socialni oskrbovalec
Glej delo ni prav biserno. Oskrbuješ pač starejše, onemogle, hodiš k njim, jim pomagaš pri osnovnih stvareh: hodiš po hrano, lahko tudi kuhaš, neguješ jih, jim delaš družbo,pospravljaš. Pač kar osebno potrebujejo.Moraš pa biti res tip za to, prilagodljiv.Urniki so od 7 do nekako 15, če delaš preko CSD. Tudi dežurstva ob sobotah in nedeljah. Sedaj jih dela veliko zasebno.Ne vem imaš šolo, ali sedanje šolanje za soc. oskrbovalke.Kraj, od koder si, vsi ti podatki so važni. na CSD imajo velike čakalne vrste, ker pa občine vedno bolj stiskajo pasove glede kritja stroškov, jih je preko CSD vedno manj. Ne vem če sem ti pomagala, če te še kaj zanima piši. Obvezno moraš imeti avto, pa dobro fizično kondicijo -ljudje so tudi nepokretni, to pa je zelo velika teža.Če hočeš še kaj več,vprašaj.lp
Ta tvoj odgovor nima ne repa, ne glave.
Kot prvo, ne dela se preko CSD, ampak ZOSD,kar je velika razlika.
Kot drugo, urnik NITI pod razno ni od 7 – 15, ampak je ponavadi razvlečen čez cel dan.Kuhanja je zelo malo, večinoma je osebna higiena ( umivanje, previjanje plenic,…), pospravljanje,….!
Plačilo je obupno slabo, glede na težavnost dela.
Tudi avto ni obvezen!!
Skratka,..malce si nakladal(a).
A ti delaš tole, ali ne. Torej jaz delam preko CSD.Kaj je ZSOD nimam pojma. V našem kraju je tako delo urejeno pri CSD. Če je pri vas drugače, pač ni moj problem.Glede avta,ko se zanimajo pri nas za službo soc. oskrbovalk je prvi pogoj šoferski izpit.Ker imamo ljudi tudi na vasi, tam bi bilo pa malo težko iti peš. Ker vsakemu varovancu pripada ena, morda dve uri dnevno.Če ti delaš, ČE?? privat ali preko koga je to tvoj problem. Me hodimo k prvi stranki ob 7oo, končamo pa res nekje med 15 in 16 uro. Popoldne se pei nas organizira samo dežuirstvo tako ob nedeljak kot sobotah. Zelo veliko imamo starejših, katerim hodimo v dom upokojencev po kosila in jim jih serviramo, nekatere nahranimo in pomijemo. Če pa imajo željo, jim tudi kaj doma naredimo na hitro, če jim kosilo ne paše. Izgleda da si ti malo pomešala patronažne sestre in soc. oskrbovalce. Ker mi nudimo nego glede skrbi za osebno higieno, ker se v zdravstveno področje ne smemo vtikati. Tudi insulinskih injekcij ne smemo dati.NE SMEMO.Plačilo ni tako obupno slabo,če sešteješ še stroške ki jih dobiš povrnjene za avto, ki je lahko tvoj, saj CSD nimajo toliko službenih avtov.Če bi bilo tako obupno, ne bi med. sestre zamenjale, tudi zaradi urnikov, ker so med. sestr bolj slabi. Mislim, da si ti zelo pobrkala, če pa delaš privat, ja to je pa druga pesem. Če želiš še kakšno informacijo ti DK kar vprašaj.Ne pa obtoževati nekoga da naklada, ki to počne. Ne vem kaj si mislila. Če delaš uradno in če se pustiš izkoriščati čez cel dan je pa seveda tvoj problem. Na črno in preko raznih servisov, ki imajo koncesijo pa to ni najbrž tako urejeno. In samo še tole: kdor rabi tako pomoč mora prvo nasloviti prošnjo na CSD, ki ima organizirano pri nas tole, pa tudi mislim da drugje.In center v pogovoru z njim ugotovi kaj bi potreboval, v kolikšenm obsegu in jasno imajo vsi centri kar dolgo listo tistih ki bi to želeli in ki jim glede na dejstva tudi pripada. Ampak ker ne delamo 24 ur in je povpraševanje večje kot ga lahko obvladamo, nekateri pač najdejo rešitev drugače.To pa so razne privat ženske in pa servisi, ki imajo koncesije. Servise si pa lahko v današnjem času privošči vedno manj ljudi, ker je cena polna. Preko CSD pa polovico krije občina. Še kaj? Samo vprašaj, no problem.
1.ZSOD – Zavod za oskrbo na domu.
2.Sem delal – tako preko privat servisa, kot preko ZSOD-a.
3.Delovnik – cel dan ( začel ob 7.00 – končal ob 21.uri, z pauzami vmes), tudi na uradnem ZSODU. ki je v navezi z CSD-jem.
4.Previjal plenice,dvigoval nepokretne, jih umival,…
5.CSD ne krije polovico, ampak je to odvisno od občine.
6.Plačilo – obup!
7.Avto ne potrebuješ – sam ga nimam, pa sem vseeno to opravljal.
