KRČNE ŽILE
Joj, a te lohk nekaj vprašam… namreč koliko let imaš? Ali pa leta sploh niso merilo za to….
Jaz namreč imam pri tridesetih že kar dobre” zasnove” krčnih žil… ja, nagnjena sem k temu, podedovano verjetno kar po vseh po vrsti. Med nosečnostjo sem jih enkrat pokazala ginekologu, pa mi je rekel, da še ni panike. Kaj pa vem… vidne so kar precej, le izstopati še niso začele.
A je že čas za akcijo…. k zdravnikom itd. Oz. kdaj so pri tebi začeli z zdravljenjem?
Hvala,
Kati
Živjo Kati. Imam 27 let dvakrat rodila in sem sedaj bila prvič pri zdravniku. Dobila 4 injekcije, zdaj pa moram 4 tedne nosit preventivne nogavice, takrat pa nazaj na pregled. Mislim, da mi bo tudi na drugi nogi potrebno dati injekcije, ker imam tudi tam fejst vidne “debele” žile. Če jih imaš in te motijo pojdi čimprej na pregled. Pozneje je veča verjetnost, da boš mogla na operacijo. Pa lep dan
Zdravo.
Ja res naj bi KT poslabšale situacijo glede krčnih žil, posebno, če si nagnjena k njim. Če je situacija res huda, to ni primerna zaščita. Še nakaj iz lastnih izkušenj. Pri nas so krčne žile v familiji, v nosečnosti so mi ”lepo” izstopile ven, toda to je estetika. Nato sem začela s KC, po dveh letih jemanja pa so pojavile hude, res zelo moteče bolečine v nogah. Matrala sem se še kakšni dve leti, ker sem sicer KC dobro prenašala. Ko sem odpravila vse druge možne vzroke za bolečine v nogah, sem se odločila še za prekinitev s KC. In glej čudo-bolečin ni več. Tudi moj zdravnijk za žile je potrdil, da so bile KC velika verjetnost bolečinam (bolijo namreč tiste notranje žile, ki se na zunaj ponavadi sploh ne vidijo). Kar se tiče pa tistih, ki se vidijo, so se poslabšale, a iz drugih razlogov, tako, da mi operacija ne uide, kot večini v mojem sorodstvu ne.
To je moje mnenje. Priporočem pa ti, da pridno nosiš nogavice po injekcijah, res pomagajo.
Prekmurka, lahko zaupaš kam hodiš k zdravniku za krčne žile? Jaz imam res velike probleme, a bolj estetske, saj kakšnih hujših bolečin še nisem imela. Sem pa po četrtem porodu pustila KT in zdaj vzela Mireno. Največja krčna žila mi poteka preko kolena in bi bilo res dobro nekaj ukreniti, čeprav sem enkrat mimogrede vprašala enega dermatovenerologa, kaj narediti oz. če je taka žila nevarna, pa mi je odgovoril, da je nevarno potem, ko se začne širiti proti stegnu. Kakorkoli, na letalo ne upam več brez kompresijskih nogavic, nisem pa tako dosledna, da bi jih nosila celo nosečnost. Imamo pa to težavo v družini in to JE dedno.
Lep dan!
Vladka