Lepo je biti milijonar
Včeraj zvečer sem na Alitalia imela priliko gledati kviz z naslovom CHI VUOL ESSERE UN MILLIONARIO in mi je bilo prav smešno, saj je isti, popolnoma isti in do zadnjega detalja isti kot Jonasov.
V bistvu me je zmotila značilna glasba, da sem se ustavila na tem programu, pozneje sem videla, da se ga da enako z užitkom gledat, če imaš pač rad kvize.
Imajo enak okrogel studio s tekmovalcem in voditeljem v sredini, enak izbor tekmovalcev (hitri prsti), 15 vprašanj z dvema stopničkama (pri 5 in 10em vprašanju), vse tri oblike pomoči so iste, le denarne nagrade so višje in sicer, po petih pr.odgovorjenih vprašanjih dobijo 500 eurov, po desetih 16.000 eurov (ca. 3,5 mio), glavna nagrada pa je kar 1 mio.eurov.
Ne bi mogla reči, kako težka so končna vprašanja, ker sem gledala premalo časa, pa tudi tekmovalci niso prišli tako daleč.
No, razlika je tudi v voditelju, ki je nekoliko starejši in manj šarmanten od Jonasa, pa v tem, da voditelj in tekmovalec non stop nekaj meljeta, meljeta, govorita, kakšnega razmišljanja v tišini spoloh ni. Tipično italijansko.
In…kaj menite, ali je mogoče, da so makaronarčki kopirali naš kviz, hehe??
Ne , mambi , kviz je odkupljen od Američanov in je prav pogoj , da je isti , enak . Celo šolajo jih inštruktorji iz ZDA.
Je pa na italijanskem kvizu več vprašanj iz jezika , slovnice in , he , he , sv. pisma , ki je pri njih itak šolski predmet. Je pa hec , ko so ta vprašanja ali prilično nizko in jasno , mi ne znamo čisto eksaktno na njih odgovarjati ali pa so kar težka in smo spet pogoreli. Tako , da bi mi težko zaslužili kaj več eurov na tem kvizu 🙂
Meni je pa njihov voditelj kar všeč – je precej duhovit in kar razgledan .
lp lisička
Ej, Mambica, naredi ti en kviz, Lepo bi bilo biti euro milionar, pa bom jaz voditelj, postavila bova kakšna zahrbtna vprašanja in dala visoko participacijo za sodelovanje v igri.
Ko bova nabrala več eurov kot je makaronov, pa tik preden bova plačala elektriko in kamere itd, bova popokala keš in izginila za par mesecev na kakšne Atile, Nikaragvo ipd…Od tam pa najprej v L.A., do kakšnega plastičarja, po nov fris, nato pa nazaj domov.
Ala dej, razmisli, meni se ne da več v službo hodit…..
Ne,ne….. tudi Nemška postaja RTL ima nocoj ( ponedeljek) ob 20.15 popolnoma enak kviz , torej po istem kopitu. Naslov je Wer Wird Milionaer, vodi pa zeeeeeeelo priljubljeni Nemški voditelj Guenter Jauch, ki je po popularnosti takoj za Tomasom Gotschalkom na drugem mestu, in mu prav s to oddajo uspeva , da mastno zasluži svoj honorar to je 125.000 DEM ( ups… 63.000 €) mesečno .
Licenca kviza je britanska in ne ameriska. Pri americano jo vodi tudi priljubleni voditel (sedaj se pa ne spomnim imena), ki sicer vodi tudi vsakodnevno jutranjo oddajo, do lanskeg aleta jo je vodil s Katie Kurnic. Vem, da ko so imeli prvo oddajo v ameriki je nekdo ze kar takoj prisel do konca in pobasal 1 mio USD. Pa tudi ko je pri zadnjem vprasanju poklical domov oceta, ga ni prasal za nasvet,ampak mu je rekel, da bo postal miljonar. Pri njih je pa ogromno vprasanj iz nadaljevank, tistih kalsicnih pa iz izjav amerskih predsednikov… vsak ima svoje, kaj ces!