No pa smo prišli na čisto. Si pač delal preko Zavoda, ne vem v katerem mestu. Sama delam preko CSD,pri nas delamo samo do 16 ure. Ponavljam služba uradno,preko CSD lahko delajo soc,oskrbovalke ki odprejo s.p. še zelo zaželjene so. One pa lahko delajo če želijo 24 ur na dan.Da tudi mi imamo različno, nekje je nega – umivanje,previjanje,dviganje,preoblačenje. Drugi pač potrebujejo samo malo pospravljanja,likanja,družbo. In zopet ponavljam vse to se zmenijo ob prvem obisku službe za pomoč na domu preko CSD, kakšne so njihove potrebe.Kot sem ti pa rekla, je pa vedno več privat servisov, zavodov ali kakor hočejo reči sebi. Da ti slabo plačujejo, ker imajo že v osnovi večje cene in če hočejo kaj zaslužiti,pač delavcem dajo manj.Uradno pa seveda niso bajne plače, ampak so nekje v mejah. Tu bi pa zopet lahko govorili o tem, kako je delati za privatnike.Vidim, da ne poznaš prav nekih povezav, jasno da takemu zavodu pošiljajo podatke iz CSD, ki pa je, če želiš uradno in sofinancirano pomoč, edini pravi naslov. Samo toliko o nakladanju z moje strani. Očitno si imel slabo izkušnjo, pa ni potrebno potem drugim govoriti da nakladajo,ko je situacija pač drugačna. Glede plačila je enako, kolikor si se zmenil, toliko si dobil. Da, v Ljubljani pa tudi že z biciklom povsod prideš, ampak kot ponavadi ni v slo samo Ljubljana, ampak tudi druga mesta z okolico. Tako da kar verjemi glede šoferskega izpita. Ker dve skupaj se pa nikoli ne vozimo, ker gre vsaka v drugi konec.Evo si pokazal, da je to delo res težko, tako fizično kot psihično, saj se ljudem ne sanja koliko nepokretnih, ubogih,samih doma živi v mestih, v blokih ljudi, za katere sploh ne vemo da obstajajo.Samo še tole in končam: kdro se želi s tem ukvarjati, naj dobro premisli. Ni velik denar, je pa veliko dela,potrebe po empatiji,po potrpežljivosti in v končni fazi tudi po psihični moči. Nimamo zastonj vsake toliko sestankov, kjer se pogovarjamo s psihologi,da lahko malo damo ven svoje izkušnje, ki so včasih prav grozne.Ko kam prideš in ne moreš verjeti da je to mogoče v današnjem času,tvoje roke pa so zvezane.Lep pozdrav
Odvisno kje delaš, ponavadi je dela ogromno in se razpotegne čez cel dan. Niti približno pa ni plača niti blizu 1000Eur, prej pol manj.
Odvisno je pa prek koga delaš, če prek socialne je res poskrbljeno da delaš tam nekje do 15-16ih, če prek zavoda pa tam res do 21.00, vglavnem cele dneve si v službi.
Dopusta je minimalno okol 20 dni, regres isto minimalen, driguh dodatkov ni…
Bil sem tudi bolničar v domu za starejše kjer je plača okoli 800-850 eur, dela se v kosu 8 ur dopusta 28-29 dni, pa še to je zelooooooooooo premalo glede na to kok se matraš.
V sloveniji je pač tko-bolj delaš manj si plačan in cenjen.
Da ne omenjam, da mam 7. stopnjo izobrazbe pa mi nič ne pomaga
Nudim pomoč na domu in pri dejavnostih, ki jih iz takšnih ali drugačnih vzrokov ne utegnete ali ne morete opraviti sami.
Na območju Škofje Loke in okolice Vam z veseljem priskočim na pomoč tako, da
– za Vas opravim razna gospodinjska dela, kot so kuhanje, pomivanje posode in čiščenje stanovanja, likanje, presajanje sobnih lončnic,
– se za Vas odpravim v trgovino in Vam prinesem hrano ali ostale potrebščine;
– Vas pospremim k zdravniku;
– za Vas skočim v lekarno po potrebna zdravila;
– se za Vas odpravim v knjižnico in zamenjam knjige;
– Vam preberem kakšno knjigo;
– popazim na Vaše otroke;
Dogovorimo se lahko za več dejavnosti ali pa tudi za posamezne storitve, saj imam lastno vozilo.
Sem prijazna, marljiva, zanesljiva, vestna in z veseljem priskočim na pomoč.
Lučka, organizator socialne mreže in socialna oskrbovalka na domu, tel.: 040 507 808
e-pošta: langerholcl @ yahoo.com
.
jaz tudi delam na CSD. in urnik je res tako od 7-15, oziroma sedaj so uvedli tudi popoldanske smene od od 13.30 do 21.30, ampak dela vsaka enkrat, saj nas je kar nekaj. placa za moje pojme, kar delamo je res dokaj nizka, ampak smo lahko srecni da jo vsaj imamo… in ja avto je tudi pri nas obvezen, saj brez njega nimas kaj delat, dezurstva imamo ob sobotah, nedeljah in praznikih, vendar ponavadi to delajo studentje, ce pa oni “zbolijo” gre delat ta ki je dezurna. tako da to imamo vse lepo porihtano. in ja delamo vsega, od neg, do ciscenja, kuhanja, sprehodou in vse kar pac rabijo…
Zanima me kakšne so vaše pogodbe o zaposlitvi. Mene so zaradi tega ker imam triletno poklicno šolo, ki ni zdravstvene smeri dali pod socialno oskrbovalko 3, imam pa opravljeno nacionalno poklicno kvalifikacijo. Sem pa pri 44 letih v 13. plačilnem razredu moja neto plača pa znaša 579e za mesec oktober 2015….bogatija…
Sem soc.oskrbovalec s nacionalni certifikatom opravljam delo prek 10let To delo bi lahko opravljal kot prostovoljec za CSD, KARITAS, RDEČI KRIŽ, SONČEK pa sem zaposlen v javnem zavodu.sem v 17 placnem razredu prejemam med 850 in 950 €z kilometrino.Nekateri tega dela ne bodo nikoli poceli za noben denar.Nekateri to delamo ker živimo v socialni drzavi in se zavedamo da so ljudje ki to pomoc potrebujejo naredimo dobro delo in smo za to se placani.lp