osnovna oprema za decembrčke
Vidim, da nekatere že pidno nakupujete… Našla sem neke sezname kaj je najbolj nujno, oblačilca so hitro premajhna, pa razmišljam… in pričakujem še vaša mnenja in predloge:
-majčke, pižamice in žabice z naramnicami bi kupila večjo številko, po moje je dovolj kakšen majčken bodi da malčka ‘ drži skupaj’. Ostalo itak lahko zavihaš… Žabice pa copatki gor držijo.
-kompletek za ven bi bil po moje eden dovolj, pa še ta večji, saj pozimi ne bomo hodili dosti ven
-a bi raje bundico ali pajacka ali vrečo za ven?
-glede na to, da bomo večino časa notri in so takrat dojenčki v pižamicah- koliko kosov?
Januarja so itak že razprodaje, sploh če ne vemo kakšne barve kupovati…
Pa še nekaj o vozičku- a se sploh splača imet lupinico za v avto? Sama bi na zadnji sedež dala kar košaro iz vozička. A bodo decembrčki rabili vrečo za odprt voziček (to zimo bodo v košari, prihodnjo pa – a za enoletnike je vreča še dovolj velika?)
Kaj pa kakšno flaško za vsak slučaj, pa sterilizator, pa koliko rjuhic????
Jaz imam z enim decemberskim detetom že izkušnje, pa še eden pride tudi takrat.
Za ven: pajacek plus vreča (ali pa odejica iz flisa, volne); bundica je za novorojenčke nerodna, v pajacku pa so varno spravljeni pred mrazom.
Lupinico obvezno, predvsem zaradi varnosti pri vožnji, pa tudi prenašanje je bolj enostavno.
Sterilizitorja nisem pri prvem nikoli uporabljala in tudi pri drugem ne vidim smisla. Stekleničko in dudico bom pa imela v pripravljenosti.
Kar pa se tiče oblačil – če imaš možnost, si jih za prvo silo čimveč sposodi. Ko imaš štručko pred sabo, šele vidiš, kaj vse rabiš, pa najbrž boš še kaj dobila kot darilo.
No, to so moje izkušnje, pa lepo nosečnost!
Pika
Glede lupinice- a potem moraš cel voziček s košaro s sabo tovorit in še lupinico imet montirano v avtu? Za v lupinico moraš verjetno pajaca slečt, ko greš ven iz avta pa spet oblečt – pa preložit v voziček… Ker nimam izkušenj se mi zdi ful komplicirano in bi rada samo našla varianto, ki se bo izkazala za najbolj praktično…
Brez lupinice res ne bo šlo. Saj je uporabna vsaj pol leta, v tem času pa ga boste menda že kaj vozili v avtu. Zaradi pripenjanja tudi vreča odpade, ker ne moreš trakca med nogicami pripet (obstajajo pa tudi vreče, ki imajo luknjo za pas). Jaz bom raje priharanila pri trdi košari za v voziček, ker se mi zdi to manj potrebno.
Glede oblačil pa: jaz bom kupila nekaj kosov tudi 56, čeprav bodo samo za kak mesec. MEni se zdijo dojenčki v prevelikih oblačilih kot pravi reveži.
oj!
js sm tut veliko premišljevala in prišla do ugotovitve da lupinice ne bomo meli, ker je uporabna le kratek čas, stane pa cca. 30.000,
bomo raje kupili avtosedež o+ ki je uporaben od rojstva naprej in to zato ker se mi zdi da je bistvo lupinice da jo lahko prenašaš v voziček in ti ni treba otroka skoz neki odpenjat, samo decembrčki pa res ne bodo mogli bit v lupinici na vozičku.
Bomo pa kupli trdo košaro za čez zimo.
Kar se pa oblekic tiče….tudi js bom kupla nekaj manjših in toliko kot je nujno potrebno, saj bodo januarja razprodaje in ko bo otroček z nami mi bo bolj jasno kaj vse rabimo.
Sicer pa so trgovine tako in tako vedno odprte in bomo že koga poslali za nam kj kupit če bo res nuja.
Sm si pa sprintala vse možne sezname opreme s foruma in hvala vsem kis o jih posredovali, ker so resnično olajšanje v zmedi pričakovanja novega člana
; ))
Srečno, lu-na
Ma lupina oz avtosedež 0+ je nujno potrebna. Samo v košari otroka ne moreš imeti.
