Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Dermatologija Podkožni mozolji na nosu

Podkožni mozolji na nosu

Pozdravljeni,

Zadnjih par let so se mi specifično na nosu začeli pojavljati podkožni mozolji. Drugje po obrazu nimam problema z njimi. Moja koža je kar mastna, ampak za to uporabljam naravno milo in si zvečer umijem obraz.

Kadar se potim postanejo mozolji na nosu še veliko bolj izraziti. Če mozolj stisnem, ven priteče “voda” ampak se sam mozolj v roku 1-2 tednov vrne. Drugače ne bolijo niti ne srbijo. Tukaj si lahko pogledate tri slike, kako izgledajo: Slike mozoljev

Hvala v naprej za pomoč!

Spoštovani!

Diagnoza na podlagi slike žal ni zanesljiva – zdi se mi, da gre za zamašitev izvodil dlačnih mešičkov na nosu. Poskusite lahko z izdelki, ki jih za nego kože z aknami kupite v lekarni in imajo luščeč učinek, npr. Triacneal krema. Uporabljajte jo vsak večer. Če po treh mesecih ne bo izboljšanja, obiščite dermatologa, ki vas bo pregledal in svetoval ustrezne ukrepe.

Lep pozdrav.

____ doc. dr. Liljana Mervic, dr. med., spec. dermatovenerologije Dermatološka ambulanta Klinike Doktor 24 Telefon: 0820 08240 Pregled takoj – Klinika Doktor 24 http://klinikapacient.si/Storitve.aspx Pregled takoj in brezplačno – Prva zdravstvena asistenca http://www.pza.si/Pristop-k-PZA.aspx Odgovor in nasvet zdravnika TAKOJ – Doktor 24 http://doktor24.si/?page_id=8 *Ta odgovor je bil podan brez dejanskega pregleda in ga ni mogoče razumeti kot pravi zdravniški nasvet, prej kot nezavezujoče mnenje. Za korektno oskrbo se je treba osebno zglasiti pri ustrezno usposobljenem zdravniku.

Pozdravljeni.
Stara sem 14 let in že 2 leti imam na čelu nekakšne čudne mozolje. Niso tisti podkožni mozolji in tudi ne bolijo nič, vendar se pod svetlobo in v raznih odsevih zelo vidijo. Ne gre jih stisnit ker so majhni, če pa jih poskusim pa se vnamejo in potem imam seveda rdeč flek posledično brazgotino. Na spletu nisem zasledila da bi kje pisalo o njih, vendar če grem s prsti čez čelo definitivno čutim nekakšne grudice. Zanima me kako se jih naj znebim, ker se pod soncem ali lučjo ko nagnem glavo zelo vidijo, imam jih pa po celem čelu.

Hvala in lp

Spoštovana!

Najbrž gre za komedone ali ogrce, ki so začetna kožna sprememba pri aknah in so zelo pogosti pri pubertetnikih in so prehodne narave. Ne stiskaj jih, ker s tem ne boš dosegla nič dobrega. Seveda bi bilo dobro, da te pregleda dermatolog in ob pregledu oceni ali gre resnično za blago obliko aken. Učinkovite so zdravilne kreme, ki delujejo luščeče – predpiše jih lahko izbrani zdravnik ali dermatolog.

Lep pozdrav.

____ doc. dr. Liljana Mervic, dr. med., spec. dermatovenerologije Dermatološka ambulanta Klinike Doktor 24 Telefon: 0820 08240 Pregled takoj – Klinika Doktor 24 http://klinikapacient.si/Storitve.aspx Pregled takoj in brezplačno – Prva zdravstvena asistenca http://www.pza.si/Pristop-k-PZA.aspx Odgovor in nasvet zdravnika TAKOJ – Doktor 24 http://doktor24.si/?page_id=8 *Ta odgovor je bil podan brez dejanskega pregleda in ga ni mogoče razumeti kot pravi zdravniški nasvet, prej kot nezavezujoče mnenje. Za korektno oskrbo se je treba osebno zglasiti pri ustrezno usposobljenem zdravniku.

Ali se lahko potem tudi vnamejo in dobim tiste rdeče akne, če jih NAPRIMER ne bi zdravila z luščilno kremo? Se lahko stanje poslabša, ali sčasoma sami izginejo?

Spoštovana!

Seveda, ogrci se lahko tudi vnamejo in nastanejo prave vnetne akne. Ni pa nujno, da se bo to pri tebi zgodilo. Po puberteti akne običajno spontano izzvenijo.

Lep pozdrav.

____ doc. dr. Liljana Mervic, dr. med., spec. dermatovenerologije Dermatološka ambulanta Klinike Doktor 24 Telefon: 0820 08240 Pregled takoj – Klinika Doktor 24 http://klinikapacient.si/Storitve.aspx Pregled takoj in brezplačno – Prva zdravstvena asistenca http://www.pza.si/Pristop-k-PZA.aspx Odgovor in nasvet zdravnika TAKOJ – Doktor 24 http://doktor24.si/?page_id=8 *Ta odgovor je bil podan brez dejanskega pregleda in ga ni mogoče razumeti kot pravi zdravniški nasvet, prej kot nezavezujoče mnenje. Za korektno oskrbo se je treba osebno zglasiti pri ustrezno usposobljenem zdravniku.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close