Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja super zadeva za boj proti temencam

super zadeva za boj proti temencam

Drage moje in dragi moji, prišla sem do čudovite zadeve proti močnim temencam.
in sicer:

Kar na suho dojenčkovo lasišče zvečer pred spanjem nanesite mazilo MUSTELA, Dermo – pediatrie, Stelaker (STELAKER-Krema proti temenici, tuba)

zjutraj pa na vlažno lasišče nanesite penasto milo MUSTELA bebe, foam shampoo for newborns, in temenca bojo vsakič lepša 🙂

Pri prvem otroku sem imela strašne težave in nobeno olje in namakanje ni pomagalo. Revež je imel temenca kot čelado!!! žalostno…
no tale zadeva je pa resnično dobra in če želite, sprobajte to reč. Dobi se jo pa v eni izmed celjskih lekarn in vem, da jo imajo tudi v centralni lekarni v Ljubljani.

Če sem navedla premalo podatkov o izdelku mi povejte, bom še kaj prepisala iz škatlice.

pa lep dan še!

lllllllll

Ojal,
jaz se jih tudi nisem mogla znebiti, potem pa mi je neka gospa v trgovini dala zelo učinkovit nasvet. Glavico sem namazala s hladilnim mazilom (za ritko) počakala 30 minut in nežno počesala z glavničkom.
Zelo veliko sem jih odstranila.
Probajte, pa veliko sreče.
Zarja

Moja dobra pirjateljica ni sinku na noben način mogla odtsraniti temenc. mali je imel pravo čelado. Dobila je kar nekaj krem, hodila k zdravniku in nič ni pomagalo. Na žalost je imel mali na vsako kremo reakcijo in tako jih je menjavala in menjavala. Nazadnje pa je preiskusila nasvet naših babic. Kuhinjsko belo olje. Verjele ali ne, mali je bil po dveh mazanjih brez temenc, pa še reakcije nobene.

Tudi sama uporabljam kuhinjsko belo olje in res deluje.Namažem jo po glavi čez dam kapico vse to pa naredim pol ure pred kopanjem, potem pa glavico umijem s šamponom in to je to. To sem prakticirala pri vseh treh puncah pa nikoli niso imele veliko temenc. LP

Jaz poznam še bolj poceni metodo: z mokro, bolj grobo brisačko mu najprej nanesete nekaj vode na lasišče, da se namoči. Kakšni minuto kasneje z brisačko s krožnimi gibi malo zdrgnete (kakšni minuto), potem sama nekajkrat pogladim še z glavnikom, še enkrat pobrišem z malo vode in osušim (zdrgnem s suho brisačko. Gaeantirano ne ostane nič več.

samo z vodo???
to pa moram probat!!

Ah, temence ne gredo samo z vodo dol. Mogoče je pri vas uspelo, ampak obstajajo tudi veliko bolj trdovratni primeri, ki jih vi niste doživeli.

Pri nas je edino pomagal gel za umivanje kože Sensibio d.s., pa smo bili tudi pri zdravniku zaradi temenc. Mu je glavo namazala z eno kremo, so izginila, čez dva dni jih je imel spet.

Ojla,

naj še jaz pristavim svoj lonček. Pri nas je sin imel ogromne in trdovratne temence; olje, voda, namakanje,..nič ni pomagalo, potem pa sem na tem forumu izvedela za kremo Ribodermin (kupi se v lekarni in tako lepo diši)-zadevo smo rešili v 3-4 dneh, enkratno mazanje zjutraj, čez dan in zvečer pred spanjem, pa kapico čez. Zjutraj pa smo z krpico malo, narahlo s krožnimi gibi podrgnili in smo se jih rešili:-)))

lp

New Report

Close