Mi mamo lupino, ker je praktična in uporabna. Košare nimam in je ne bom kupila, sam lupino na voz pa gremo. V lupini otroka tako fino zadekaš, da je čist ok. Ko je res ful mraz pač ne gremo ven, a če je otrok fajn napravlen pol je čist vseen kje je.
Kako oblačiti otroka doma je stvar okusa. Pri nas je imela mala že od prvega dne pižamo za čez noč in sem jo preoblekla. Pač vsak po svoje dela. Poleg tega je men fajn če je otrok lepo oblečen za kam it, da nima tistih žab in bodyjev….
Za nakupe je pa vedno čas, tudi med tem ko si v porodnišnici očka lahko skoči po kakšen majhen body.
Moj izkušnja pri prvem je bila, da ne kupuj pre malih oblačil, zakaj ?……..otrok je bil vsaj pri meni velik 55 cm, potem cifra 56 odpade najkasneje pri starosti 3 tedne, tako, da me je neka notranja ura gnala in me je samo ena prodajalka prepričala v to, da sem kupila en sam body v velikosti 56, ostalo je bilo 62………….tisto kar je pri pajacu preveliko skriješ v copatke, je pa tako, da od začetka ne rabiš veliko pajackov in bodyev……ker otrok se ne giba, ne hrani s navadno hrano……..in ga ne preoblačiš 3 x na dan……razen ,če poliva……..se pa hitro sproti opere…..in gre…….kar se tiče izhoda ven…….mi ga bomo kljub vremenu (razen če bi padal sneg) opravili čim prej……..tam po 14 dnevu starosti otroka.,…….svež zrak prav pošetno paše………saj prvič ne greš ravno za par ur ven, greš za 15-30 ure potem pa malo podaljšaš…..je pa drugače pri drugem, ko je potrebno tudi prvega ven peljati…..pa mi osebno nismo taki, da bi po cel dan viseli v stanovanju……….bomo pa morda kupil (še premišljam) ovčko, naj bi dala toploto, poleti pa hladila oz….ne bi bila vroča, pajacek……tuki imam malo pomislekov glede velikosti (za starost 1 leta imam, pa mu bo vrjetno ful prevelik….mora biti definitivno večji pa ne prevelik…..), čez potem še kakšna dekica……….pa topla kapica na glavo………v stanovanju bomo imeli toplo, a ne pretoplo, otroka bom pa oblekla glede na razmere, vrjetno 2 body (majčke na vrvice, meni niso bile praktične, ker preveč vrtiš otroka, body-i se pa na vratu odpirajo široko in po prvem nerodnem natikanju gor, se zverziraš….pa gre…..pa še čez ledvica grejo lepo in ne lezejo gor….kar pri majčkah…….se ne da govorit….ravno o tem, da ne bi lezle gor), čez pa plišat pajacek brez rokovov, pa morda tanjšo jopico, ali pajacek plišat s dolgimi rokavi………..kapico po potrebi….nogavičke, copatke….meni je ponavadi rado ful vroče, zato ne bom pretiravala, ampak prilagodila trenutku primerno…………no tako rabiš ene 3-4 take komplete, nekaj ti tako prvi obiskovalci pa starši nabavijo……..za darilo..tako zelo radi kupijo skoraj premajhne komplete…potem si pa še pripraviš 2 taki zadevi še v velikosti 68, (mesecu primeru….zima…poletje)…….ostalo si kupiš sproti…….
drugače si kupi še :
kremo za ritko (ugodno je od Bubchen, v mullerju, polkilska škatla, je veliko ceneje kot Baby centru- mojemu je ta krema bila zelo vredu)
– alkohol za popek
– palčke za ušesa (da lažje očistiš popek, ne za ušesa)
– vato (tisto, ki je kot neskončen trak, ne blazinice)
– milo- trdo
– mandlejo olje ali kaj podobnega
– plastično posodo za krpo, krpo za ritko umivat (od začeka, ko menjaš
pleničke, potem prestopiš na robčke) krpe so meni osebno zelo všeč od Tosame se dobi manjše tanjše pleničke obrobljene v 3 barvah, paket vsebuje 6 krp, kasneje jih imaš za slino brsat, noske prisat…………2 paketa…..več kot dovolj……se mi zdi, da imajo zdaj še v drugi velikosti….
– 20-40 plenic iz bombaža za široko povijanje, če boš, jaz zaenkrat bom do 3 meseca, prvega sem tudi…..
