Pozdravljene! Na vas se obračam z vprašanjem in upam na čimveč odgovorov. Sem 14 dni po drugem porodu. Po prvem mi je ostalo 5kg (skupaj sem se zredila 22kg), med drugo nosečnostjo sem se zredila 20kg(rizična nosečnost z ležanjem) in po porodu shujšala 3kg. Zdaj sem se počasi odločila, da bo potrebno narediti korenito spremembo, saj res ne želim na morju paradirati z vsemi odvečnimi kg. Pa še slabo se počutim.
Delno dojim, delno dodajam adaptirano mleko. Kaj mi svetujete? Ali naj se podstopim kake diete (3MD mi je po prvem porodu, ampak, ko sem nehala dojiti, fino uspela) ali naj se najprej discipliniram le s količino hrane?
Res hvala za nasvete,lp
Malčica, pozdravljena!
Najprej, ti moram povedati, da sama šre nimam otrok, tako, da to pišem bolj tako…na pamet.
Nikakor ti NE priporočam 3MD, mislim da je preveč drastična dijeta.
Glede na to, da so dnevi že kar topli, ti pripročam, da hodiš na dolge sprehode. Malo paziš pri količini in predvsem pri vrsti hrane.
Popolnoma se odpovej belemu sladkorju, moki in predvsem hrani z visokim glikemičnim indeksom…skratka začni se zdravo preranjevati in pozabi na drastične diete!
Razultat ne bo izostal!
Pa uživaj s svojim sončkom:)
oj, prosim ne razumi napačno, to je samo moja izkušnja…
sem rodila dva otroka in pri prvem so bile na začetku težave z dojenjem, torej v porodnišnici nisem skoraj nič dojila, ker menda nisem imela dovolj mleka… in je bil moj prvorojenec deleže adaptiranega mleka. Ko sem prišla domov sem se začela truditi z dojenjem , pač po nasvetu prijateljice, ki je to dala že skoz…. torej z mojim malčkom sva se dojila vsako uro , tudi ponoči.. je blo malček naporno samo po 1 tednu sem imela mleka dovolj… potem sem začela upoštevati nasvet, da je potrebno jesti enakomerno, vsaj 5-6 obrokov dnevno, predvsem mesno zelenjavne enolončnice, pa mlečne zadeve ( riž, polento, kašo ). Jaz nisem smela sveže zelenjave in sadja ampak vse prekuhano, sem pa zato veliko pila, razne tekočne, ponavadi kompote z nič sladkorja ali pa vodo…Dojila sem zelo dolgo, ko je bil malček star 3 tedne, sva začela z rednimi sprehodi z vozičkom vsaj dvakrat na dan…. lej meni je šla teža sama navzdo do normalne, samo vaje za trebuh sem delala pa redno vsak večer od dopolnjenega drugega meseca po porodu dalje…pri drugem otorku je šlo lažje, ker sem vse že znala….
Zakaj sem na tem forumu?……..Ker sedaj pa imam preveč kg… in skoraj nobene volje, da jih sklatim dol….
Res ti privoščim, da uživaš z malčkom in bodi dobro..
lana