Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija krasta se noče zaceliti

krasta se noče zaceliti

Spoštovani.

Ali obstaja kakšno mazilo ali pa sprej za hitrejše celjenje krast? Otrok je imel zraven ustnice nekakšen mozoljček, ki se je večal, spraskal je do krvi, sedaj je ostala krasta, ki sproti poka in se nikakor noče zaceliti. Je na takšnem predelu, da ga moti. Nastane krasta, jo spraska, zopet krasta, pa še vedno večja rana je. To traja že več kot en teden. Kaj naj storim?

če bo otrok skoz praskal rano se ne bo zacelila kmalu. bolj me skrbi če trenutno ni vneta kjer opisujete da se veča. Pojdite pediatru, če je vnetje sedaj bi bila na mestu antibiotična krema. Posebne kreme proti krast ni.

Vas lahko vprašam kakšna je to antibiotična krema, jo zmešajo v lekarni? To ranico ima že 14 dni. Sama od sebe se pa ne bo zacelila? Bo prepozno, če gremo k pediatru šele v ponedeljek, če ne bo bolje?

Hvala.

Rabite beli recept.

Spoštovani.

Zopet se vam oglašam. Naj vam povem, da smo pred enim mesecem potem res šli do zdravnika. Predpisal je antibiotično mazilo Betrion. Rečeno je bilo, da mu moram mazati 2x na dan, dokler rdečina povsem ne izgine. Sedaj je že mesec in pol od tega vnetja, pa rdečina še vedno ni povsem izginila. Mažem ga še vedno. Je to kaj narobe, je to dolgotrajen proces, da se povsem zaceli? Koliko časa še mazati, imam občutek, da mažem v prazno, ker rdečina ne izgine?
Hvala.

Če je vnetje bakterijsko, se pozudravi po začetku zdravljenja v nekaj dneh, morda enem tednu (ghlede na to, da je mesto stalno vlažno zaradi sline, hrane). Če nekaj mažemo več kot mesec, pa ni izboljšanja, potem to ni pravo zdravilo oz. ni bakterijsko vnetje. Pojdite na ponovni pregled. Običajno zdravimo vnetja ustnih kotičkov z mešanico antibiotičnega, protiglivičnega in kortikosteroidnega mazila.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pred desetimi dnevi sva bila z otrokom na pregledu, pediater je rekel, da naj nadaljujem za mazanjem, 2x dnevno. Zakaj bi to rekel, če vi menite, da mazilo ni pravo?

zakaj vam nekdo da določena navodila, vam jaz ne morem pojasniti, le on sam lahko. Po zdravi kmečki logiki pa zdravilo učinkuje v 2-3 dneh, če je stanje enako neizboljšano ali slabše, je vprašljiva ali diagnoza ali zdravilo, ne?

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close