Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina vprašanje za zdravnika

vprašanje za zdravnika

Pozdravljeni, prosim vas za pomoč. Moja težava je, da se pogosto, dnevno počutim neprijetno, v predelu trebuha, na dan grem na wc (na blato) do 10 krat in ko se pogovarjam z ljudmi in jih gledam v oči, težko požiram slino, ob tem mi je neprijetno (tudi drugače težko požiram slino)

Moja zdravstvena situacija je takšna da sem zdaj 3 leta in pol od operativnega posega, ko sem imel odstranitev debelega črevesja (3 mesece sem imel tudi stomo, zdaj imam preoblikovano črevesje z J pouchom), zaradi česar ne jemljem nobenih zdravil, zdravilo Eutyrox pa jemljem zaradi zdravljenja hipotiroze (100 mikrogramov na dan).

Prosim, če bi mi lahko svetovali, kaj bi potreboval storiti, h komu naj se obrnem za to vprašanje.

Hvala in lep pozdrav,

Aleks

Spoštovani!

Kar se tiče pogostega odvajanja ob tako kompleksni kirurški rešitvi vaših predhodnih težav, bi vam verejtno najlažje svetovali zdravniki in medicnske sestre z abdominalne kirurgije in ev. gastroenterolog.

Kar pa se tiče “treme”, pa se tudi pogovorite z zdravniko o ev. uvedbi pomirjaval ali antidepresivov s pomirjevalnim učinkom. Včasih za umiritev avtonomnega živčeja pomagajo majhni odmerki betblokatorjev.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani,Cymbalto jemljem že skoraj dve leti.Zanima me koliko časa se lahko jemljejo ta zdravila in na kaj je treba biti pozoren?
Hvala!

Spoštovani!

Načeloma jih lahko jemljete trajno. Zaradi dolgotrajenga jemanja niso poznani kakšni zapleti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!
Po hudi prometni nesreči, ki se mi je pripetila 14.4.2013,sem v bolniški.Imela sem zlomljen ledveni vretenc L1.Do sedaj je potekalo podaljševanje bolniške brez kakršnih koli zapletov.Novembra sem se zaradi bolečin v hrbtenici in levi nogi odločila,da grem samoplačniško k ortopedu,ta me je poslal še na SPECT CT, na peiskavo še čakam.Od zdravstvene komisije imam bolniško podaljšano do 9.1.2014.,sedaj me pa zanima,če mi lahko osebni zdravnik po izteku te lahko sam zaključi bolniško,čeprav imam še preiskave?

Spoštovani!

Bolniško vam lahko zaključi kadarkoli do datuam, ki ga je odobril imenvoani zdravnik ZZZS.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Zadnjih 5 mesecev sem brez moči ter čudnih bolečin v mišicah- le te izgledajo kot da jih je pobralo.Pojavljajo se tudi mišični krči-trzanje in slabost.
Naredil sem že veliko pregledov (tudi borelija) a nič posebnega. Konstantno so povišani levkociti-13, CRP-8 (od 5),sedimentacija18 (do15). Endokrinolog je ugotovil pomankanje železa in izločanja testosterona 6 (min 12) zato moram ponovno na pregled. Pri samoplačniškem pregledu krvi pa so mi zopet ugotovili nizko vrednost železa 10 (10,7-28,6)- (TIBC ,transferin in feritin normalen) ter vrednosti vitamina D ki pa znaša12 ( večje od 30).
Trenutno se bolečine širijo po udih- zglobi ,sp. delu hrbtenice in so izrazite ponoči ali popoldanskih urah.

Sprašujem vas ali so omenjeni simptomi možni pri pomanjkanju testosterona, železa in vitamina D.

lp

jole

Spoštovani!

Možnosti je veliko. Najpogostejše so vam že izključili. Upadanje mišične mase je povezano z nižjo ravnjo testosterona, a ni nujno edini razlog. Endokrinolog vam bo verjetno predpisal naodmestno zdravljenje.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Zaradi polnokrvnosti krvi (levkociti 12, hemoglobin 172, hematokrit 0,52, povišani nevtrofilci, CRP in sedimentacija)-zadeva traja že 6 mesecev, so me na pobudo endokrinologa poslali na pregled in biopsijo kostnega mozga. (zaradi eventuelnega zdravljenja prenizkega testosterona).

Izvidi, ki sem jih dobil iz hematologije se glasijo:

BKM: reaktivne spremembe
kontrola čez 6 mesecev.

Zanima me kaj ta izvid pomeni. Na vprašanje ki sem ga zastavil hematologom pravijo da je stanje normalno brez posebnosti.

Zanima me Vaš odgovor!

lp

Jole

Spoštovani!

To pomeni, da nimate levkemije ali druge motnje kostnega mozga, ki bi jo bilo mogoče ali potrebno zdraviti. Če nimate povišanih vrednosti železa, potem ni potrebno nobeno ukrepanje, sicer je na mestu puščanje krvi, kar zmanjša količino eritrocitov in posredno železa, ki je v povišanih vrednostih strupen za živčne celice.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni.
Zanima me, ali lahko recept za kremo Aldara izda osebni zdravnik?
Hvala lp.

Spoštovani!

Ne. Režim izdaje je na recept kliničnega specialista.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Eno leto imam že opisane težave, ki pa se stopnjujejo.Pregledali so me že infektolog-borelija, hematolog , nevrolog-MS, revmatolog… noben ni odkril posebnosti. Ker so na zadnjem pregledu pri infektologu ugotovili povišane vnetne parametre CRP, sedimentacija, levkociti ter IgA- to imam že zadnje leto, so me poslali zopet revmatologu.
Zanima me ali je možno, da bi bile težave povezane s ščitnico glede na to, da imam največje težave če pridem na odprt prostor-mraz. Takrat se mi začne vrteti, telo mi otrpne pojavljajo se palcipacije. Težave minejo ko pridem v topel prostor.
Ščitnico sem v zadnjem letu pregledal 3x v istem laboratoriju in ugotovil, da ja TSH vedno 1.8, vrednosti T3 in T4 pa so v letu dni porasle iz minimalne dovoljene vrednosti v maksimalno-
T3 iz 4.27 v 6.54, T4 pa iz 15,37 v 21.99. ( Vrednosti v lab. so: TSH:0.27-4.20, T3: 3.1-6.8,
T4: 12.00-22.00.)
Zanima me mnenje ali je možno, da težave povzročata T3 inT4 in ali ima smisel pregledati ščitnična protitelesa.
lp

JOLE 2

Spoštovani!

Omenjene vrednosti ne povzročajo vaših težav.

Če vas na razu tudi zebe v roke in noge, in se barva kože spremeni od modrikaste v belo, bi lahko šlo za burgerjevo bolezen, kjer se drobne žilce reflesno zožijo. To bi lahko bilo krivo tudi za slabo počutje.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni !
ali je res da da sem star 23 let pa so mi geni dali da izgledam 18 let lp

Spoštovani!

Ne razumem. Lahko zgledate mlajši.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."