Najdi forum

Nosečniški pas

Živjo!
Zanima me, če je katera med nosečnostjo nosila nosečniški pas, za kaj je dober in kje se ga da kupiti!?

Nosečniški pas sem kupila v prvi nosečnosti v butiku La Vie. Nosila pa ga nisem redno ampak samo v dneh, ko sem bila bolj dolgo na nogah ali ko sem šla na kakšno potovanje. Tudi poročila sem se 6 mesecev noseča in takrat se je odlično obnesel, saj sem preplesala celo noč.
Sam pas služi kot opora – pomaga hrbtenici nositi težo trebuha. Pomaga ga podpirati. Je pa res, da je čisto odvisno, če ti bo odgovarjal ali ne, saj meni sedaj v drugi nosečnosti ni v pomoč. Ne vem, mogoče se mi samo zdi, ampak ko sem ga sedaj pri 4 mesecih poskusila nositi v službi, se mi je zvečer zdelo, da me vse skupaj samo še bolj boli, hrbtenica, trebuh …po občutkih se mi tudi zdi, da sedaj nosim veliko nižje kot prvič.

Če imaš možnost, si ga mogoče izposodi pri kakšni prijateljici in poskusi…

Res je. Nosečniški pas lahko kupiš v trgovinah La Vie (ena je tudi v Baby centru v BTC Lj.), vendar pa je ZELO POMEMBNO, da ga znaš pravilno uporabljati, da ne narediš kakšne škode. Ob nakupu ti prodajalka natančno razloži kako ga moraš namestiti! Tudi če si ga boš izposodila ti priporočam, da se z njim oglasiš v prodajalni, da ti pokažejo pravilno uporabo…konec koncev so ga oni tudi patentirali.
Jaz sem ga imela, vendar nikoli zares uporabljala…kaj pa vem, sem kar nekako pozabila nanj 🙂
Čimbolj srečno in lahko nosečnost ti želim.

lp,
nives

Meni ga je ginekologinja predpisala na recept (ali napotnico) in sem ga šla iskat v Hospitalio v ZD Bežigrad, kjer so me najprej izmerili in mi določili ustrezno velikost. Meni je kar pomagalo, če sem ga nosila. Boljšo oporo sem imela za hrbtenico in tudi držo sem imela boljšo. Če bi plačala sama, bi dala okrog 11.000 SIT (leta 1999).

Ne hiti z nakupom, najprej počakaj, da boš videla kje nosiš otroka. Jaz do konca nisem imela nič trebuha, tako da mi sploh ni prišel v poštev.
Pozdrav, Andreja

V prvi nosečnosti sem uporabljala La Vie. Cena je pribl. 3500 sit.
Sedaj pa mi ga je zdravnica napisala na recept, Gibortho maternity. Je bistveno drugačen, s podporo za križ in celoten trebuh in ne le navaden trak, kot la vie. Cena je pribl. 13000 sit, na recept brezplačno, dobi se v trgovini SIMPS na metelkovi.
lp, marjana

Tiste, ki vam je pas predpisal zdravnik, bi rada vprašla, iz katerega razloga je bilo to?? Gre namreč za to, da sem imela v prvi nosečnosti zelo šibke vezi oziroma maternični vrat – pa tudi zelo kratek in sem z ogromnim trebuhom ob bolečinah komaj hodila – pa mi ginekologija ni predpisala nič. Rekla je le, da si kupim nosečniški pas, ki pa mi ni kaj dosti pomagal. Zdaj sem noseča drugič in že v 14. tednu čutim bolečine.

Lep pozdrav in hvala.

Meni ga je ginekologinja predpisala, ker imam že od pubertete težave s hrbtenico (nosila sem steznik, mavec…). Ne vem sicer, kakšna je tvoja zdravnica, ampak poskušaj malo bolj na glas pojamrati. Tega ponavadi ne počnem, ampak včasih pač ne gre drugače. Če ne, pa poskusi pri svoji osebni zdravnici.

Meni ga je zdravnica napisala zaradi bolečin v simfizi.
lp, marjana