kuhalna plošča-Indukcija, high light ??
Tudi midva imava trenutno izbrano el. ploščo 2+2, malo pa naju mika tudi 4xindukcija. Na srečo se zadeve cenijo in cena niti ni omembe vredna ovira. Pa se kljub temu nekako ne moreva odločit (za popolno indukc.), saj se nama zdi, da high light kuhališče omogoča, da lahko še vedno uporabiva tudi kakšno navadno posodo, čeprav bomo večinoma najverjetneje koristili indukcijo…
Tudi midva se odločava za indukcijo. Pa sem tudi skeptična. Ne vem….
če se že odločate za indukcijsko, vam bo, če boste vzeli 2+2 najpozneje v 1 mesecu žal, kolikor imate las na glavi. Še vsi znanci, ki so to naredili, se zdaj tolčejo po glavi. Imam 4indukcijske in ne menjam za noben denar (prej imela plin in high light – kombinacijo).
To je nekaj fantastičnega. Posoba itak moraš novo kupit, tudi če vzameš 2+2. Če imaš vse 4 ind. vsaj nimaš dveh setov posod.
In nimam nobenih težav s pečenjem jajc, od kje vam to ???
Pri nas je 2 + 2, pa bi dala vse stare piskre z obema high-lightoma vred ven, če bi se dalo. V enem letu sem high-light uporabljala ene tri do petkrat: ne zaradi neprimerne posode, pač pa ker sem rabila tri plošče. Dovolj zgovorno? Pečena jajčka na indukciji so prav fajn, samo pri posodi je treba biti previden, da ima res kar najširše in ravno dno, pa da se magnet dobro prime.
tudi mi imamo 2+2, mi je žal, da nimamo vseh 4 indukcijskih… res odlična zadeva. 2+2 smo vzeli le zaradi tega, ker smo imeli veliko posode, ki ne prime na indukcijo. sedaj pa itak samo indukcijsko posodo kupujemo in tistih starih tefalovih teflonk sploh več ne rabimo, tako da bi 4 indukcije res prav prišle.
Pozdravljena,
absolutno se odloči za 4 indukcije, verjetno bi ti bilo kasneje žal, če bi kupila 2+2. Tudi sama imam 2+2 in uporabljam samo indukcijo. Pri sami kuhi/peki ni nobenih problemom.
Sama temperatura se na indukciji zelo hitro regulira, zažgalo se mi še nič ni, ( Če kaj takšnega kuhaš/pečeš, lahko daš pod ponev tudi papirnato krpo, se kuha naprej). 🙂 Res je indukcija izredno hitra in se samo olje za npr. peko palačink, jajc zelo hitro zagreje. Če čakaš se pač zažge 🙂
Sama imam gorenje, sem zadovoljna. Sicer ima brušen rob in ni zaščiten z jeklenim zaključkom, torej se lahko v prihodnosti odlomi, če mi slučajno kaj pade na rob. Če kje dobiš 4 indukcije z jeklenim robom priporočam to.
K
Sama uporabljam 4 indukcije že 2 leti. Žal smo kupili gorenje, ker je bilo cenovno veliko bolj ugodno kot drugo. Zdaj mi je žal, da nisem riskirala denar in kupila vsaj electroluks. Ostale mašine imam miele in dela kot urica, to gorenje, pa že ena plošča zafrkava – slabše greje. Stran z gorenjem. Itak je drag!
ampak 4 indukcije-najboljša varianta!
Tanja, tudi sama ne vem, kaj bi naredila. Ali bi vzela Miele, ali Gorenje, glede na to, da mi ponuja tudi pri kuhinji 10% popusta, če vzamem vsaj tri Gorenjeve aparate…
Pri Miele me malo moti to, da je inox rob okoli plošče, Gorenje pa ima le steklo, ki je na ropbu speljano navzdol – torej lažje čiščenje.
