Primolut in zanositev
Zanima me se, kako je z zanositvijo, ce se jemlje Primolot glede negativnega goliva na plod? Kdaj po koncanem jemanju primoluta se lahko zanosi? Ce jemljem primolut in potem dobim krvavitev, ali lahko ze takoj poskusim z zanositvijo ali je treba pocakati, da se telo “ocisti”, da bi preprecila negativni vpliv na plod?? In koliko casa je treba biti brez jemanja primoluta, preden se lahko zanosi brez tveganja za plod?
a806, 27.05.2026 ob 21:58
Zanima me se, kako je z zanositvijo, ce se jemlje Primolot glede negativnega goliva na plod? Kdaj po koncanem jemanju primoluta se lahko zanosi? Ce jemljem primolut in potem dobim krvavitev, ali lahko ze takoj poskusim z zanositvijo ali je treba pocakati, da se telo “ocisti”, da bi preprecila negativni vpliv na plod?? In koliko casa je treba biti brez jemanja primoluta, preden se lahko zanosi brez tveganja za plod?
Zanosite lahko takoj po prenehanju jemanja noretisterona (Primolut Nor Tbl).
Jemanje tega zdravila v času nosečnosti je kontraindicirano in če se zgodil, da ženska po nesreči zanosi med jemanjem Primolut tbl, je treba jemanje takoj prekiniti, nosečnost pa se lahko nadaljuje, tveganje za negativen vpliv na plod pa je v zgodnji nosečnosti minimalen.
srečno, N
a279, 31.05.2026 ob 09:23
Zanima me, ali lahko med jemanjem Primolut (v teh cca 10.dneh) sploh pride do ovulacija?
Možnost, da pride med jemanjem Primolut Nor do ovulacije je izjemno majhna, a ni nemogoče.
srečno,N