemi kako je za mojo ščitnico, sem ugotovila, da elevit NE VSEBUJE JODA, kar je meni narobe hodilo.
LP K

Glede na to, da Tifol in Elevit nista edini dve izbiri, ampak je tu še veliko drugih ponudnikov. jaz jemljem že drugič Centrum materna, pa še super je, ker ti jih, če hpočeš, pošljejo za en teden zastonj.

Jaz sem jedla v prvi nosečnosti Elevit in zdaj v drugi tudi jem elevit. Ma to ti je vse ful podobno, samo proizvajalci so drugi…

Hm, so kar razlike med znamkami tablet, ker majo različne količine posameznih vitaminov in mineralov…

tudi mene zanima kaj naj jemljem…načrtujem nosečnost in eni pravijo,da sploh ni treba jemat…ne vem..nočem pa riskirat…
ali je femibion ok?

New Report

Close