Odebeljeni, rumenkasti nohti
Pozdravljena ga. Tanč!
Pri moji skoraj 14 mesečni hčerki opažam,da so se ji nohtki na nogah pričeli spreminjati, postali so namreč odebeljeni in rumenkasti (po dva nohtka na vsak in nogi)!
Ali so to glivice ali je kriva obutev? Kaj nam je storiti in od česa to lahko pride?
Za vsakršno pomoč se vam zahvaljujem!
Lep dan!
Pozdravljeni, ribicau,
pogosto take zadebeljene in rumenkasto spremenjene nohte res pripišemo glivicam, čeprav ne vem, kje bi jih dobil tako majhen otrok, razen če je npr. bosa pogosto hodila po bazenih. Vseeno pa nohte pokažite vaši pediatrinji, da predpiše ustrezno zdravljenje, če bo tako presodila.
Tudi moji hčerki so nohtki malo pred enim letom začeli postajati debeli in rumeni. Začelo se je samo z enim. Pediatrinja jo je poslala na pregled k dermatologu, naredili so test za glivice.
Glivice niso, dermatoliginja pa pravi, da ne ve, kaj bi to bilo in da naj vsakega pol leta prideva na kontrolo. Naj bi bili tako nohti dedni, ampak pri nas v družini jih nima nihče. Hči pa ima zdaj že vse nohte take, razen na palcih (pa tudi ta dva nohta izgledata čudno, se lomita nekako po plasteh).
Ni bilo pa nič govora o kakšnem zdravljenju. Razen če bi bile glivice, seveda. Me pa skrbi, kaj če se to začne širiti še na roke. Punčka ima zdaj 18 mesecev.
Kaj pa lahko še mi naredimo?
Ker so taki nohti LAHKO tudi del kožnih bolezni, je seveda v redu, da jih dermatolog sledi in opazuje, da pravočasno opazi še kakšne druge znake.
Kakšnih drugim vitaminov že, za C vitamin pa to ne bo držalo. Bi moral biti res skorbut, da bi povzročil take spremembe na nohtih, pri sedanji normalni prehrani otroka pa pomanjkanja C vitamina ne more biti.