Ok, z vašimi nasveti sem prišla do sklepa. Telovadba+jedilnik brez spuščanj obrokov in sicer nekako takole:
6.00-zajtrk
9.00-malica
12.00-kosilo
15.00-malica
18.00-večerja
To je okviren urnik.Mogoče bo kdaj čas spremenjen.
Za zajtrk Šparovi kosmiči skuhani v mleku 0.5 rezredčenemu z vodo, laneno seme,laneno olje,malo prosa in sezama
Kosilo zrezk na eneg od prej opisanih načinov+zelenjava
večerja: skuta ali amino pro z mlekom
Kaj pa priporočate za malico? se vam zdi to v redu jedilnik?
Hojla,
ti pa hitro začneš z zajtrkom – saj je prav tako 🙂 To, da ješ vsake 3 ure, je super, vendar se mi zdi nesmiselno oz. celo nepriporočljivo, da po šesti uri zvečer več ne ješ (razen če hodiš ob osmih zvečer že spat ;). To, da se zvečer “ne sme” jesti, je čisto brezveze, pomembno je le, KAJ ješ. Jaz jem vedno najkasneje 2 uri pred spanjem – torej ponavadi okoli desetih zvečer. Seveda takrat ne jem OH, ampak predvsem beljakovine, vlaknine in maščobe (ponavadi piščančji zrezek z zelenjavno prilogo in laneno ali olivno olje). V bistvu čez cel dan poskušam jesti čimveč beljakovin, saj na ta način pojem manj OH, kar je moj trenuten namen.
Za zajtrk bi jaz dodala beljakovine (zdaj ti že drugič tečnarim s tem :)), drugače pa je vredu. Pravzaprav ti pri vsakem obroku priporočam neko količino beljakovin. Jaz večinoma kar spijem kakšen beljakovinski šejk (glycerlean = beljakovinski prašek s postopnim sproščanjem v kri, zaradi česar te zelo nasiti za več ur), sploh zadnje čase, ko sem nenehno v gužvi in nimam časa, da bi si pripravila vsak obrok posebej.
Za malico imaš lahko skuto, zmešano z malo jogurta ali pa rezino fitness kruha s piščančjo salamo in rezino lahkega sira. Jaz včasih dodam še arašidovo maslo. če sem doma, si velikokrat naredim tudi jajčne beljake (na 3 dam 1 rumenjak) s piščančjo salamo in malo light sirčka.
Kosilo in večerja sta pri meni skoraj enaka – piščančji ali puranji zrezek, zraven pa zelenjavna priloga (recimo pol vrečke (cca. 200 g) mehiške zelenjavne mešanice ali brokolija ali cvetače). Na zelenjavo (sploh na mehiško) pa tudi na zrezek zelo paše žlička sezamovega olja (če ti je všeč okus sezama).
Kar se tiče kitosana – če se držiš takšne prehrane, je kitosan popolnoma nepotreben oz. celo nepriporočljiv, saj so vsi viri maščob, ki sem jih zgoraj naštela, koristni in zelo zaželjeni v prehrani, sploh na dieti. Kitosan, kot verjetno veš, deluje na principu vezave maščobe v prebavnem traktu, zaradi česar se ta maščoba neprebavljena izloči iz telesa. Maščob, kot so laneno in olivno olje pa najbrž ne želiš izločiti… V poštev pride pri obrokih, ko veš, da se ne boš mogla (ali pa se ne boš hotela 😉 izogniti hrani, kjer bo prisotna večja količina maščobe (npr. hrana v kakšni restavraciji, ali pa preprosto dan, ko poješ tudi kaj izven plana – sploh kakšna pizza ali burek kličeta po kitosanu :)). Jaz ga vzamem vedno, ko vem, da bom jedla hrano, ki je bogata s slabimi maščobami. Vsak dan pa ga je brezveze jemati, saj tudi v dieti, pri kateri bi vsak dan uživala takšno “prepovedano” hrano, ni smisla.
No, upam, da ti je kaj pomagalo.
LP, Staša
to so proteini s postopnim sproščanjem dobiš jih pa na
http://www.maxximum-shop.com
upam da sm prav napisal.
ti priporočam še posbej pred spanjem če že drugače ne.