Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija ABC ginekologije in porodništva Trittico in nosecnost

Trittico in nosecnost

Pozdravljeni,

Ker je trenutno moj ginekolog na dopustu, prav tako osebni zdravnik, se obracam na vas. Ze 5 mesecev jemljem Trittico, sedaj sem pa izvedela da sem noseca (zadnja M 24.5.2026). Ali je potrebno z zdravilom prenehati? Vem da bi antidepresivi naj bili v nosecnosti varni, ne vem pa kako je s tradozonom.

 

Hvala in lep pozdrav

Odgovor na objavo uporabnika
Blue123, 26.06.2026 ob 12:43

Pozdravljeni,

Ker je trenutno moj ginekolog na dopustu, prav tako osebni zdravnik, se obracam na vas. Ze 5 mesecev jemljem Trittico, sedaj sem pa izvedela da sem noseca (zadnja M 24.5.2026). Ali je potrebno z zdravilom prenehati? Vem da bi antidepresivi naj bili v nosecnosti varni, ne vem pa kako je s tradozonom.

 

Hvala in lep pozdrav

Z uporabo antidepresiva Trittico lahko v nosečnosti varno nadaljujete, saj ni nobena raziskava dokazala povečanega tveganja za slabe izide pri nosečnicah ali plodovih (za splav, nizko porodno težo,  za razvojne nepravilnosti).

Če nosečnice prenehajo z uporabo, se lahko ponovi depresija, kar ni dobro za potek nosečnosti.

Torej nadaljujte. Svetujem, da se naročite na pregled tudi pri psihiatru.

srečno, N

 

***prof. dr. Nataša Tul Mandić, dr. med., ginekologinja in porodničarka *** vodja Centra za nosečnice, Bolnišnica za ženske bolezni in porodništvo Postojna, *** samoplačniška ambulanta v MCCZ, Parmova 53, Ljubljana (naročanje na 051 321 224) *** terapevtka medicinske hipnoze