Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija ABC ginekologije in porodništva Izvenciklične krvavitve

Izvenciklične krvavitve

Spoštovani,

 

Stara sem 31 let, enkrat rodila 7 let nazaj, brez ginekoloških ali drugih obolenj. PAP bris nazadnje vzet julija 2025, bp, zadnje dve leti se borim z izvenciklicnimi krvavitvami, ki se pojavljajo nekje od 14.-17.dne ciklusa (ne samo izcedek, ampak krvavitev, ki zahteva nošenje vložka (na 4 ure menjavo)) in traja cca dva/tri dni. Po tej krvavitvi dobim menstruacijo čez cca 25 dni (torej se ciklus  “resitira” in je naslednja menstruacija normalna oz razmik med prvim dnevom prve krvavitve in prvim dnevom naslednje krvavitve traja potem 25 dni). Pri ginekologu sem bila v zadnjih dveh letih vsakih par mesecev, po pregledu mi je vedno predpisal Dabroston, ki je zadevo za čas jemanja stabiliziral, ko pa tabletke neham jemati, se stvar ponovi. Drugače ne uživam kontracepcije. Hormonske slike mi ginekolog ni dal preveriti, niti progesterona. Na UZ je vedno vse bp.

 

Lepo prosim za nasvet, kaj še lahko storim, ker sem trenutno precej obupana. Poskušam naravna zelišča in zadeve, pa ne pomaga prav nič.

 

Hvala za pomoč in Vaš čas!

 

Lp, Tjasa

Odgovor na objavo uporabnika
Tjaša375, 01.06.2026 ob 10:00

Spoštovani,

 

Stara sem 31 let, enkrat rodila 7 let nazaj, brez ginekoloških ali drugih obolenj. PAP bris nazadnje vzet julija 2025, bp, zadnje dve leti se borim z izvenciklicnimi krvavitvami, ki se pojavljajo nekje od 14.-17.dne ciklusa (ne samo izcedek, ampak krvavitev, ki zahteva nošenje vložka (na 4 ure menjavo)) in traja cca dva/tri dni. Po tej krvavitvi dobim menstruacijo čez cca 25 dni (torej se ciklus  “resitira” in je naslednja menstruacija normalna oz razmik med prvim dnevom prve krvavitve in prvim dnevom naslednje krvavitve traja potem 25 dni). Pri ginekologu sem bila v zadnjih dveh letih vsakih par mesecev, po pregledu mi je vedno predpisal Dabroston, ki je zadevo za čas jemanja stabiliziral, ko pa tabletke neham jemati, se stvar ponovi. Drugače ne uživam kontracepcije. Hormonske slike mi ginekolog ni dal preveriti, niti progesterona. Na UZ je vedno vse bp.

 

Lepo prosim za nasvet, kaj še lahko storim, ker sem trenutno precej obupana. Poskušam naravna zelišča in zadeve, pa ne pomaga prav nič.

 

Hvala za pomoč in Vaš čas!

 

Lp, Tjasa

Draga Tjaša,

glede na to, da na pregledih niste našli vidnega vzroka za prepogoste krvavitve in da vam pomaga Dabroston kaže, da gre za hormonsko nepravilnost. Čeprav gre za hormonsko nihanje oz nepravilnost, vam določitev hormonov ne bo dala dodatnega odgovora zakaj se to dogaja.

Če želite imeti urejen ciklus je rešitev v dodajanju hormonov – ali progesterona (sintetičnega Dabrostona ali telesu identičnega Utrogestana, 10-14 dni na mesec) ali kontracepcijskih tabletk. Seveda lahko poskusite tudi z dodajanjem prehranskega dopolnila mio-inozitol (preparat Cycle Balance) in če se ciklus ne uredi, vzamete hormone.

Ob takih nepravilnih krvavitvah veliko žensk zanosi brez težav.

srečno, N

***prof. dr. Nataša Tul Mandić, dr. med., ginekologinja in porodničarka *** vodja Centra za nosečnice, Bolnišnica za ženske bolezni in porodništvo Postojna, *** samoplačniška ambulanta v MCCZ, Parmova 53, Ljubljana (naročanje na 051 321 224) *** terapevtka medicinske hipnoze

New Report

Close