Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Podaljšanje porodniške – Kdaj in kako oddati vlogo?

Podaljšanje porodniške – Kdaj in kako oddati vlogo?

Pozdravljeni!

Sedaj sem prebirala temo o podaljšanju porodniške, pa vidim, da je prišlo do določenih sprememb v zadnjih letih.
Mene pa zanima, kako danes poteka postopek uveljavljanja pravic za podaljšanje porodniške.
Meni se sicer porodniška izteče v začetku septembra, ker pa so vmes dopusti, se mi zdi, da bi bilo vlogo dobro oddati že prej.

Prosim, mamice, ki ste zaprosile za podaljšanje porodniške, da mi odgovorite na naslednja vprašanja:
1. Ali mora mnenje za podaljšanje porodniške napisati otrokova pediatrinja in napisati razloge zakaj ga priporoča?
2. Ali moramo predložiti izvide vseh specialistov, kopijo otrokove kartoteke iz ZD če je bil bolan, informacije o boleznih, zdravljenju ipd.?
3. Ali moram prošnjo napisati tudi jaz kot mama in potem to odnesti na pristojni CSD?
4. Kdaj ste oddale vlogo za podaljšanje porodniške? Ali je prekmalu če bi jo oddala že junija glede na vse možne pritožbe? Hvala.

Lepo vas prosim, če mi lahko odgovorite, ker sem kar malo zmedena.

Vsem že vnaprej hvala za odgovore in lep dan,

N

Meni so na CZD rekli, da naj pridem en mesec pred koncem porodniške po vlogo za podaljšanje in naj imam vse papirje , oz. izvide…. od otroka sfotokopirane, ker se pošljejo skupaj na komisijo.
Če katera ve kaj več pa kar naj pove!

Zadnji izvid od specialista ne sme biti starejši od enega meseca.

En mesec prej drži,
Pediater in mama ne pišeta nobenega mnenja. Mama izpolni samo formular, ki ga dobi na CSD.
Najpomembnejši so izvidi spcialistov, ki naj bojo čimbolj “sveži”. Pediater pa lahko da zraven svoje izvide, ki se mu zdijo pomembni.

Hojla,

Najlepša hvala vsem za odgovore. Zlate ste.

Lp,
N

Sam sem vlogo oddala dober mesec in pol pred iztekom porodniške. Priložila sem izvid (starejši od enega meseca!!), izpolnjeno vlogo ter svoj dopis (samo na kratko sem podala svoj opis situacije – nič nakladanja), odločbo sem dobila po pribl. 14. dneh – odobreno.

LP
Biba

Še eno nujno obvestilo v zvezi z podaljšanjem: MOŽNO LE ENKRAT (po podatkih pravnice iz CSD Maribor). Meni so podaljšali zaradi izjemno niskih vrednosti imunoglobulinov. Čeprav se v letu kolikor je zdaj pikica stara stvari niso bistveno popravile ne morem dobiti še enega podaljšanja . Zakaj?? Ker zdravniki ne vedo, da je možno le eno in je nam zdravnica napisala, da svetuje podaljšanje za 3 mesece kar je komisija sprejela. Zdaj pa več ni možno. Torej mamice priborite si 180 dni. Če bo zdravnik rekel tako kot nam saj potem pa bomo še enkrat dali predlog -ne nasedajte. Tale pravnica je dejala, da bi zdravnikom kar ušesa potrgala,ko tako zavajajo starše potem pa ti prihajajo na CSD kjer pa jim lahko samo povedo, da ne gre več.

L.P. Pa čim več dodatnih dni vam želim

-------------------------------------------------------------- Kdor isce resnico, jo mora znati prenesti. Kitajski pregovor

Jaz pa sem že na več koncih slišala, da za več kot 3 mesece podaljšanje sploh ni možno… Je pa tudi meni ta tema zanimiva, zaradi našega nedonošenčka.

New Report

Close