Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja vneta ušesa in netresk

vneta ušesa in netresk

Prebrala sem vse, kar je bilo tu že izrečeno o netresku. Sicer šele potem, ko sem ga danes 1leto staremu sinku dvakrat kapnila v uhu. Sedaj se bojim, kaj bo.

Že 5x je pil antibiotike zaradi vnetja ušes. Zadnjič je dobil grozno drisko po AB in sem en dan skrajšala jemanje, zdravnica pa danes ugotovi, da je eno ušeso še vedno malo pordelo, a AB ne predpiše, dala je le Operil in naročila spiranje s fiziološko.

Sedaj trepetam in čakam, kaj bo…upam, da nisem zadevo še poslabšala.

Sem pa utrujena od teh AB, sin se mi namreč grozno smili.

Bilka

Po mojih izkušnjah je natresk v redu za preventivo, za kurativo pa ne (škodi sicer ne, pozdravi p atudi ne). Jaz hčerki takoj, ko dobi malo močnejši nahod kapnem 2x na dan v ušesa in ponavadi pomaga. Če pa začnem prepozno, pa nič ne pomaga.

Sicer pa za preventivo (prehladi, nahod) uporabljam homeopatske kapljice. Za enkrat trkam, zelo dobro kaže.

Sicer ne vem kaj je to netresk, mogoče uhljek (tako pravimo mi)? Rastljina? Če je, vam iz lastnih izkušenj povem, da ne delajte tega. Ko sem sama to storila, sem bila zelo kregana od dr. ORL, ker lahko pride do infekcije – ni sterilno, pa zelo težko je sčistil. Druga zdravnica mi je povedala, da je prišlo že do take infekcije, da je pacient umrl. Toliko zdravniki.

Na teh linkih je nekaj pogovorov o vnetih ušeskih (pa malo pejte bolj dol, ker prva tema začne z nečim drugim)
lp
Tanč

Nekateri pediatri nimajo nič proti natresku. Je pa res pomembno, da se listke temeljito opere pod toplo vodo.

Se pa drugače strinjam s tanč. Moja pediatrinja na srečo tudi in nikoli ne predpiše antibiotika kar takoj, ampak ponavadi probamo par dni brez (razen če ne gre za hude bolečine in spremljajočo vročino par dni). Doslej smo v 50% uspeli brez antibiotika.

New Report

Close