Najdi forum

pomanjkanje železa

Pri moji osemmesečnici je zdravnica ugotovila (na podlagi krvne slike), da ji primanjkuje železa. Poskusili sva s Ferrum Lekom, vendar ni bilo nič bolje, sedaj dobiva Legofer (na naslednjem pregledu bom videla, če pomaga). Seveda pazim na prehrano in uživa dosti živil, v katerih je veliko železa, vendar me vseeno skrbi.

Ali ima kdo kakšne izkušnje s tem? KAkšne so lahko posledice dolgotrajnega pomajkanja…?

Prosim za kak nasvet, hvala! LP

Najbolj pomaga Aktiferin, dobi se na racept, vendar samo v Avstriji. Za zdaj se še nimaš kaj bati, sploh če je bila dojena.

svetujem ti da nikakor ne daješ otroku železovih preparatov skupaj z mlečno hrano. dajaj ji z sadnimi sokovi.
znano je da mleko veže železo na sebe in se potem elementarno izloči, pri tem pa telo nimam nobene koristi. med tem ko c-vit pomaga k večjemu izkoristku železa.

Točno tako,kot je napisala sreča.
Prakticirano.

**************************************** http://ni-na.moj-album.com/

To drži, vendar se bi naj dajali preparati na tešče, kako uro pred obrokom, kar je skoraj nemogoče pri otrocih. Jaz sem prakticirala uro pred kosilom, pred tem ni jedel vsaj uro in pol. Zjutraj ni šlo.

Priporočam Otroški sirup rdeče pese ENDOVITAL, ki se dobi v lekarni. Jaz sem ga dajala poleg Legoferja, pa se je malčici železo popravilo v 1 mesecu in pol. Zdravnica ni mogla verjet :))

jaz sem moji dajala Legofer kakšno uro po zajtrku in sicer s pomaračnim ali madarininim sokom. Tako mi je svetovala tudi moja pediatrinja. Tudi moji deklici je prav v tem času lani (bila pa je stara devet mesecev) bilo potrebno dodajati železo. Jedla je tudi veliko rozin, suhih marelic in vse kar ti pripoorčajo. Pa meso smo takrat še bolj začeli uživat. Moja je v tem času tudi zelo rada pila sok rdeče pese. In železo se nama je lepo poravilo.
lp

p.s. če se še kaj spomin ti pišem

Mi imamo tudi težavice z železom…naročeno nam je bilo, da lahko tudi mešamo Ferrum Lek z npr. babano????Nič kaj nam ni bilo povedano, da naj bi jemali po zajtrku ali kaj podobnega…
Ja, drugače pa zanima me jemanje pomarančnega soka oz. mandarininega…a ni rečeno, da so zelo alergene in priporočajo užitje okoli1 leta????Jaz se mu sploh ne upam dat!!!!Kaj pa sok rdeče pese?Razdredčeno z vodo?V kakem razmerju???

lp

Za železo oz. dodatke za jemanje železa je značilno, da se le-ta odlično veže prav z C vetiminom (in sploh ne z mlekom). Glede alergenosti ne vem, vendar prav v navodilih za Legofer je piše za takšno jemanje.
Sok rdeče pese je naša pila nerazrečen, ji je tak bil zelo všeč. Sploh ji je še vedno rdeča pesa edina oblika solate, ki jo je res z veseljem. Poskusi pa boš videla kaj tvojemu otroku najbolj odgovarja. Lahko pa kupiš tudi samo sok rdeče pese. Če je otrok dovolj velik in zna jesti koščke hrane pa priporočam suho sadje; rozine, marelice, brusnice, fige, suhe slive,,. Pač narežeš na manjše koščke. ne samo da vsebujejo železo, so tudi odličen “nadomestek” za sladkarije.
veliko železa imajo tudi špinača, blitva, ohrovt, suh fižol, grah, brokoli.
pa ne pozabit na meso (govedina, teletina, beli krajec), že velikost oreha na dan pri tej starosti otrok je dovolj.