Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Kako ugotoviti, da gre za kronično vnjetje slepiča

Kako ugotoviti, da gre za kronično vnjetje slepiča

Pozdravljeni!
Bolečine, ki jih imam na desni strani trebuha so občasne (trajajo cca 2 meseca, potem pa pol leta nič) no zdaj so se spet pojavile, že drugič, ampak so čudne, Boli me pod popkom na desni strani, ampak ne močno temveč imam vseskozi občutek, da je nekaj napeto, predvsem boli včasih ponoči, ko pritisnem na to mesto preneha. Na strani ne morem ležati, ker blj boli.Boli tudi kadar imam vetrove, še predno mi uspe izpustiti plin zaboli. To se je zdaj po pol leta spet pojavilo.

Zdaj me pa zanima kako se sploh z gotovostjo lahko ugotovi, če je kronično vnet slepič. 2 x sem naredil ultra zvok, pa nič, dal kri v kateri so ugotovili, da imam znižan hemoglobin 134.Ko sem lansko leto imel bodobne težave mi je predpisala antibiotike, pa je bolečina prenehala, ne vem ali je to samo sovpadalo. Prebavo imam redno 1 x na dan blato, se dovolj gibljem, imam apetit, samo rad bi živel brez bolečine.

Eli

Pozdravljen!
Moje mnenje je, da če se na ultrazvoku vidi, da ni vnet, potem tudi ni vnet. Na desni strani prehaja tanko črevo v debelo in tam je oster ovinek. Ko gre hrana tam čez, dostikrat boli. Predvsem pa bolijo plini, ko potujejo tam skozi.
Še ena možnost je ta, da te lahko boli v tem predelu tudi zaradi križa. Od križa potekajo ven živci in bolečina se lahko prenaša v ta predel. Bodi malo pozoren, če si v kakšni posebni legi bil tisti dan ali pa dan prej, ko te to začne boleti. Jaž če recimo sedim “po indijansko” in se nagnem malo bolj na desno, me začne na desni strani naprej boleti. Sploh če potem malekost manipuliram vretenca v tem položajo, se pojavlja bolečina v valovih na desni strani trebuha.

Je pa mel moj bratranec vnetje slepiča in verjemi, če bi ga imel vnetega, bi takoj vedo. Bolečina je taka, da sploh hodit ni mogel. Bil je zelen v obrazu. Potekalo je zelo hitro, v kakih 6 urah in je že bil na operacijski mizi. Njegova kri je bila v redu, edino CRP je bil povišan. Na ultrazvoku se je jasno videlo, da je vnetje. Ko mu je kirurg rahlo, kaka 2 cm, potisnil trebuh navznoter, je od bolečine začel bruhati. Tam je potem tudi izvedel, da je kronično vnetje slepiča zelo redko in ga opisujejo samo v literaturi, sam kirurg se še ni srečal s takim primerom.
Bi pa bilo dobro opraviti koloskopijo, kajti tudi kronova bolezen lahko napade ta del črevesja. So pa tam potem prisotne driske.
Torej, oddahni si in se sprosti! 🙂

Spoštovani!

Se pridružujem mnenju in izkušnjam “brezpanike”

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Hvala za res izčrpen odgovor, me pa samo to zanima, saj se vse bolj nagibam k temu, da bi bila lahko kila -pruh. Saj opažam, če močno pritisnem na to mesto, ko me zaboli, me preneha boleti. Kot da je s tem šlo nekaj nazaj na svoje mesto. Sem pa že 2 x bil na ultra zvoku, niso našli ničesar, mene pa boli. Na kakšen način se še da ugotoviti, ali gre za kilo. Sem namreč aktiven, drugače pa imam redno prebavo, blato enkrat dnevno in zatorej mislim, da gre za kilo. Ker sem veliko na delu in službeno odsoten do svoje zdravnice zelo težko pridem in bi napravil še dodatne preglede, tudi samoplačniško sem pripravljen, samo da bi to bilo v pravo smer. Opazil sem tudi, da pri določenih vajah pri fitnesu bolečine občutim močneje. Če gre za kilo bi jo seveda želel operirati, saj ne mislim, celo življenje živeti s tem.

Hvala

Eli

Spoštovani!

Pri kili oapzimo ali otipamo bočenje trebušne stene navzven pri napenjanju. Lahko pa gre zgolj za razrahljano steno in kilna vreča še ni nastala. Takrat se na pvoršin itrebušne stene ne opazi nič posebnega, boli pa lahko prav tako – tudi z UZ take kile ni mogoče zaznati, saj v njej ni črevesnih vijug.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Prosim za pojasnilo, ali je na kakšen način mogoče ugotoviti če gre za kilo,, s kakšnim slikanjem, ker mi je zelo moteče. Hodim v fitnes, ali mi to lahko dodatno škodi, saj bolečine ne prenehajo tudi če počivam. Mislil sem napraviti še en temeljit ultrazvok, vendar ste mi napisali, da kile verjetno ne bo mogoče zaznati. Prebavo imam redno, odvajam redno, tako da drugih težav nimam.

Hvala za odgovor.

Eli

Spoštovani!

Če se z UZ ne vidi, potem je ali tako minimalna, ali pa je ni, da je ni mogoče odkriti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Zivio sem stara 11 let in me kar boli pod popkom v desnem kotu kaj bi to lahko bil slepič?

Spoštovana Alja!

Če še nisi bla na operaciji, potem je bila verejtno kaj v zvzei s prebavo. Sicer pa stalna bolečina, eventualno vročina, odsotnost vetrov… lahko kažejo na vnetje slepiča. Takrat se posvetuj s starši ali drubgimi odraslimi, da te po potrebi odpeljejo k zdravniku.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,
Več let imam enake simptome in me zanima, če ste odkrili razlog za to?

Lep pozdrav
Marko

Pozdravljeni!
Tega jaz ne vem, potrdi pa se z UZ pregledom trebuha.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine