Najdi forum

pomoč pri pripravi jedilnika

Ok, z vašimi nasveti sem prišla do sklepa. Telovadba+jedilnik brez spuščanj obrokov in sicer nekako takole:

6.00-zajtrk
9.00-malica
12.00-kosilo
15.00-malica
18.00-večerja

To je okviren urnik.Mogoče bo kdaj čas spremenjen.

Za zajtrk Šparovi kosmiči skuhani v mleku 0.5 rezredčenemu z vodo, laneno seme,laneno olje,malo prosa in sezama
Kosilo zrezk na eneg od prej opisanih načinov+zelenjava
večerja: skuta ali amino pro z mlekom

Kaj pa priporočate za malico? se vam zdi to v redu jedilnik?

Ja še to. Mi priporočate uporabo Chitosana pred kosilom? Koliko ga je primerno pojesti? 1g, to se pravi 4 kapsule?

ne ne priporočam to je samo z aobčasno pri res močnem obroku z maščobo, za konstantno uporabo pa ti ga nebi priporočal. z amalico pa si nabavi glycerlean ali pa kako sadje daj.

Kaj pa je to glycerlean ?Kje se ga pa dobi?

Hojla,

ti pa hitro začneš z zajtrkom – saj je prav tako 🙂 To, da ješ vsake 3 ure, je super, vendar se mi zdi nesmiselno oz. celo nepriporočljivo, da po šesti uri zvečer več ne ješ (razen če hodiš ob osmih zvečer že spat ;). To, da se zvečer “ne sme” jesti, je čisto brezveze, pomembno je le, KAJ ješ. Jaz jem vedno najkasneje 2 uri pred spanjem – torej ponavadi okoli desetih zvečer. Seveda takrat ne jem OH, ampak predvsem beljakovine, vlaknine in maščobe (ponavadi piščančji zrezek z zelenjavno prilogo in laneno ali olivno olje). V bistvu čez cel dan poskušam jesti čimveč beljakovin, saj na ta način pojem manj OH, kar je moj trenuten namen.

Za zajtrk bi jaz dodala beljakovine (zdaj ti že drugič tečnarim s tem :)), drugače pa je vredu. Pravzaprav ti pri vsakem obroku priporočam neko količino beljakovin. Jaz večinoma kar spijem kakšen beljakovinski šejk (glycerlean = beljakovinski prašek s postopnim sproščanjem v kri, zaradi česar te zelo nasiti za več ur), sploh zadnje čase, ko sem nenehno v gužvi in nimam časa, da bi si pripravila vsak obrok posebej.

Za malico imaš lahko skuto, zmešano z malo jogurta ali pa rezino fitness kruha s piščančjo salamo in rezino lahkega sira. Jaz včasih dodam še arašidovo maslo. če sem doma, si velikokrat naredim tudi jajčne beljake (na 3 dam 1 rumenjak) s piščančjo salamo in malo light sirčka.

Kosilo in večerja sta pri meni skoraj enaka – piščančji ali puranji zrezek, zraven pa zelenjavna priloga (recimo pol vrečke (cca. 200 g) mehiške zelenjavne mešanice ali brokolija ali cvetače). Na zelenjavo (sploh na mehiško) pa tudi na zrezek zelo paše žlička sezamovega olja (če ti je všeč okus sezama).

Kar se tiče kitosana – če se držiš takšne prehrane, je kitosan popolnoma nepotreben oz. celo nepriporočljiv, saj so vsi viri maščob, ki sem jih zgoraj naštela, koristni in zelo zaželjeni v prehrani, sploh na dieti. Kitosan, kot verjetno veš, deluje na principu vezave maščobe v prebavnem traktu, zaradi česar se ta maščoba neprebavljena izloči iz telesa. Maščob, kot so laneno in olivno olje pa najbrž ne želiš izločiti… V poštev pride pri obrokih, ko veš, da se ne boš mogla (ali pa se ne boš hotela 😉 izogniti hrani, kjer bo prisotna večja količina maščobe (npr. hrana v kakšni restavraciji, ali pa preprosto dan, ko poješ tudi kaj izven plana – sploh kakšna pizza ali burek kličeta po kitosanu :)). Jaz ga vzamem vedno, ko vem, da bom jedla hrano, ki je bogata s slabimi maščobami. Vsak dan pa ga je brezveze jemati, saj tudi v dieti, pri kateri bi vsak dan uživala takšno “prepovedano” hrano, ni smisla.

No, upam, da ti je kaj pomagalo.

LP, Staša

Je ja superca.Hvala!

JA kaj beljakovinskega pa bi ti dodala skuti? A ni to preveč če bi pojedla 2 zrezka dnevno pa tolk hrane kolkor jo vi opisujete. Fora ni v tem, da trenutno spreminjam svoje prehranjevanja-ja no to tudi:))), samo da sem trenutno na dieti, tole s tolko hrane se mi pa zdi veliko. Se motim?

Zračunaj si kaloričen vnos, to delaj kakšnih 14 dni pa dobiš občutek v kakšnem kaloričnem okvirju si.

Lp oliver

Kolk pa priporočaš vnos kalorij glede na to, da pokurim na steperju 500-700 kcal, potem pa še eno uro vaj za obliko telesa?

to so proteini s postopnim sproščanjem dobiš jih pa na
http://www.maxximum-shop.com

upam da sm prav napisal.

ti priporočam še posbej pred spanjem če že drugače ne.

Odvisno, sej rečem poskusi si eno 3 tedne spremljat težo in vnešene kalorije glede na to potem povečuj / znižuj kaloričen vnos.

Lp Oliver

Skuta JE beljakovinska hrana, zato ji ni potrebno (zaradi povečanja beljakovin) dodajati ničesar, lahko pa ji dodaš malo sadnega jogurta, da izboljšaš njen okus. Recimo pol lončka sadnega LCA jogurta na 250 g skute.

Ne, hrane ni preveč, nikakor.

LP, Staša

New Report

Close