Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Levjegrivi pritlikavi zajec

Levjegrivi pritlikavi zajec

Pozdravljeni!

Zelo rada imam živali. Doma imam že psa, mačke, ribe…Želim pa si še enega ali dva levjegriva pritlikava zajčka. Ampak, ker to pasmo skoraj, da ne poznam, bi prosila da mi nekdo izmed vas opiše te zajčke.
Kaj potrebujejo, katero hrano jedo, koliko prostora potrebujejo, kako veliko kletko potrebujejo, ali je bolje, da jih imam večino časa zunaj ali notri, koliko naj jih imam, kateri spol je bolj primeren…?

Imam pa en problem. Ker me večino časa ni doma (od 5 zjutraj do 3 popoldne), nevem, če so res primerni zame, saj potrebujejo družbo. Ali bi se lahko zajčki spoprijateljili s psom ali mačkom?

Hvala lepa za vaš odgovor!

Hej, ja res ne vem če je zajček primeren zate….zajček se lahko spoprijatelji z psom in z mačko a vseeno potrebuje tebe, saj kot si že sama povedala so zelo družabni. Torej je to en velik problem, ampak, če imaš doma koga, ki bo ves ta čas z njim bo super ampak če bo moral biti sam več kot 3-4 ure si ga raje ne omisli saj bo le trpel in verjemi mi, da se mala, ljubka kepica v trenutku spremeni v veliko divjo zverinico, ki te lahko močno poškoduje (če je prepuščen sam sebi).

Drugače pa:
Potrebujejo najmanj 1 meter dolgo kletko, jedo žito, korenje, solato, travo,seno je obvezno, sadje…..ne smejo jesti mokre trave! In nikoli ne dovoli, da bi ga kdo lovil saj lahko umre (ga zadane kap).
-potrebuje kotni wc
-mineralni kamen za zobke
-hišico
-napajalnik
-posodico za hrano
-jasli
-ograjico za zunaj
-oprstnico in povodec
-transporni box
-klešče za kremplje
-krtačko za česanje brez bodic
-lesni peleti ali seno kot stelja
-seveda hrano
Nikoli ne kupi zajčka v trgovini za živali!
Ko strižeš krempeljčke pojdi prvič k veterinarju, da ti pokaže kako saj jim hitro začne teči kri!
Bolje je da je v lepem sončnem vremenu zunaj v ograjici, ponoči in v slabem vremenu pa notri…..ko je trava mokra ga ne dajaj ven!
Če imaš enega se bo bolje navadil nate in bo hodil za tabo, zelo bo cartljiv……samčki so bolj živahni, cartljivi, zanimivi…..samičke bolj mirne, tihe, umirjene, ne skačejo in ne igrajo se in ponavadi so večje in hitro postanejo agresivne medtem ko je samčkom pomembno da imajo prijatelja, da so s tabo vsepovsod a oboji se ponavadi zelo radi crkljajo, le samice malo manj saj so tudi bolj samozavestne in ne pridejo k tebi če jih pokličeš…..če imaš 2 je bolje, da sta samček in samička a oba že pri zgodnji starosti sterilizirana in kastrirana!!! Do kastracije in sterilizacije morata biti ločena, že zaradi bolezni na spolnih organih in če pride do parjenja ali naskoka lahko da samica samca nikoli ne bo več sprejela in boš morala enega oddati…..če sta 2 istega spola pobavadi pride do spopada za to ti tega ne priporočam….in v tvojem primeru si raje kupi dva, če res misliš, da boš imala časa zanju saj žival ni igračka in ju boš morala božati in hraniti jima čustiti tudi takrat ko boš imela največ dela saj so drugačni od psov in mačk! Dobro razmisli, če te pa še kaj zanima pa le vprašaj saj imam tudi sama levjegrivega zajčka in že večkrat smo imeli mladičke….LP!
Kaj potrebujejo, katero hrano jedo, koliko prostora potrebujejo, kako veliko kletko potrebujejo, ali je bolje, da jih imam večino časa zunaj ali notri, koliko naj jih imam, kateri spol je bolj primeren…?

Hvala za odgovor!

Bom še malo premislila, če naj ga kupim ali ne.
Samo še nekaj.
–Če bi si kupila dva zajčka (samčka in samičko) približno koliko stane stane sterilizacija in kastracija?
–Če bi imela samo enega zajčka (samčka), ali bi bil osamljen, če ne bi imel družbe drugega zajčka?
–Ali so te pritlikavi zajčki bolj zahtevni (nega, prehrana…) kot navadni hišni kunci?

