elidel
Pozdravljeni,
Za vec let imam dermatitis, ki se mi pojavi vsaj 1 na mesec ali dva. Do sedaj sem takrat, ko izbruhne, vedno uporabljala kortikosteroidne kreme, sedaj pa mi je kolegica dala kremo Elidel, ces da ne tanjsa koze in krema mi je pomagala (vendar sem se morala namazti takoj, ko sem zacutila, da se bo zacelo). Ker se o tem nisem nic posvetovala s svojo dermatologinjo (ima strasno cakalno dobo:-(), me zanima, ali je Elidel primerna izbira in ali je ok, ce se z njim mazem npr. vsak mesec cca 5 dni? Oziroma vprasam se drugace, kako pogosto se lahko mazem z Elidelom?
Hvala za odgovor in vse dobro v novem letu!
Pozdrav!
omenjena krema je varna, omejitev ni, razen nosečnost, tudi trajanje uporabe ni omejeno, ne tanjša kože, torej je očitno prava izbira.
Lp
Spoštovani dr. Kralj,
mene pa zanima ali lahko zjutraj ko si nanesem kremo Elidel na obraz, čez njo dam še svojo vlažilno kremo (Avene za netoleratno kožo) in čez še mineralni puder – make up?
hvala za vaš odgovor in lep pozdrav
Pozdrav!
V principu ni problema tudi na ta način, vendar v primeru vnete kože ne svetujemo preveč kozmetike na obolela mesta.
Lp
Spoštovani,
Imam diagnozo perioralni dermatitis na seboroični koži.
Kremo elidel mažem po obrazu par dni.
Ponoči že dva dni slabo spim, se zbujam, ker čutim močno vročico na obrazu, ki je očitno tako moteča, da se zbujam?!
Ko se grem pogledat v ogledalo, če bi bila kakšna neželena reakcija na kremo, nisem nič bolj rdeča kot sicer, v bistvu bi rekla, da imam po kremi kožo celo malo lepšo.
Tudi čez dan imam na momente občutke močne toplote na posameznih predelih obraza.
Mi znate povedati kaj bi to lahko bilo?
hvala in lp
Forum je zaprt za komentiranje.