Midva bova kupila 4indukcijske Bosch. Pa sem lani preko merkatorjeve akcije kupovala komplet posodo :(, ki ne gre na indukcijo. A bom to požrla in šla kar na vse z indukcijo.
Alu rob je Kristina, bolj priporočljiv od steklenega, ker je bolj odporn. Steklena plošča se je že velikim odkrušila…
Hvala, Skaana! 🙂
Jaz imam 2+2 ploščo od Miele 80 cm širine in je ne bi menjala za noben denar. Največje razkošje je kuhati na veliki plošči. Cenovno je plošča kar draga, predvsem če primerjam z ostalimi proizvajalci, vendar je imela edina inox rob in širine 80 cm. Meni ni žal da se nisem odločila za 4 indukcije, ker tudi na high-light veliko kuham. Predvsem zato ker imam različne posode, ene so za indukcijo, druge pa ne. Pa tudi velikokrat ne rabim ekspresnega kuhanja. Če dušim zrezke mi je prav vseeno na kateri plošči kuham. Druga stvar pa je, ko želim zavreti vodo za testenine. Palačinke in jajca pa se na indukciji lepo spečejo.
LP
Ena informcija okoli indukcijske. Če se vseeno odločate vzamiti čim bolj kvalitetno.
Spoštovani,
zanima me ali je kuhalna plošča (indukcijska) škodljiva za uporabnika? Zanima me ali je v primerjavi z indukcijsko navadna steklokeramična (električna) manj škodljiva za zdravje uporabnika?
Za odgovor se vam v naprej zahvaljujem.
Robert
FORUM EMS 30.8.2007 18:00
Običajne steklokeramične kuhalne plošče delujejo kot uporovni grelnik: napetost 220 V je pripeljana na konce uporovne žice, ki se zaradi prevajanja toka segreva in seva toplotno energijo okolici.
Indukcijske kuhalne plošče delujejo kot vir visokofrekvenčnega magnetnega polja, magnetno polje se v feromagnetnih snoveh absorbira in jih segreva. Delujejo v frekvenčnem območju 20 do 50 kHz.
Zaradi drugačnih tehničnih značilnosti je sevanje obeh tipov kuhalnih plošč zelo različno. Gotovo je manjši vir sevanja običajna steklokeramična plošča. Meritve magnetnega polja indukcijske plošče na razdalji 20 cm od kuhalne plošče so pokazala, da so vrednosti gostote magnetnega pretoka do 10 µT, kar pomeni, da v srednjefrekvenčnem območju na tej oddaljenosti presegajo izvedene mejne vrednosti glede na Smernice ICNIRP in Priporočila EU (1999/519/EC). Preseganje izvedenih mejnih vrednosti (vrednosti EMS brez prisotnosti človeškega telesa) ne pomeni nujno tudi preseganja mejnih vrednosti (gostota toka v telesu za nizkofrekvenčna in srednjefrekvenčna EMS ali stopnja specifične absorpcije za visokofrekvenčna EMS). Še več, za takšne sorazmerno lokalne vire EMS je zelo malo verjetno, da bi prihajalo do preseganja mejnih vrednosti. Poleg tega mejne vrednosti za nizkofrekvenčna EMS, ki določajo gostoto toka v človeškem telesu, veljajo le za območje glave in trupa, ne pa tudi za okončine.
Objavljeni so numerični izračuni, kjer so določili gostoto toka znotraj človeškega telesa ob izpostavitvi EMS zaradi indukcijske kuhalne plošče. Rezultati so pokazali, da je največja gostota toka v trupu 8,8 mA/m2, kar je manj od mejne vrednosti za to frekvenčno območje (46 mA/m2).
Glede na raziskave na tem področju za indukcijske kuhalne plošče velja, da ne presegajo mejnih vrednosti v glavi in trupu. Odprto pa ostaja vprašaje okončin, kjer lahko prihaja do lokalnih sorazmerno velikih izpostavitev. Le te so odvisne od več dejavnikov, med njimi je pomembna tudi posoda, ki se nahaja na kuhališču.