– 5 povijalnih plenic, se dobi tanke z vrvicam (ne tiste kot bi bile pletene) za široko povijanje
– banjo za kopanje (so max. 2 tisoč sit, npr. Sava trade,……ne v Baby centru) ali čebriček Tomm….tub ..ta je tam 20eur
– 3 brisače z zavihom nazaj, da zatakneš na glavo, in oviješ….otroka
plenice (ne kupuj pre majnih preveč, en paket največ…..ravno zaradi velikosti in teže otrok, ti potem dokupijo) oz. Racmanove ali Štorkljine……..stvar odločitve……..
– flaško z ustreznim cucljem
– dudko za do 3 mesece, naš jo ni hotel…….lahko jo kupiš lahko ne
– oleovit kaplice proti vetrovom, dobiš v Avstrijskih lekarnah, če ne rabi pa
ne daješ……
– AD3 kapljice (tudi iz Avstrije, ker njihove naj ne bi napenjale, začneš pa
dajati šele ko predpiše pediater……..da jih potem ne iščeš…..
od večjih stvari :
– previjalna (ne une k ima banjico spodaj pod njo)- kupiš lahko samo podlogo za pod otroka in nardiš na pisalni mizi, bojišče……….ali sproti vsakič na postelji….malo zavisi od prostora, ali pa predalnik + desko + podlogo (na podlago sem jaz vedno dala eno od 3 brisač (iz seznama), pleničko, da je bilo bolj toplo, pa še bolj mehko, zraven sem pela in umivala otroka……otrok pa ful užival…………jaz pa še bolj
– voziček (model, ki ti paše ti je všeč, rabljen, nov tvoja, odločitev……vedi, da ga boš ti vozila ne soseda, ne m…..itd………
– lupinica, varnost je na prvem mestu, trda košara za nošnjo otroka lahko če je v njej otrok pripet in če se le sama košara da pripeti z pasom od avtomobila, drugače ne
– ležalnik……..stvar odločitve…..je pa fino, če lahko otroka odložiš, ko kuhaš, greš na wc…….in podobno
Predvsem pa ne kompiliciraj…….veliko si potem nabaviš, ko začneš peljat otroka ven………uporabi svojo logiko…..ne obremenjuj se s prepametnimi nasveti………pa pojdi hitro ven……..prvi stik z zunanjim svetom je pot iz porodnišnice………….nobena mama ni slaba mama, kar naredi naredi v dobro otroka in le s tem namenom ……(pozabi mamo, ki tepe otroka, ga majhnega pusti samega…….pa še tu se moramo vedno vprašati zakaj je to storila)…….tu se ne bi razvili pogovorov…..naj ti bo le v vednost vsaka mama je dobra mama………to je meni povedala med. sestra in babca (bivšja) moje G. povedala….ko sem jo nekaj spraševala….imela je tudi šolo za starše…..tudi s pomivalnim je njena….jaz sem se držala pa je otrok zdrav……….še sedaj in tudi tedaj
Ne rabiš stelizatorja, pomivalni stroj je zadovoljiv, občasno pa prekuhaš v loncu polnem vode in malo sode………rabiš morda eno flaško, če bi bil potreben čaj…….)…………ne ponujaj otroku sladkanega čaja, seveda, da takega raje spije saj ni neumen…………dokler ne poskusi boljšega slajšega…otrok ne ve kaj imaš in kaj lahko dobi…………
To je nekaj idej in premišljan mojih osebnih ob bljižnjem prihodu novega (2.) člana družine, lepo, da ste prebrale, še sigurno kaj manjka…..moto tudi sproti lahko kaj nabavimo….ni morda vse prav……ali pa tudi……..naj vam bo za neko idejo…..zgradite svoje seznam………
P.S.: Pa še eno o obnašanju nekaterih bodočih očkatov……moj je bil…..mi bomo kupovali šele zadnje 2 meseca….bla bla……….potem pa en lep dan mi nimamo še nič kaj pa sedaj…panika, kriza…pa bla bla……v tistem dnevu sva kupila že voziček in nekaj malenkosti………bilo je pa še 3-4 mesece do poroda……toliko o nestrpnosti….jaz sem se držala skoraj do pike da ne kupujem prej….(le en pajacek in kapico sem kupila prej….je blo tko fletno…….čez 1 mesec ob ponovnem obisku trgovine je bil pajacek razprodan)……………….pa še ena o moških………….nekaj tednov kasneje se pogovarjava kaj še manjka…..nekaj dni kasneje se sredi službenga časa pojavi na vratih…….kaj je imel v rokah ?…….vse to kar je bilo še potrebno in v temi pogovora…….vse je znal kupit……..pa ne nakupuje rad……razen rezervnih delov in potrebnega orodja…….Lp Barbara
Samo en popravek od še ene:
-Oleovit so avtrijske D3 kapljice in ne kapljice proti krčem.
