Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Folna kislina – Tifol

Folna kislina – Tifol

Čao….

toliko poslušam o teh tabletkah (Tifol) v povezavi z zanositvijo in nosečnostjo, pa nikjer ni nobena napisala v čem je dejansko štos teh tablet!

Zdej sva se z možem odločila za otroka in pridno delava na tem…pa me zanima vse v zvezi s tem!
Hvala za odgovore!

LP

To so tabletke, ki vsebujejo folno kislino- ta pa je pomembna v razvoju ploda. Ker sami ne dobimo s hrano dovolj folne kisline, jo je treba v nosečnosti in vsaj mesec dni pred zanositvijo dodajat (no ni je treba, če nočeš, je pa dobro zate in za otroka). jaz sem jih jemala, kljub zdravi prehrani-priporočala mi jih je tudi ginekologinja. Tudi lažje zanosiš, če je dovolj folne kisline. Zakaj je tako pomembna? Če je ni dovolj, lahko pride do tega, da se hrbtenica ne zapre in potem veš, kaj sledi..Nuhalna svetlina, ki se dela v 12. tednu nosečnosti pokaže koliko je še hrbtenica odprta(mislim, da je 2,5 cm še dovoljeno). No upam, da sem ti vsaj malo pomagala. Če načrtujeta, ti tifol priporočam(v navodilih pa je tudi nekaj napisanega o tem, kaj to je folna kislina in zakaj je potrebna.)

Hvala za odgovor…

LP

jaz sem jo zacela jemati mesec pred zanositvijo in do 20 tedna nosecnosti. sedaj mi je rekla gin, da ni potrebno več. ima tudi nekaj stranskih učinkov, vendar jih pri meni ni bilo.

plačati si jo moras sama…malo manj kot 1000 sit …ena škatlica za en mesec

Se pridružujem zgornjima dvema odgovorima. Dodala bi še sledeče. Skozi celo nosečnost sem bila izredno slabokrvna. In zato sem po navodilu ginekologa vseskozi jemala tifol in železove tablete skupaj. Tifol nasj bi namreč spodbujal vgradnjo oz. absorbcijo železa. Meni je pomagal.

Vse kar ste napisale, je res, razen da s pomočjo Tifola lažje zanosiš.
LP, Jasna

in sedaj stanejo že čez jurja! sem jih ravno kak teden nazaj kupila…vsa zdravila so peklensko draga!

Drugače pa je kar nekaj člankov o pomembnosti folne kisline. Najdeš jih tu na ringaraja, p tudi Krka ima svoje strani o tabletah tifol. Sem pa zasledila to kako pomembna je folna kislina na vseh “otroških” straneh. Jaz ti priporočam, da si prebereš kakšen članek, ker tam vse lepo natančno piše kako, kaj zakaj.

Kakšne stranske učinke pa ima tifol?
lp,tni

Mislim, da stranskih učinkov nima. V lekarni mi je rekla, da je stvar topna v vodi in da telo višek lepo odvede iz telesa. Mislim, da je tu ves problem, zakaj ga ne dobimo dovolj. Pogosto kuhamo zelenjavo v vodi in potem se folna kislina enostavno raztopi v vodi in je ne dobimo dovolj. Torej lahko si probaš pridobiti zadostno količino folne kisline tudi z hrano, vendar če boš poledala koliko je vsebujejo različna živila (brskaj po internetu) boš ugotovila, da jo malo in še to moraš živila pravilno pripraviti, da se FK obdrži v njih in potem jo ti zaužiješ.

Mislim pa da na tabletah ni napisanih nekih resnih kontraindikacij. Če si v dvomih se lepo posvetuj s lekarnarko ali pa kar s svojim zdravnikom.

Pa po jedi jih je treba jemati! Piše, da jih potem telo lažje prenese. To pa itak večino zdravil.

New Report

Close