Zelo hudo močna menstruacija
Pozdravljeni,
pred kratkim sem vam že pisala pa se na vas obračam še enkrat. V začetku marca sem bila na histeroskopski operaciji mioma, kjer so mi zaradi zelo močnih menstruacij vstavili mireno. Naredili so mi tudi nekaj ablacije. Mirene nisem dobro prenašala, bilo mi je konstantno slabo. .. Sredi aprila so mi jo na mojo prošnjo odstranili. Konec aprila pa sem po 14 dneh od odstranitve mirene dobila zelo hudo močno menstruacijo, hujšo kot pred operacijo. Dve noči je bila zelo močna. En dan mi je lila, da sem morala na pol ure do eno uro menjat najmočnejše vložke. Ven so šle kepe krvi kot jetrca. Naslednji dan so mi šli dvakrat ven taki kosi, da sem morala takoj na WC. Sedaj peti dan menstruacije je boljše a je še vedno kar močna. Pred menstruacijo sem že en teden prej imela krče. Stara bom 45, rodila nisem. A je to razlog za preplah? Ali naj grem nazaj k ginekologu ali naj počakam še kakšna 2 ciklusa? Ali je ta huda menstruacija lahko posledica operacije, ablacije in mirene? Ali se lahko sčasoma stvar malo umiri? Ne razumem, da če mi je mirena tanjšala maternično sluznico in če mi je med operacijo naredila še nekaj ablacije, da se je sluznica tako hitro tako zelo odebelila, da so mi kosi ven leteli?
Hvala vam za odgovor in lep pozdrav!
spoštovani,
žal ne morem vedeti zakaj se vam dogajajo krvavitve, kakršno ste opisali. Uspešna ablacija endometrija krvavitve zagotovo zmanjšajo, torej domnevam, da ablacija ni bila uspešna. Morda bi jo bilo treba ponoviti ali uporabiti kakšno alternativno metodo, npr. ThermaChoice, če ga kje imajo (to je metoda, pri kateri se v maternico vstavi balonček, ki se ga napolni s tekočino, ki jo potem računalniško vodeno segrevajo točno določen čas, tako da se maternična sluznice koagulira in uniči točno do določene globine in s tem odstrani. Vsekakor priporočam ponovno obisk ginekologa in napotitev v ustanovo, kjer obvladajo tovrstne težave.
Pozdravljeni,
pred 15 dnevi so mi ustavili Mireno, po ambulantni histroskopiji zaradi diagnoze adenomiom. Menstruacija je prišla prej in je močna. Sicer manj kot pred vstavitvijo Mirene, ampak vseeno močna. Ali se kaj zmanjša moč z Mireno? Ali priporočate, da na kontrolnem pregledu vprašam za metodo ThermaChoice (v UKC Lj je samoplačniška)? Ali mislite, da bi pomagalo pri adenomiomu?
Že vnaprej hvala za odgovor.
Spoštovani,
hm? Nisem prepričan, da se v UKC Lj. res dela Thermachoice, ker smo z njim prenehali že pred leti, ampak dopuščam možnost, da se je dobava za ta postopek potrebnega potrošnega materiala obnovila in ga spet opravljajo. Metoda ni slaba in predvsem zmanjša krvavitve iz maternične sluznice, ki tudi pri adnomiozi predstavlja pomemben del izgube krvi. Na sam adenomiom sicer Thermachoice ne bo vplival, kljub temu pa se bodo krvavitve pomembno zmanjšale. Sicer pa še vedno velja počakati tudi na učinek Mirene, kajti v prvem ciklusu še ne more imeti večjega vpliva. Do doseženega učinka je treba potrpeti vsaj 3 do 4 mesece.