Naša prva hči je rojena čisto konec novembra pred dvema letoma, zdajšnji dojenček pa bo decembrski, torej enak letni čas.
– lupinica je seveda obvezna, mi smo jo imeli v kombinaciji s Quinnyjevim vozičkom, imeli smo tudi globoko košaro in jo uporabljali vsaj 4 mesece, potem prbl.2 mes lupinico tudi na vozičku, potem pa smo jo dali v športni del vozička
– midve sva bili ogromno zunaj, tudi 2x na dan po dve uri, tudi začeli sva zelo zgodaj za tisti letni čas-mislim, da je bila stara 17 dni, že prej pa sva bili nekajkrat po par minut na balkonu. Tudi v hudem sneženju sva bili zunaj, voziček je imel čez prevleko proti dežju.
– oblečena je bila v res topel zimski kombinezon, spodaj oblečena samo toliko kot doma+ena jopica, čez pa sem jo pokrila še z odejo. Mi zimske vreče nismo imeli, saj za v košaro ni bila potrebna, če pa nimaš košare, je po mojem nujna.
– zdaj bom tudi jaz gotovo kupila bodyje. Prvič sem upoštevala nasvet iz šole za starše, da naj bodo na začetku majčke. Ampak meni so bile še posebej tetra majice čisto neuporabne.
– imeli smo dva pajacka iz pliša št.56 in tudi nekaj majic. Naša se je rodila dolga 52cm in v enem mesecu zrastla 6 cm, pa se mi je v št.62 na začetku zdela kot en revček.
– notri sem jo imela oblečeno v dveh majicah in enih bombažnih hlačkah+ nogavičke ali copatke
– žabice z naramnicami pa meni niso bile ne uporabne pa še všeč mi niso bile
– glede kozmetike smo imeli navadno hladilno mazilo iz lekarne, fiziološko raztopino (tudi za popek), alkohol in Weledino ognjičevo milo, ki pa smo ga uporabili le takrat ko jo je kopala patronažna (bolj stare šole in jo je namilila, da je bila sama pena), mi smo jo milili najvveč 1x na mesec.
– pa olivno ali mandeljnovo olje je tudi fajn
Nekaj sem ti natresla, nekaj pa so ti in ti bodo še ostale punce.
Lp in uživaj!
Otrok je najvarnejši med vožnjo z avtom v lupinici oz. avtosedežu 0+, in sicer ENO LETO, ne pol, ker pred enim letom hrbtenica ne bi prenesla trčenja, če bi bil otrok obrnjen naprej. Otroka v košari? Na tvojo odgovornost, če se želiš vse življenje po glavi tepst zaradi tridesetih jurjev … in mimogrede, menda je kazen kar precej visoka.
Glede oblačilc pa ti svetujem vsaj številko 62. Naša se je rodila s 54 cm, plus široko povijanje, in smo lahko pospravili vse, kar je bilo manjšega. Če bo prezgoden ali kaj, pa še vedno lahko skoči ata v trgovino po manjše bodije.
Zakaj pa pozimi ne ven? Prav čudovito je v snegu na sončku, recimo po parku! Ovčko v voziček, otroka v zimskega pajacka, debelo pokriti, namazati obrazek z zaščitno kremo, debelo kapico na ušeska in glavico, pa hajdi na sprehod! Saj se ti bo zmešalo, če boš ves čas notri, pa še za nikogar ni to dobro.
Glede pajacka ali vreče pa ne vem. Naša je bila pozimi stara že pol leta, pa je najbolj prišel prav pajacek, in sicer tak, ki ima tudi stopala notri, da ji nikjer ne piha. Razmišljam tudi za prihajajočega januarčka, da ne bi vreče, ker ga potem ne moreš prestaviti v avtosedež. Za kratke vožnje je nismo v avtu slačili, pa smo se vozili brez pretiranega gretja, za dolge pač.
Pa brez zamere, samo malček sem nastrojena proti staršem, ki šparajo na varnosti njihovih otrok. V košarah smo se vozili mi, ker takrat še ni bilo avtosedežev. Pa smo preživeli. Jaz pravim, da na srečo. LP!
JOJOJ, kako ste hude! Na vašem mestu bi bila tudi jaz, če bi imela že kakšne izkušnje. Torej- lupinica je že na seznamu. Sploh nisem tip, ki bi želel šparat na dojenčku, že za to, da smo do njega sploh prišli, smo ‘zapravili’ (se mi zdi grd izraz) ogromno.
Gre za to, da, če bom šla brez seznama v trgovino, bom pokupila petkrat preveč stvari, potem mi bo pa žel, ker bodo take lepe reči ostale neuporabljene. Raje več odštejem za kaj uporabnega in kvalitetnega. Žal bomo verjetno zaradi problemov zanositve ostali le pri enem, tako, da nimam za koga šparat. Vse prijateljice pa imajo že velike otroke, tako da so tudi svoje že razdelile.
Hvala za nasvete, pa še za kakšnega se priporočam!
ko jih tako lepo upoštevaš ti jih bodo (bomo) pa z veseljem še naprej dali :))))).
ja, lupinica le naj bo na seznamu. naša je bila (in je še) bolj majhne sorte in smo jo v takšnem avtosedežu vozili skoraj do nejenega enega leta.
jaz bi na seznam dodala še flaško in morda kakšno adptirano mleko (tako za vsak slučaj), še posebno, če nimaš ravno na dosegu roke dežurne lekarne…; sicer sem dojila (polno), ampak tistih sedem ur, ko je ati šel v dežurno lekarno, pa ne bi še enkrat čez dajala….
absolutno jaz ne bi kupovala oblačil št.56,jaz bom sedaj v drugo mama in mi je ostalo veliko stvari od taprvega ,ampak recimo št.56 sem videla ko sem likala sedaj te stvari rok imam čez 2 tedna da so absolutno za par tednov in še to včasih če je otrok večji ne.škoda denarja za par tednov,so nam tudi rekli na materinski da so to res št.za otročke rojene pred rokom ko so res še zelo majhni.pa sem tudi sama videla pri taprvem da tako hitro prerasejo prve mesece da je fajn če imaš možnost da si kaj isposodiš.meni so napr.ostale vse stvari od taprvega do 6 mesecev in ker je že več kot 10 let nazaj sem bila prav presenečena ko sem jih vzela iz omare da so kot nove,kar pomeni da v prvih par mesecih otrok res ne uniči nič,ja pol ko začne jesti drugo hrano od 6 meseca naprej pa je spet druga zgodba ,takrat pa res nimaš kaj šparati in potrebuješ kar veliko stvari.
sorry nism hotla bit nesramna. mau sm občutliva glede avtosedeža. prjatli so mel pred kratkim prometno nesrečo in otrok ni biu v avtosedežu. zdej pa leži v kc na intenzivni negi.
tko da res…avtosedež je pomemben. ne samo ko je otrok majhen…ampak do enga 7. leta. verjetn še dlje.
lej tuki si lahko ogledaš neki lupinic da ti bo lažje
najboljš so tisti, ki so od 0-13 kg
priporočajo pa tega
in
Mi imamo maxi cosi cabrio in je super. Meni se zdi varna in uporabna. Poleg tega imamo quinnya in jo lahko priklopim na voziček. Uporabno predvsem če skačeš po trgovinah in ti ni treba otroka mučit s tem da ga daješ v voz pa v lupino pa v voz….
Tako da lupino ali sedež 0+ naj bo visoko na tvojem seznamu, pa res ne šparat na njem, da ti ne bo kdaj žal.
Aja še o 56 številki. Ali celo manjši. Jaz sem kupila zelo malo te številke. Malo mi je bila izkušnja moja prijateljica ki je pač kupila le 56 in par cotk 62, potem pa dobila velikanko 4.5kg težko punco, ki ji pač 56 ni bilo prav.
Tako sva kupila par pajacev in 2 kompletka ostalo pa 62. Ampak za razliko od nje, smo mi dobili pravi mali drobižek. Domov sva nesla punco težko 2.8kg. Ko sem bila v porodnišnici sta šli moja mama in sestra, pa tudi njegovi, pa on v nabavo. Pa so kupili še nekaj bodyjev pa kompletkov 56, vse lepo preplahnil, zlikal in pripravli za punco. Tako je šel moj preden je pobral naju še na en obhod, da je pobral oblekce. Pa ni bilo nobene zadrege.
Meni se zdi da lažje dokupiš 56 kot pa daš stran neuporabljeno.
