paštetka ARGETA JUNIOR
Ali tudi vaši malčki kdaj pa kdaj pojedo kakšno paštetko? Moj zelo rad je paštetko Argeta Junior. Malo sem zaskrbljena, saj vem, da paštete niso preveč zdrave, vendar jo tako zelo rad poje. Zanima me kolko je sigurna ta paštetka Junior, na njej namreč tudi piše da je brez konzervansov.
Želela bi tudi vaše mnenje! Hvala!
Tudi moj sin, ki je danes star točno 16 mesecev, kdaj pa kdaj je pašteto in sicer prav to o kateri pišeš. Mislim, da vsake toliko časa ne more škoditi, saj ne pretiravava. Drugače pa vem, da imajo tudi v vrtcu, že tam okrog 2 let tudi včasih za zajtrk pašteto.
Če samo razmišljaš kaj je škodljivo, potem mislim, da za nobeno stvar ne moreš 100% reči, da je neoporečna. Kaj pa zelenjava in sadje, ki ga kupiš v trgovini, pa še kakšne druge stvari…
Zdravo,
moja punčka jo je nekje prvič jedla pri 3 letih, tudi zdej velja pravilo da je to nezdrava hrana in jo je samo občasno – recimo 1 do 2x mesečno nič več ne dovolim.
Kot drugo pravilo za pašteto, od maja do septembra jo ne jemo. Zaradi možne pokvarljivosti in vročine ker take zadeve vsebujejo celo morje soli, zato raje ne…
Tudi pri nas jemo rio mare, pa algeto pašteto pa smo še vsi živi. Res je take stvari ponavadi jemo takrat ko ni drugega oz. se nam ne da pripraviti kaj drugega, pa sežemo po paštetah.
Mene moti le cena paštet, ker je tako vesoljsko znano, da so v njih zmlete samo slabe stvari vendar v mejah predpisov in zdravja.
Sem v službi v mesni branži, in vam povem, da ni take svinjarije v paštetah, kakor se govori.
No pri nas jo moja pika kar veliko poje oz. je to skoraj edina stvar, ki jo dovoli, da ji namažem na kruh, drugače raje gloda kar sam kruh. Je pa tako, moj nečak jo je pojedel ko je bil majhen “na tone”, kar tako, samo z žličko, kar naenkrat pa se mu je to zaustavilo in še sedaj, ko je star 14 let jo je le redkokdaj. Kakor zgleda se jo je prenajedel.
Kupujem pa vse vrste paštet, največkrat v naši industrijski trgovini, ker so večkrat znižane in imamo tudi pakirane po 25 g, tako, da jo je kar nekoliko prav za 1x pojest in tudi cena je ugodna – tam okoli 40 Sit.
Mi pa izdatno uživamo v Tartex-ovih BREZMESNIH paštetah (olivna, zeliščna…cel kup okusov). So zeloooooooo dobre in še bolj zeloooooooo drage (od 250 do 300 sit za pašteto). Verjetno bi naši punci jedli tudi druge, mesne paštete, pa se meni nekako gabijo. Še sama ne vem zakaj. Tako pač je!
Dober tek!