Bolečina na levi strani
Spoštovani,
stara sem 30 let in zadnjih 5 tednov imam nekaj težav oz. bolečine v prsnem delu na levi strani. 2 mesca nazaj sem začela redno poganjati sobno kolo in sicer nekje 30 min na dan, s pulzom med 120 do 130. Po dveh tednih vadbe sem začutila nenakšno tiščanje, zbadanje na levi strani prsi, nad in pod dojko, bolečina pa je sevala tudi v hrbet, na predel lopatice. Vmes sem prebolela virozo (mislim, da je bila viroza, saj nisem obiskala zdravnika, simptom pa je bil, da sem ostala popolnoma brez glasu, vročine ni bilo). Ta bolečina se zdaj kar naprej ponavlja. Ko spim ali počivam, bolečine ni, ko pa začnem kaj delat ali se znerviram me boli ne levi strani, bolečina pa zadnje dni seva tudi v levo pazduho in notranjo stran roke, občasno pa tudi v levo stran vratu. Naj dodam, da sem tudi zelo pod stresom (služba pod vprašajem, kredit, otroci…).
Kaj bi to lahko bilo? Je to zaradi stresa ali so morebiti kakšne težave s srcem? Naj obiščem zdravnika?
Težave, ki jih navajate v dopisu ne kažejo na prizadetost srca pač pa možnost blage prizadetosti drugih organov (rebrni živci, sklepi hrbtenice, itd). Poizkusite jih obvladati z nizkimi odmerki tablet proti bolečinam (Aspirin, Lekadol, itd.)
pozdravljeni!
star sem 30 let, zadnja dva meseca me boli srce,bolečina gre tudi v levo roko in v levo stran vratu, včasih me boli pri srcu, če zakašljam ali se obračam vstran. Mislim, da mi niha tudi utrip, včasim, ko ležim, mi srce zabije močneje in mi trzne leva roka ali noga. tudi bolečina niha, kakor kdaj. sicer redno rekreiram in dokaj zdravo jem, vendar pa kadim in pijem kavo ter sem pod močnim stresom v službi, oče pa je umrl že mlad zaradi infarkta. sem v skrbeh in vas prosim, če mi poveste ali je zadeva resna.
lepo se vam zahvaljujem.
Težave navedene v vašem dopisu niso sumljive za organsko prizadetost srca, pač pa za funkcionalne motnje delovanja srca zaradi stresnih vplivov, morda tudi kajenja in uživanja kave. Nadaljujte z redno športno rekreacijo.
Spoštovani, kakšen teden se mi redno pojavlja dokaj močna pikajoča bolečina v levem delu prsi, nad bradavico na točno določenih točkah proti rami in pazduhi (ob pritisku na njih čutim močno bolečino, občasno malce zaboli tudi samo od sebe, brez pritiskov). Pritisk imam previsok že nekaj časa, tako rekoč od mladosti in je okoli 150-160/105 (ob zadnjem merjenju 160/105). Ne kadim in ne pijem alkohola in se redno ukvarjam s športom. Pred približno 7 leti je oče umrl zaradi nenadnega infarkta, saj nismo prepoznali simptomov, zato smo seveda vsi malce bolj pozorni na bolečine okoli srca.
Bolečina, ki jo navajate ne kaže na organsko prizadetost srca. Ni pa izključena prizadetost srca zaradi nekoliko povišanega krvnega tlaka. Priporočam vam, da se zdravite, da ne bi doživeli njegovih posledic.
Pozdravljeni mene pa zanima kaj je to pri meni cez dan me rahlo tisci v levem predelu prsi nad bradavico in pod pazduho,zvecer ko pa lezem k pocitku pa mi zelo hitro bije srce to se zgodi po tri krat na noc ob tem pa me tud mocno mrazi takorekoc zebe ti napadi se mi zgodijo ravno v prehodu v spanec to se mi dogaja ze lep cas vendar prej ni bilo to tako mocno zaj pa je postalo zelo motece in tudi strah me je kr nevem kaj je narobe,v familiji nima nobeden problemov z srcem prosim ce mi lahko poveste vsaj priblizno kaj naj bi to bilo in kako odpraviti to ce se da.
Mislim,da so vaše težave posledica kratkotrajnih motenj rednega delovanja srca (posamezni neredni utripi ali kratkotrajni napadi nerednih utripov). Take motnje niso nevarne, so pa moteče. V večini primerov nastopajo pri rahločutnih ljudeh ob večjih duševnih obremenitvah, ob spremembah vremena, po obilnih jedeh, itd. Bolnikom priporočamo zdrav način življenja (rekreativno športno dejavnost, nekajenje, po potrebi blaga pomirjevala (n.pr. Persen) itd.).