Pa ne pretiravaj z prevelikim številom stvari, ker dojenček raste hitro, pa ne porabi dosti, razen če poliva.
Aja pa še moj je pogruntal, da špagce niso fajn, če že je na preklop raje kupi body na nete in ne na špagce.
Dobiš tudi body, ki imajo vratni izrez brez netkov ali vrvic, samo blago imajo enga čez drugega na predelu ram (ko boš videla ti bo bolj jasno) , ko ga daš gor, se razpre radodarno, ko je na rami je normalni izrez kot pri drugih…..tako ni trakcov,…..ki se zavozljajo……..pa ni netkov….ki bi lahko tiščali………..pri body-jih se hitro zverziraš dajati gor in dol……..otroček pa ni iz stekla…..a vseno previdno, body pa spodnji konec plenice, križ in itd…..prekriva…kar je 1a…..in sem jih uporabljala…..dokler nismo dali plenic dol….tam do 2.5….leta starosti…dobiš pa jih do 4 leta……tudi za fantke…..sam pol mu moraš sama odpenjat…pa zapenjat…netke spodaj….
Po zakonu mora biti otrok v lupinici ali avtosedežu. Tudi ti ga ne treba sleči v avtu, saj ni dobro, da je zunaj -10, v avtu pa kuriš na ene 20 stopinj. Jaz sem v avtu tudi v jakni, bundi ali plašču. In če bi jest zakuhala, bi otrok še prej. Drugače pa je lupinica tut fajn, ker je lahko povsod s sabo tovoriš: na primer, da jo daš na nakupovalni voziček (sigurno precej bolj higiensko kot tisti rdeči naslonljali tam), pa k zdravniku, pa na obisk,…meni je zelo dobro služila za različne namene, in ne samo za prevoz.
Ja, tudi flaška za vsak slučaj je fajn. Pa duda tudi. Sterilizator imam jest za mikrovalovno. Rabljene dobiš že za 2000 SIT.
Mi smo bili tudi pozimi precej zunaj. Važno je, da če je manj kot -10, da daš 2 tetra plenički čez lok od strehice nad vozičkom in še s klinčki pripneš, da ji/mu noter ne piha. Mi smo bili zunaj, če je bil še tak minus. Mene bi pobralo, če bi cel dan notri visela. Pa še mali je spal v vozičku kot klada.
Posteljo pa jaz posteljem takole: najprej je jogi, potem deka, potem rjuha in potem še ena pokrivna rjuha in tam kjer ima glavico še tetra plenico, ki sem jo zabasala za rob, da je lepo ravno in napeto. Če se umaže, zamenjaš pleničko in zgornjo rjuho. Mi smo sedaj že tako veliki, da imamo že vzglavnik. Zgornjo rjuho pa še vedno pogosto menjamo. Aha, imam 3 spodnje rjuhe in 3 zgornje rjuhe in seveda 3 kapne za preoblečt vzglavnik in odejico.
Kupila velikost 62. Večinoma sem imela bodije na križno zapenjanje (nosili 3-4 mesece) in žabice do pasu (nosili 6 mesecev). Imela sem še 3 pliš pajace št 62, pa potem ene tri 68.
Za ven sem kupila kombinezon za pol leta. Je lepo zdržal do pomladi. Zanj sem se odločila, ker lahko v njem otroka brez težav pripneš v avtosedež.
Nobenih pižam na začetku. Otrok ves dan (oziroma, do takrat, ko se pobruha ali pokaka) oblečen v isto. S pižami smo začeli, ko se je začel plaziti okrog, ker smo takrat ločili med dnevno obleko in obleko za spanje (se toliko zamaže, da ga moraš v drugo obleči za spanje).
LUPINICO za avto rabiš OBVEZNO za vožnjo. Košare niso za vožnjo v avtu. Pa še zelo praktična je za otroka lepo spečega nosit okrog, ko imaš kake opravke.
Na sprehod smo mi hodili oblečeni v kombinezon in pokriti z dekico, tako da nisem imela posebej vreče za voziček.
Kupi si eno flaško in eno adaptirano mleko za vsak slučaj. Sterilizatorja ne rabiš (ali ga pa kupiš kasneje). Še vedno je najboljše prekuhavanje za sterilizacijo. V sterilizatorju se lahko ne uničijo glivice, ki povzročajo afte v ustih.
Rjuhice ima dve in je čisto dovolj. Pod glavo pa tako dajem tetra pleničko, ki jo pa dnevno menjam (ali pa še pogosteje, če jo pobruha).