benzoilperoksid
Spoštovani dr.Kralj!
lepo pozdravljeni…Imam eno vprašanje.-Po nasvetu dermatologinje se sedaj po umivanju z mlačno vodo namažem s fluid gelom-Effaclar k ,zvečer pa nameravam uporabljati tudi Benzoilperoksid(Benzaknen gel 5%), zanima pa me,ali se lahko z njim namažem po celem obrazu ali samo na področjih,kjer so že akne-Effaclar K pa (ki se dobi v lekarni) verjetno lahko po celem obrazu, kajne?
Za odgovor se Vam že vnaprej zahvaljujem.
Lep dan še naprej
klemen
Pozdrav!
Uporaba benzoilperksida je na površine, kjer se pojavljajo akne, na druge dele ni potrebno. Očitno ste dobili ta preparat v tujini, ker pri nas ni registriran, smo pa v preteklosti imeli dobre izkušnje z njim.
Za ostale preperate pa ni tako nujno, da so samo na mestih aken, uporaba je lahko tudi širše, če ne bodo preveč izsušili kože.
Lp
Pozdravljeni!
Po tako dobrih ocenah sem se odločila, da si naročim neko “linijo” za odpravo aken..
stran,kjer se to prodaja, je precej obiskana, odzivi so odlični!
ta stran je acne. org
No,jaz to uporabljam zjutraj in zvečer.sestavni del tega je benzoil peroksid. ker me je prvič, ko sem ga nanesla na obraz(celoten) tako močno peklo, kot bi bila popikana od 100 čebel, sem se odločila, da ga uporabljam le zjutraj. sedaj je moj četrti da, pa če ni nič bolje…sedaj je ura pet popoldne, jaz sem BP nanesla(seveda, počez se zelo vlažilno kremo,ki je v kompletu) ob sedmih zjutraj…se sedaj me peče,..koža je napeta,rdeča je(še posebej ob ustih in nosu, po licih) zateguje..kot bi bila majčkeno zatekla?
Prosim, pomagajte mi razrešiti problem…bojim se da lahko z 2,5% BP-jem poškodujem kožo..se mi lahko pojavijo opekline, mehurji? kaj so sploh stranski učinik? je BP nevaren na dolgi rok?
kako vem, če sem alergična? se to lahko testira?
Najlepša hvala za odgovor,
natasa
Pozdrav!
Omenjen preparat je bil pred leti registriran tudi pri nas, iz različnih vzrokov so registracijo prekinili.
Večinoma smo imeli z njim dobre izkušnje, seveda pa se vedno pojavijo lahko stranski učinki neprenašanja , draženja ali celo alergije.
Bistveno za vas je, da prekinete terapijo, niti ni važno ali gre za alergijo ali samo draženje kože.
Ukinite terapijo, z obkladki s prekuhano vodo ali fiziološko raztopino večkrat na dan umirte vnetje.
Lp
Forum je zaprt za komentiranje.