Lp! 😉

sterilizacija stane okoli 80 € in kastracija okoli 60 € drago je 🙁
ne če bi ga božali in cartali bi se navadil, drugače pa mu lahko kupite zraven še morskega prašička s katerimi se zelo dobro razumejo…..drugače pa se lahko spoprijatelji tudi z drugimi vašimi živalmi (npr. mačka, manjši pes….)
hišni kunec in pritlikavi zajec…..veš razlija je med izrazom kunec in zajec saj je zajec divji kunec pa hišni drugače pa kar si povedala je enako…..misliš razlika med tem za meso in med hišnim ali med kradkodlakim in dolgodlakim?

Oprostite nisem prav napisala.
Tako ali tako pa tega odgovora ne potrebujem več, ker si bom čez nekaj časa, kupila tega levjegrivega pritlikavega zajčka (razmišljam še o morskem prašičku).
Hvala lepa!

Lp 😉

Ja no, a lahko vsaj vprašam koliko časa bosta sama?

Sama bi bila cca. 3 ure. Je to uredu?
Še nekaj:
–Ali res ne bi mogel biti samo en zajec? Ali sem za njega preveč odsotna?
–Bi bil res velik problem, če bi imela 2 samički ali 2 samca? Ker sem imela zajčke že doma (ne pritlikave) in sta bile 2 samički, pa sta se čisto uredu razumeli. Žal sem jih morala oddati.

Lp 😉

Ja v redu…
– če vas ne bi bilo tako malo časa bi lahko bil ja amoak vseeno svetujem še morskega prašička zraven
– ja bi bil, morda se vaši nista a v večini primerov je tako, razen če sta mati in hči ampak tudi to je težko…..drugače pa dva sta preveč, ker ne boste morali obeh naenkrat božat in ne bosta ravno zacartana 😉

Ok!
Odločila sem se, da si bom kupila zajčka (samčka) in morskega prašička.
Ne še takoj zdaj, a tam nekje čez pol leta. 🙂

Ja bolje ja, do takrat pa še kaj preberite o zajčkih…. :))

Seveda, da bom, saj so mi zelo zelo zelo všeč…:)
Lp!

Super….lepo se imejte.
Lp

Žival, ki jo omenjaš, ne obstaja.

pritlikavi kunec ne obstaja? ta je pa dobra ;))

Kunec obstaja, ja. Ampak zgoraj se pogovarjate o zajcih.

Pozdravljeni! 🙂

Imam težave z lulanjem. Sem lastnica pritlikave kunke (levjegriva). Rojena je 8.12.2016, kar pomeni da je zdaj cca 1 mesec in pol. Ful je prijazna, rada se čoha in tudi nikoli ni nobenega ugriznila (tudi ko sem jo čohala blizu ust in preverjala zobe). Edino kar me groooozno moti je lulanje. Jo navajam na wc in ima seno nad njem (v njem v wc #2), tako da kaka tam (lula tudi? Upam da ne bom nasla polulane stene ali kaj taksnega). Zelo rada hodi na kavc in ga celo polula, ko me ni v sobi. S pojsteljo je isto. Seveda vse takoj operem in sem probavala tudi s kisom, ampak je ni motilo. Dobro ve, da je pojstelja NO GO, kavc pa tudi. Ne moti me to, da gre na pojsteljo ali kavc. Moti me to, da se polula. Mogoce je ravno to ta skriti kot?

Pa še to – poleg tega da ima vse kakce v WCju (jih odvecne dam tja), se vedno vcasih hodi in kaka vzporedno -.- je mogoce to, ker je se mladic?

Hvala za kakršen koli odgovor.

Pozdravljena Zajla! tudi sama sem imela takega kuncka. Na lulanje v wc sem ga navadila tako da sem tisto lulanje popivnala z robckom in ga nato dala v wc da je po vonju prepoznal kam mora lulat. kljub temu se je vcasih zgodilo da se je polulal na pojstlo ali pa spustil kak bobek na tla, a bolj poredko. Razloga nisem nikoli ugotovila. mogoce pa s tem oznacujejo, kaj pa vem 🙂

New Report

Close