kateri pomivalni stroj kupiti?
Sem pred nakupom novega pomivalnega stroja, ki bo zame sploh prvi, ga še nikoli nisem imela. Vem samo to, kakšnih dimenzij mora biti in pa da naj bi bil popolnoma vgradni.
In to je to. Gledam cenovni razpon, je res velik. Ne znam se odločiti niti za znamko, niti ne vem, če bom dala zanj recimo okrog 400 eur, če sem si kupila same sitnosti z njim.
Zelo bom vesela vsakršnega nasveta – in okrog cene in znamke, če je kje kaj v akciji… Gledala sem od Miele, ker je zelo hvaljena znamka, ampak toliko denarja pa v sanjah ne morem dati za pomivalni stroj.
Rada bi neko razmerje med ceno in kvaliteto, tako da prosim za kakšen nasvet. Hvala!
Pomivalni stroj je zame must have.
V tvojem cenovnem razredu (caa400EUR)
http://www.mimovrste.com/katalog/index.php?cat_id=1294&rank=400_499.99
Bi jaz kupila kaj takega:
http://www.mimovrste.com/artikel/3280025222/vgradni-pomivalni-stroj-bosch-sgi33e35eu
ali pa kaj takega
http://www.mimovrste.com/artikel/3280058935/vgradni-pomivalni-stroj-candy-cdi-2012-1-s
Malo se sprehodi po trgovinah, da vidiš, kakšne funkcije stroji imajo in katere bi ti prav prišle oziroma se ti zdijo praktične. In med tistimi potem izberi vgradnega po primerni ceni.
Lahko preveriš tudi VIP revijo, imajo kar pogosto teste, tam potem najdeš tudi napotke na kaj je dobro biti pozoren pri nakupu, pa kakšen konkreten namig.
Te dni je prišel tudi GA katalog, tam ti stari stroj odkupijo po solidni ceni oziroma potem toliko manj plačaš za novi stroj. Tako da če imaš kje kaj odsluženega morda na ta način “spraviš v promet”.
Jaz izbrala Bosch
gledaj pa na:
– število pogrinjkov oziroma koliko posode spraviš vanj
– nastavljivost višine košar, kar pomeni, da lahko košaro dvigneš ali spustiš in pereš posodo nestandardnih velikosti
– glasnost (decibeli), kako je glasen med pranjem, nekje okoli 45 dB je še OK
– poraba elektrike (naj bo A ali A+), dejansko pa naj ima okoli 1 kW.
– naj ima AQUASTOP
– naj ima eco program (oziroma možnost, da prednastavljene programe skrajšaš za polovico)
– poraba vode do 12 l ali še manj na eno pranje
– prednastavitev zakasnitve pranja
Jaz bi še enkrat Gorenje – premislila bi tudi o Boshu.
Na tretjem mestu Candy in Elektrolux.
Pa še nekaj…poglej kakšne ima kateri stroj košarice in kupi takšnega, ki bo najbolj primeren za tvojo “umazano posodo” – recimo ali umažeš dosti kozracev – ali so ti kozarci visoki in ozki. Ali umažeš veliko malih piskrov ali malo piskrov in so leti veliki.
Zakaj to govorim?
Moja tašča ima drugačen pralni stroj (Candy) kot jaz (Grenje – moja mama ima pa istega kot jaz).
Jaz svojega Gorenjevega naložim še pa še – v taščinega dam par stvari in ne morem postaviti več nikam nič – vse se mi podira sem tja. Pa ne rečem, da je Gorenjev zaradi tega boljši ampak pač mi ne odgovarja košarica pri Candy-evem oz tudi tašča ima kozarce in podobne zadeve popolnoma neprimerne za pomivalni stroj (visoki, ozki, se prevračajo, ne moreš jih nikam zataknit itd).
Hvala punce!
Saj zato je še toliko težje, ker je to moj prvi stroj, tudi nikjer drugje še nisem pomivala z nobenim, tako da dejansko ne vem, na kaj moram paziti in so mi vaši nasveti zelo v pomoč.
Gledala sem ženekaj po trgovinah in meni so videti vse košare iste. :)))))) Ker dejansko ne vem, kaj naj gledam, če me razumete.
Programov po moje ne rabim veliko, ker sem opazila, da tudi pralni stroj uporabljam samo na dveh programih. 🙂
Joooooj, to mi je cela muka, to kupovanje nečesa, za kar ne vem čisto točno, kaj sploh hočem. 😀
Pazi na eno zadevo oz. razmisli koliko ti ti pomeni:
– čas pranja posode
Sama imam Boshev stroj, prej sem imela Candy. (v bistvu je bil tudi Candy fajn-zdržal 15 let).
Kolegica je kupila p.stroj za 300 eur – tudi Bosh, ni preverila in ima najkrajši čas pranja 142 minut.
Meni je to zelo pomembno, saj nas je pet v družini, v soboto dopoldne dam prat posodo in mi je pomembno da mi v pol ure opere-moj ima to funkcijo (cena 400 eur), saj je potem kosilo, spet posode itd….
Krajši čas pranja pomeni pranje manj umazane posode, a ugotavljam da tudi kadar je stroj poln, posode tudi bolj umazane čisto normalno opere.