Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Temenca…kako jih odpraviti?

Temenca…kako jih odpraviti?

Imamo namreč problem: otrok je star 21 mesecev, nikoli prej ni imel temenc! No ja, čisto malo, ko je bil še zelo majhen, ampak smo jih odpravili z Mustelo.
Sedaj pa opažam, da ima že nekaj časa temenca in to zelo trdovratna, kar precej vidna. Če mu želim odpraviti temenca z Mustelo, bi mu morala zjutraj sprati z glave kremo, ki jo naneseš zvečer. To ne pride v poštev, ker gre zjutraj v vrtec.
Poskusili smo tudi razčesavati lasišče, pa razen nekaj kosmov, ne odpade nič 🙁
Prosim za kakšen nasvet oz. kako se naj za vedno znebimo tega sr….!
Hvala!!!!!
Lep pozdrav,
Tanja

Obstaja tudi Mustela šampon. Pri naši dečvi deluje.

probaj z olivnim oljem. kos vate namoči z olivnim oljem in namaži temenca. pusti nekaj ur, nato s krtačo ali glavnikom razčesi.

Hvala punce!!! Bomo poskusili!
Lp
Tanja

z mustelinim šamponom/peno je definitivno hitreje, preprosteje in z manj packarije (plus meni ni nikoli uspelo tistea olja dobro spraviti stran v prvem pranju glave). je pa seveda dražje ;)))

nas so temenca tako presenetila… mali se je rodil z gostimi črnimi dolgimi lasmi… dolgo jih nisem opazila, ko pa sem jih, sem se nadnje spravila z mandljevim oljem… namažeš na glavo pustiš nekaj ur (se smeješ polizanemu italjančku… rokerju z rokezo itd…) in z navadnim šamponom opereš in počešeš…. nikakor ne drgni po glavi! če to ponoviš dvakrat, trikrat vse izgine.

Mustela je sama kemija!

Olivno olje preveč spolzi med laski, predlagam, da zmešaš olivno olje s hladilnim mazilom.
Oblogo pusti stati par ur pred pranjem las in potem fino razčeši.

New Report

Close